TP-Link WA850RE vs Samsung Galaxy Tab 2

Witam.
Dwa dni temu zakupiłem wzmacniacz sygnału TL-WA850RE. Zaktualizowałem Firmware, skonfigurowałem go po kablu. Na laptopach wszystko działa zarówno na kablu jak i przez WiFi. Natomiast nie działa internet na tabletach (Samsung Galaxy Tab2, Colorado, ani na smartfonach Sony Xperia E - wszystko na androidzie i na E52 - symbian). Wszystkie urządzenia łączą się ze wzmacniaczem (jestem w stanie wyświetlić panel WA850RE przez wpisanie do przegladarki adresu ip nadanego przez router wzmacniaczowi), ale nie łączą się z routerem (Pentagram Cerberus P-6331 4A, wpisanie adresu IP routera skutkuje "strona internetowa jest niedostepna"). W drugą stronę nie ma problemu. Po podłączeniu tabletów do routera głównego (tu oczywiście mają internet), widzą wzmacniacz (wywołany w przegladarce adres IP wzmacniacza wyświetla jego stronę). Wygląda na to, że repeater nie puszcza sygnału do routera jeśli korzystam z tabletu. W czym tkwi problem ? Może jest jakiś program na androida ?
Dodam, że po prześledzeniu forum:
ustawiłem serwery DNS na wzmacniaczu i routerze na googlowskie 8.8.8.8
nie mam filtrowania adresów na routerze.
częstotliwość przestawiałe zarówno na 20 jak i 40 Mhz

Na wzmacniaczu? W którym miejscu? Chyba DHCP masz wyłączone?

Wpisz w przeglądarce mobilnej adres http://212.77.100.101 coś się otwiera?

Na stronce konfiguracyjnej WA850RE jest zakładka DHCP Settings:

Po wpisaniu adresu na tablecie przez repeater mam "strona internetowa jest niedostępna", a bezpośrednio przez router wp.pl.
To nie jest kwestia DNS, bo laptop działa normalnie (choćby ten post jest pisany dzięki sygnałowi ze wzmacniacza).

Adres IP Pemtagram-a to 192.168.1.102?

Nie, 192.168.1.102 to adres nadany WT przez DHCP Pentagrama. Pentagram to 192.168.1.100.

No to sam widzisz że masz już pierwszego "byka". Bramą internetową w twojej sieci jest 192.168.1.100
Zmień ten zakres DHCP na WA850RE lub całkiem go wyłącz bo chyba nie powinno być problemów z Pentagramem.

Też tak myślałem. Ale próba zmiany na 192.168.1.100 kończy się fiaskiem (po zasejwowaniu wprawdzie adres się nie zmienia, ale po reboocie już i w tym miejscu jest 192.168.1.102), nie mogę tego zmienić. Doszedłem do wniosku, że repeater działa jak brama, więc opcjonalnie mi tu wpisuje adres repeatera.

W zakładce LAN ustaw Static IP zamiast Smarta. np. 192.168.1.250 a w DHCP zmień zakres (pulę) aby nie nakładały się adresację w sieci.
192.168.1.100 to brama sieciowa a ty masz początek puli na tym adresie więc potem się wszystko "kiełbasi".
Spróbuj wyłączyć to DHCP na TP-linku - powinno działać z Pentagrama przy poprawnym połączeniu.

Niestety nic to nie dało. Cóż mi się udało zrobić:
Przestawiłem Pentagrama na adres 192.168.1.99
Zmieniłem mu zakres DHCP na 192.168.1.10 - 192.168.1.59

Wyłączyłem DHCP (zmiana zakresu adresów w TL-WA850RE jest chyba niemożliwa, każda zmiana, zapisanie i reboot wraca do poprzednich wartości). Nie zmienia to sytuacji. Internet na laptopie przez Repeater jest na tablecie nie ma).
Nadałem statyczny adres 192.168.1.250 w zakładce LAN - bez zmian. Internet w lapku jest na tablecie nie ma. Zmiana polega na tym, że na stronie głównej repeatera pokazuje brak dostępu do netu (a internet na lapku przez repeater jest). I w logu burzy się, że nie mógł się z DNS porozumieć.

Po włączeniu DynamicIP błędów w logu nie ma i pojawia się

Po włączeniu DHCP w takiej postaci:

Nadal to samo. Repeater działa z laptopami bez żadnych problemów, a z tabletami nie chce współgrać.
Dodam, że w każdym z w/w przypadków serwer DHCP na pentagramie działa (przydziela lapkowi IP 192.168.1.11, a tabletowi 192.168.1.12). Nie wiem co robię nie tak, brakuje mi pomysłow.

