TP-LINK WDR4300 konfiguracja serwera multimediów

Witam
Jestem nowy na forum więc na początku ładnie się witam ze wszystkimi :slight_smile:
Dzisiaj po lekturze wielu recenzji i testów routera TP-LINK WDR4300 postanowiłem go kupić. Kupiłem go głównie ze względu na możliwość utworzenia z niego serwera multimediów. I tutaj zaczął się problem ponieważ mój odtwarzacz blu ray widzi, że jest serwer multimediów, widzi foldery ale w wielu tych folderach nie widzi plików. Co ciekawe nie dzieje się to przy wszystkich folderach. Zauważyłem, że głównie dzieje się to głównie przy folderach zawierających pliki *.mkv. Pliki inne niż *.mkv są prawidłowo odtwarzane. W instrukcji tego routera nie ma informacji, że niektóre pliki będą niewidoczne. Zastanawiam się czy spacje w nazwach plików mają znaczenie?
Jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób zmusić router, żeby oprócz filmów udostępniane były też pliki z napisami (np. *.txt, *.srt itp) ??
Myślałem, żeby wgrać OpenWrt (miałem go wgranego w poprzednim tp-linku) ale szkoda mi utraty gwarancji zwłaszcza, że router kosztuje grubo ponad 200 zł.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Producent zapewnia 100% kompatybilności tego serwera tylko z Windows Media Player. TP-link nie ma pełnej certyfikacji DLNA. Możesz próbować z Gargoyle.

FTP Server lub Storage Sharing

Dzięki za odpowiedź. Zdecydowałem się na wgranie OpenWrt i wszystko działa prawidłowo. Ale nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, otóż w jaki sposób ustawić, żeby ten sam dysk był montowany zawsze w tym samym punkcie? Rano podłączyłem dysk i został wykryty jako /dev/sdb1 i zamontowany w punkcie /mnt/sdb1 a po wyjęciu i ponownym włożeniu dysku został wykryty /dev/sdc1 i zamontowany w punkcie /mnt/sdc1. Przez to musiałem zmienić wpisy w /etc/config/minidlna na prawidłowe.

http://eko.one.pl/?p=gargoyle-fstab

Witam,
po zainstalowaniu gargulca :slight_smile: widzi już twój 4300 wszsytkie pliki np. mkv,m2ts, avi, mp4 i jpg niewspomnę ?

pzdr

Po zainstalowaniu OpenWrt mój router już wszystko widzi. Działają na nim takie programy:

  1. MiniDLNA (udostępnia pliki MKV, AVI, JPG, MP3 i nawet podaje napisy do filmów jeśli są w formacie srt, poza tym mój odtwarzacz widzi nawet pliki ze struktury płyt DVD i Blu Ray).
  2. Transmission czyli klient torrentów (dzięki odpowiedniej konfiguracji zapory i portów mogę do domu połączyć się z zewnątrz np. z komórki i wczytać plik torrent).
  3. Serwer FTP (dzięki odpowiedniej konfiguracji zapory i portów mogę do domu połączyć się z zewnątrz np. z komórki i przeglądać zawartość dysku przez FTP).
  4. Serwer Samby, dzięki czemu zasoby na routerze są w domu widocznie u mnie na Linuksie i u żony na windowsie.
    Okazuje się, że jeśli torrent zakończy się pobierać to system może do mnie wysłać maila z informacją o zakończeniu, jednak nie konfigurowałem tego bo nie chcę zapychać skrzynki.

hej,
u mnie pojawił się problem z plikami MKV. po wgraniu Gargole i mini dlna po wcześniejszym zrobieniu ex-roota na dwóch tv niewidać plików jak narazie tylko mkv na trzecim najnowszym są widoczne wszystkie :slight_smile:
Mam pytanie - mam włożony pendrv 16gb zrobiłem ex-roota wszystko ładnie pięknie śmiga uruchomiłem server minidlna ale żeby coś udostępnić musiałem włożyć jeszcze jednego pendrv do routera z plikami mulitimedialnymi. . Czy idzie zmusić mini dlna żeby widoczny był również ten 16gb - choćby jakaś jego część?- a nie dodatkowy pndrv.
Nie wiem czy jasno opisałem - jakby co to proszę o info.

Spróbuj sformatować pendriva w systemie plików ext3 lub ext4. Jednak z tego co piszesz to nie jest raczej problem z minidlna ale problem z odtwarzaczem.

z mkv-ami się już pogodziłem że nieodtwarzają się na tv. ale bardziej zastanawiam się na potrzebą wkładania drugiego pndrv. przecież ten który mam 16gb mógłbym w jakiejśc części wykorzystac ? Jak wy to macie rozwiązane?