TP link WR 740N


(witek) #1

Witam kolegów zwracam się do was o pomoc otóż chciałem wgrać na TP linka WR 740N v 4.23 wg. poradnika Open WRT . I mam taki problem po zalogowaniu się przez Putty mam takie cos (w załączniku ) co należy uczynić żeby to się zainstalowało . Dziękuje za pomoc


(Radar41) #2

Widać ze połączenie z internetem masz więc zapewne masz taki sam problem jaki ja miałem z tym routerem, mianowicie zły soft.
spróbuj tak:
wget http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-sysupgrade.bin
następnie:
sysupgrade -n openwrt-ar71xx-generic-tl-wr740n-v4-squashfs-sysupgrade.bin
następnie:

opkg update
opkg install luci
/etc/init.d/uhttpd enable
/etc/init.d/uhttpd start

(witek) #3

Dziękuje kolego za odpowiedz , ale sprawę rozwiązałem pobrałem z obecnego forum Fv. Gargoyle wrzuciłem obraz przez winscp . Następnie przez program putty zalogowałem się po ssh zainstalowałem soft . I powiem wam że routerek działa wyśmienicie na tym sofcie . Dziwi mnie jedno dlaczego firma TP link tak ogranicza na oryginalnym sofcie jego możliwości .


(wojtek2803) #4
[b]Dziwi mnie jedno dlaczego firma TP link tak ogranicza na oryginalnym sofcie jego możliwości .[/b]
To już raczej pytanie do producenta urządzenia , dlaczego tak ogranicza .Widocznie ma w tym cel .Osobiście też mam ten router i też wgrałem Gargoyle i jestem zadowolony z jego działania . Szczególnie podziękować trzeba koledze Przemkowi (nie używam przydomków) za przygotowanie poradnika powrotu do oryginalnego Fv. Ostatnio przywracałem z softu DD-WRT poszło bez żadnego problemu . Jedynie co mnie zastanawiało dlaczego po wgraniu oryginalnego softu z poradnika port Wan jest nie aktywny natomiast Wan jest wtedy por Lan 4 . Po zaktualizowaniu do najnowszej wersji Fv producenta wszystko wróciło do normy.

(Lechu1777) #5

Odpowiedź jest dosyć prosta: urządzenie za 50zł i za 150zł nie mogą mieć takiej samej funkcjonalności. Przeciętny użytkownik nie patrzy na chipset rutera, flash itd., a raczej na funkcje właśnie.


(CHACA) #6

Kolego Lechu1777 możesz rozszerzyć wypowiedź. Co w/ g Ciebie ma cena, funkcjonalność urządzenia oraz chipset do przywracania oryginalnego FW?
Dzięki Wojtku. Zaraz dopiszemy. O tym właśnie zapomniałem w poradniku. :wink:


(Lechu1777) #7

Nawiązywałem do "Dziwi mnie jedno dlaczego firma TP link tak ogranicza na oryginalnym sofcie jego możliwości ." :slight_smile:


(CHACA) #8

Kolego ja nie pracuje w firmie TP-Link. Tego typu pytania oraz stwierdzenia przesyłaj do nich. Z pewnością będziesz miał dosyć wyczerpującą odpowiedż.
Na chwilę obecną temat zamykam w celu uniknięcia offtopu. W przypadku chęci dalszej kontynuacji proszę zainteresowanych o kontakt na PW.