TP-LINK WR702N + NetiaSpot

Jeżeli serwer dhcp jest wyłączony na routerze to nie masz szans na zalogowanie się.

co to router w tej sytuacji NetiaSpot czy WR702N bo juź się pogubiłem

A co w/g ciebie 702 nie jest routerem?

jest, ale routerem też jest NS, a będąc zielonym w tych sprawach to już w ogóle, nie możesz napisać o co Ci chodzi?
domniemam że o 702, ale jak mam to włączyć skoro nie mogę się dostać do panelu? kurde pomóżcie...

Jeżeli wcześniej się zalogowałeś i zmieniłeś IP oraz wyłączyłeś dhcp to zostaje tylko reset do ustawień fabrycznych. Próbujesz przez wifi czy przez kabel?

zresetowałem. jestem w panelu, łączę się przez kabel.

Kolego włącz pobieranie adresacji automatycznie na karcie sieciowej (masz teraz wpisane na stałe 192.168.0.10) lub wpisz 192.168.1.10 aby zalogować się na TP-linka. Rozłącz się z siecią bezprzewodową.

Jak wpisywałem w karcie: 192.168.1.10 to nie wchodził. Jak wpisałem 192.168.0.10 to wszedł. Dalej chciałem zmienić tak jak w instrukcji:

KROK 2 i nie mam możliwości przełączenia na STATIC IP. Zmieniłem adres na 192.168.1.211 jednak po restarcie tp-linka nie chce znów wejść w panel administracyjny. Tu jest problem. Chyba. Nie wiem co dalej...

Nie chce wejść bo masz na kracie ustawione IP z innej puli adresowej. Jeżeli zmieniasz IP na 192.168.1.211 musisz na karcie ustawić 192.168.1.10

DZIĘKUJĘ! Chyba zrobiłem wkońcu.
Pojawiła się nowa sieć wifi z nazwą mojego tp-linka :slight_smile: tylko nie mogę się z nią połączyć bo hasło jest niepoprawne (wpisuję to z odwrotu tp-linka, nic nowego nie ustawiałem...)

Tak wszystko masz w konfiguracji TP-linka, ponieważ router generuje dodatkowe SSID (sieć bezprzewodową) w tym trybie.

niestety nie działa. pojawiła się jedynie nowa sieć wifi do której nie idzie się zalogować.
wymiękam już po prostu. Jak sprawdzić co mam źle? Postępowałem zgodnie z Waszymi instrukcjami i to już kilka razy...

Daj obrazek z konfiguracji clienta.

Przesyłam wszystko to co chyba ustawiałem.
konfiguracja klienta na tp-link

konfiguracja na NS

konfiguracja sieciówki w kompie

Jaką nazwę ma utworzona sieć?

miała nazwę TP-LINK_F7285C, ale teraz nawet jej nie widzę. Wczoraj pojawiała się tylko wtedy jak miałem odłączone wifi w kompie.
Przesyłam jeszcze ipconfig/all - może się przyda.

Witam mam ten sam problem i od dwóch dni lipa już nie wiem co robić.

Poprosił bym jednak o krótki opis twojego przypadku. Co chcesz osiągnąć, jaką konfigurację już wykonałeś. Każdy przypadek jest inny choć może wydawać się identyczny. Bez tego ani rusz.

Witam prosił bym krok po kroku instalacje tego modułu ma służyć do dekodera tak żebym mógł sobie oglądać iplę oraz hbogo. Kiedy podłączam znajduje moją sieć lecz nie nawiązuje z nią łączności.