TP-Link WR1043N v1.1 i UPC Horizon - udostępnianie dysku USB poza LAN

Witam,
ostatnio wpadł mi w ręce TL-WR1043N, wrzuciłem mu oprogramowanie Gargoyle 1.9.1 (pierwszy kontakt z softem innym niż domyślny od producenta), bo nie wykrywał żadnego mojego dysku USB.
W sieci LAN bez problemu udało mi się udostępnić pamięć USB, ale nie mogę sobie poradzić z udostępnieniem zasobów poza siecią LAN.
TP-Linka skonfigurowałem jako AP według poradnika na forum.
Czy jest w ogóle możliwe udostępnienie pamięci USB w takiej konfiguracji tak żeby dostępna była ona z internetu?

Najbardziej rozsądne i bezpieczne dla twoich danych będzie skonfigurowanie serwera FTP (login i hasło) na TP-linku i przekierowanie odpowiedniego portu czy portów na głównym routerze (w zależności od trybu pracy FTP-a).
Osobiście poszedł bym jeszcze dalej z bezpieczeństwem i zrobił tunel VPN (serwer OpenVPN jeżeli masz Gargoyle, choć nie wiem jak to działa wersji 1.9) do TP-linka aby móc korzystać bezpiecznie z zasobów dyskowych.

Z przekierowaniem portów próbowałem coś podziałać, ale widocznie za mało jeszcze chyba wiem na ten temat jak to poprawnie wykonać, z VPN nawet nie próbuję po otwarciu strony konfiguracji.. Trochę za dużo tego

Pisałeś:

W sieci LAN bez problemu udało mi się udostępnić pamięć USB, ale nie mogę sobie poradzić z udostępnieniem zasobów poza siecią LAN.
Miałeś na myśli FTP-a?

Tak, FTP. W sieci LAN dysk jest widoczny, jest tylko problem przy próbie połączenia z zewnątrz.

No to zacznij od przekierowaniu na UPC Horizon portu 21 na adres IP TP-Linka bo pisałeś że działa jako AP. Dostępność usługi najlepiej sprawdzić z innego łącza (innego IP) logując się na:
Przykład:
ftp://89.12.134.2