Udało mi się połączyć tablet do internetu przez repeater w następujący sposób: Próba sparowania tabletu i WA850 przez WPS - funkcja w tablecie a potem przycisk na repeaterze. Urządzenia nie chcą się parować (komunikat na tablecie). Repeater nie wychodzi z trybu parowania. W tym czasie "normalne" połączenie z wpisaniem hasła, to też nie daje rezultatu (pojawia się komunikat o zbyt wolnym połączeniu do internetu). Ponieważ repeater nie wychodzi samoczynnie z trybu WPS, wyciągnąłem go z gniazdka, po ponownym włączeniu (tabletu nie ruszałem), repeater się loguje do penragrama, tablet do repeatera i internet był. Był bo niestety po jakiejkolwiek ingerencji (zmiana sieci, wyjście poza jej zasięg) ponowne połączenie internetu już nie ma. Sposób zadziałał dwa razy, teraz już też nie działa. Może to pomoże w rozwiązaniu mojego problemu.

Na pewno nie będzie działać z taką bramą internetową jaką rozdziela TP-link. Jeszcze raz powtórzę bramą internetową jest adres IP głównego routera.
Przykład adresacji:
Pentagram: 192.168.1.1
DHCP 192.168.1.11 - 192.168.1.50
TP-link (Static IP) 192.168.1.10
DHCP 192.168.1.100 - 192.168.1.150
Gateway: 192.168.1.1
Po zmianie adresacji na TP-linku robisz Save i reboot? Nie możliwe że wraca do poprzednich ustawień.

Po Save zostaje, ale po reboocie wraca za każdym razem do IP, które dynamicznie (lub statycznie, to nie ma wpływu) nadaje pentagram (lub ja). Podobnie jest z pulą adresów w DHCP Setings. Żadna zmiana nie daje rezultatów. Po reboocie zawsze jest tam od 192.168.1.100 do 192.168.1.199. Co więcej ten DHCP serwer działa (przydziela urządzeniom adresy z tej puli), tylko wtedy gdy pentagram jest wyłączony. W przeciwnym wypadku niezależnie od tego czy jest włączone czy nie urządzenia dostają adresy z puli Pentagramu. Dlatego wnioskowałem, że jest to adres bramy repeatera, co potwierdza instrukcja" Suggest to input the IP Address of the LAN port of this device. The default value is 192.168.0.254." W przeciwieństwie do pola Gateway w zakładce LAN "The gateway should be in the same subnet as the IP address of the range extender, it usually is the LAN IP address of your router." Czyli tu ma być adres Pentagramu, a tam adres repeatera.
Powtarzam, cały czas repeater bezproblemowo działa z laptopami, natomiast z tabletem są jakieś dziwne siupy. Myślałem, że to mieszanie z WPS jest jakąś wskazówką. Po różnych forach zorientowałem się, że nie jest to jedynie mój problem, jednak nikt nie podaje gotowego rozwiązania.

Mam u siebie WA850RE i nie mam problemów ze zmianą adresów czy puli DHCP wraz z bramą internetową.

Jesteś pewny że urządzenia łączą się przez sieć TP-linka? Może cały czas łączą się przez Pentagrama i dlatego mają dostęp do internetu.

Jestem pewien. Aktualnie mam w domu widoczne dwie podsieci, jedną Main Router/AP WiFi Network Name(SSID) i drugą Range Extender WiFi Network Name(SSID), które mają różne nazwy i różną jakość sygnału (repeater jest piętro wyżej i ma dwie kreski mniej). Na laptopie swobodnie mogę się między sieciami przełączać, na obu mam dostęp do internetu i nadawany ten sam adres 192.168.1.11, tablet w sieci pentagrama net ma, a z TP-Linka nie (tez dwie kreski zasiegu mniej), adres w obu sieciech dostaje ten sam 192.168.1.12

Jaką bramę i dns-y dostajesz, bo to jest tu najważniejsze.

Tak to wygląda:

Zainstalowałem WiFi analizer na tablecie. Na obu sieciach pokazuje mi IP Serwera 192.168.1.99 (czyli adres Pentagrama) i w obu wypadkach DNS to 213.158.199.1 (Era). Z tym ze caly czas na Pentagramie net jest, przez TP-Linka nie ma. Dodatkowo podłączony do Pentagrama mogę wywołać zarówno Pentagram 192.168.1.99 jak i TP-Linka 192.168.1.10. Natomiast zalogowany do TP-Linka mogę zalogować się do TP-Linka, a do Pentagrama nie. Z Laptopa jestem w stanie z każdej podsieci wejść do obu urządzeń.
Zmiana w TP-Linku adresów DNS nic nie wnosi, tablet i tak korzysta z tych na Pentagramie.

W akcie desperacji zainstalowałem starszy Firmware 3.14.8 Build 130922 Rel.53068n (ten z września 2013) i wszystko działa (z mozliwoscia zmian ustawien w DHCP wlacznie). Wielkie dzieki za pomoc.