Tp link wdr 4300- zawiesza się. Wolny internet przez Wifi

Witam,
Mam problem dotyczący routera wdr 4300.
Niestety co jakiś czas router się zawiesza.
Próbowałem resetować ustawienia jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu.
Do tego mam internet 200 Mb/s, jednak poprzez wifi mam tylko 170 to max na laptopie. Na telefonie jeszcze gorzej.
3.14.3 Build 150518 Rel.70901n taką mam wersje oprogramowania.
Co zrobić?

W momencie zawieszenia się routera masz możliwość się zalogowania do panelu konfiguracyjnego ? Czy brak internetu występuje po lanie i wfi ? Pokaż skan sieci z programu inssider .

Korzystam tylko z wifi w domu.
Nie sprawdzałem czy mam możliwość wejścia na stronę konfiguracyjną.
Moja siostra w drugim pokoju również jest podłączona do sieci wifi poprzez to urządzenie http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-10_TL-WA854RE.html
Gdy ona rozmawia na Skype, rozmowy są co chwile przerywane i internet jej się rozłącza.
Internet mam 200Mb/s jednak na laptopie mam tyle teraz
[URL=http://www.speedtest.net/my-result/4739950400]

[/URL]
Posiadam system Os x. Jeżeli jest program do sprawdzenia sieci, proszę o nazwę i wkleje wyniki.

Ja również chciałbym się podłączym do tematu.
Mam wdr 4300 w UPC. Około roku działał wydawało mi się ok, ale ostatnio zauważyłem, że net działa chwilami bardzo wolno.
Dzwoniłem do UPC, po ich stronie niby wszystko ok. Speed testy w sumie to potwierdziły, bo bezpośrednio przez modem transfer był większy.
Mam zainstalowany najnowszy dosepny soft (chyba z maja tego roku), z routera korzystam tylko ja, max 2 urządnia są podłączone via wifi. Telefon (tutaj też pojawił się problem, bo niby tel się łączy, ale cząsto jest błąd sieci) i laptop.
Czy wgranie jakiegoś softu typu open wrt może wpłynać pozytywnie na działanie ? Jeśli chodzi o ustawienia to mam totalnie basic. Chyba tylko mam wyłączone 2,4, bo korzystam z 5g.

Jakieś pomiary sygnału i szybkości łącza? Porównaj co dzieje się wtedy z połączeniem kablowym bo twoja ocena jest mocno subiektywna i nic nie obrazuje.