Tp link wn 725n

Pokaż screena . Czlowieku po dwa razy Cie trzeba prosić o dane !!

Macie:

Kabel Lan masz oryginalny czy robiony ?

Oryginalny, pod laptopem działa więc i sprawny.

Microsoft Windows [Wersja 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.
C:\Users\Tomek>ipconfig /all
Konfiguracja IP systemu Windows
   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Tomek-Komputer
   Sufiks podstawowej domeny DNS . . :
   Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy
   Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
   Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
Karta Ethernet Połączenie lokalne:
   Stan nośnika . . . .  . . . . . . .: Nośnik odłączony
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-01-6C-69-06-3B
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
Karta tunelowa isatap.{CC935662-607D-4636-AB5B-5F0BE08F48EF}:
   Stan nośnika . . . .  . . . . . . .: Nośnik odłączony
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Karta Microsoft ISATAP
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
C:\Users\Tomek>

Zrób jeszcze tak dopisz adresy na stałe do karty scieciowej zakładam że Netia spot ma adres IP 192.168.0.1
Ty wpisz w protokól IPv4 takie dane :
IP 192.168.0.254
Maskę 255.255.255.0
Bramę 192.168.0.1
Dnsy 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i klikasz ok . Sprawdz czy bedzie po kablu internet

Zrobiłem tak, podłączyłem kabel i nie mogę kliknąć tego 'stan' a internetu nadal nie ma

Ta ikonka nadal przekreślona na czerwono w pasku systemowym ? Oczywiscie to było moje założenie że ma taki adres Netia spot bo jesli nie to inna pula musi byc zaadresowana.

tak :confused:

Jak masz możliwośc postaw jeszcze raz system może byc windows 7 ale inna wersję . Bo mi już pomysły się skonczyły . Może ktoś coś jeszcze z kolegów napisze .

To raczej nie wina z systemem, bo instalowałem też windowsa 8.1 i też nie działało.

To naprawdę cos dziwnego . Jeszcze możesz podłączyc kartę ethernet na PCI .Na jakim systemie ten komputer działał sprawnie ?

Na windowsie 7 właśnie dlatego zainstalowałem z powrotem 7

A do PCI nie mam jak podłączyć bo nie mam karty sieciowej innej.

jeśli mnie pamięć nie myli to akurat netiaspot ma defaultowo 192.168.0.254 albo 192.168.1.254
(i nie jest to jedyne urządzenie z takim adresem na dzień dobry, nawet powiedziałbym, że jest to dość częste u niektórych producentów np. Amit)
i dlatego uważam proponowanie ustawiania adresu IP x.x.x.1 lub x.x.x.254 jako na tyle śliskie, że się można na tym przejechać

ale to i tak nie ma żadnego znaczenia, bo

i dlatego sugeruję jeden prosty ruch - skorzystanie z najstarszego istniejącego punktu przywracania (wiem może zostać utracona część sterowników i właśnie o to chodzi)
następnie proponuję zainstalować sterowniki dostarczone na płytce cd z płytą główną (oczywiście o ile są przeznaczone dla TEJ wersji systemu)

Pisałem o tym że to moje założenie.

ja rozumiem, ale wielu czytających robi "na ślepo" wszystko co piszemy - dużo bezpieczniejszy jest adres typu x.x.x.2

Panowie, na nowo wgranym systemie też nie chciało się zainstalować, dlatego zainstalowałem te sterowniki, które dało rady więc instalacja na nowo jest zbędna.

jak nie chcesz rozwiązać problemu to twoja sprawa
z tego co nam pokazałeś wygląda na to, że masz całkowity problem z podsystemem sieci na tym windowsie, być może spowodowany jakimś sterownikiem, albo wiesz o czymś o czym my nie wiemy, ale nie podałeś tej istotnej informacji (np. potencjalnie uszkodzony kabel sieciowy tj. skrętka ethernet)
czasem sterowniki wbudowane w windows… nie działają poprawnie (nie są to przypadku spotykane codziennie, ale się trafiają) - zazwyczaj producent płyty głównej informuje w takim wypadku o konieczności zainstalowania sterowników dostarczonych przez niego
nie można pominąć też potencjalnej możliwości instalacji systemu np. z… zawirusowanego nośnika (dlatego DVD instalacyjne jest znacznie bezpieczniejsze niż pendrive)
skoro już kiedyś instalowałeś ten sam system i uzyskałeś prawidłowe działanie, to zrób to jeszcze raz tak samo jak wtedy gdy działało po instalacji…
pozostaje zatem zainstalować dostarczone przez producenta płyty głównej sterowniki we właściwej kolejności (bezwzględnie najpierw chipset)

Wina nie leży po stronie mojego nośnika, ani systemu. Ewidentnie po stronie urządzenia, więc bez wciskania kitu proszę. Bo komputer nie chcę się uruchomić, dopóki nie wyjmę urządzenia z portu usb.

Gdzieś chyba pisałeś że na innym komputerze działa ci ta karta sieciowa? Musimy brać jeszcze pod uwagę skrajne przypadki a dokładnie brak współpracy między chipsetami płyty główne i karty sieciowej,
Z mojej strony mogę polecić jeszcze kontakt ze wsparciem technicznym TP-Linka może chłopaki spotkali się z takim przypadkiem:

Tutaj muszę wystąpić w obronie moich kolegów którzy próbują ci pomóc a nie wciskają kit bo te słowa brzmią trochę nie elegancko w stosunku do osób które robią to bezinteresownie.