TP-LINK WR702N + NetiaSpot

Otrzymałem to urządzenie z Cyfrowym Polsatem, ponieważ mój TV nie ma wifi. Mam sporo problemów z konfiguracją, aby po podłączeniu do dekodera odbierał internet przez wifi. Mam net z Netii i netiaspot.
Próbowałem korzystać z opisu:


W netiaspocie ustawione jak w opisie, ale problem pojawił się z wejściem do panelu WR702N.
Skorzystałem więc z tej instrukcji:

dojechałem do pkt. 3 i dzięki temu mogłem wejść w panel administracyjny.
Jednak chcąc w ustawieniach tp-link'a NETWORK->LAN zmienić na Static IP nie mam takiej opcji

kiedy zmieniam IP ADRES na 192.168.211 i zapisuję, ponownym uruchomieniu tp-linka znów nie mogę dostać się do panelu admina, aby dokonać dalszych zmian. Kiedy najpierw chciałem pozmieniać w DHCP jak opisano w dalszych krokach to nie chciało się zapisać wskazując na błąd.
Proszę o pomoc.

Przecież właśnie pokazujesz miejsce gdzie należy zmienić adres IP na np. 192.168.1.253 tak aby TP-link był w tej samej podsieci co NS. Wtedy możesz włączyć na nim DHCP z bramą 192.168.1.254 czyli adresem NS-a.

no i zmieniam to ip ale nie mogę powrócić do panelu administracyjnego tp-link'a aby zmienić w dhcp... jak piszesz. no i dalej ustawić tp-link'a na tryb Client

Po zmianie IP logujesz się na http://192.168.1.253 (taki adres jak wpisałeś).

zgadza się nawet taki adres sam się pojawia, ale zalogować się nie mogę. wyskakuje błąd: "strona internetowa jest niedostępna"

Co masz w ipconfig /all kiedy łączysz się kablowo z routerem? [url=https://tplinkforum.pl/t/polecenia-konsolowe-w-cmd/6251

takie coś. Jestem połączony przez wifi z NS i kablowo z WR702N

Jeżeli serwer dhcp jest wyłączony na routerze to nie masz szans na zalogowanie się.

co to router w tej sytuacji NetiaSpot czy WR702N bo juź się pogubiłem

A co w/g ciebie 702 nie jest routerem?

jest, ale routerem też jest NS, a będąc zielonym w tych sprawach to już w ogóle, nie możesz napisać o co Ci chodzi?
domniemam że o 702, ale jak mam to włączyć skoro nie mogę się dostać do panelu? kurde pomóżcie...

Jeżeli wcześniej się zalogowałeś i zmieniłeś IP oraz wyłączyłeś dhcp to zostaje tylko reset do ustawień fabrycznych. Próbujesz przez wifi czy przez kabel?

zresetowałem. jestem w panelu, łączę się przez kabel.

Kolego włącz pobieranie adresacji automatycznie na karcie sieciowej (masz teraz wpisane na stałe 192.168.0.10) lub wpisz 192.168.1.10 aby zalogować się na TP-linka. Rozłącz się z siecią bezprzewodową.

Jak wpisywałem w karcie: 192.168.1.10 to nie wchodził. Jak wpisałem 192.168.0.10 to wszedł. Dalej chciałem zmienić tak jak w instrukcji:

KROK 2 i nie mam możliwości przełączenia na STATIC IP. Zmieniłem adres na 192.168.1.211 jednak po restarcie tp-linka nie chce znów wejść w panel administracyjny. Tu jest problem. Chyba. Nie wiem co dalej...

Nie chce wejść bo masz na kracie ustawione IP z innej puli adresowej. Jeżeli zmieniasz IP na 192.168.1.211 musisz na karcie ustawić 192.168.1.10

DZIĘKUJĘ! Chyba zrobiłem wkońcu.
Pojawiła się nowa sieć wifi z nazwą mojego tp-linka :slight_smile: tylko nie mogę się z nią połączyć bo hasło jest niepoprawne (wpisuję to z odwrotu tp-linka, nic nowego nie ustawiałem...)

Tak wszystko masz w konfiguracji TP-linka, ponieważ router generuje dodatkowe SSID (sieć bezprzewodową) w tym trybie.

niestety nie działa. pojawiła się jedynie nowa sieć wifi do której nie idzie się zalogować.
wymiękam już po prostu. Jak sprawdzić co mam źle? Postępowałem zgodnie z Waszymi instrukcjami i to już kilka razy...

Daj obrazek z konfiguracji clienta.