TP-LINK WA850RE dla DIR-853

Witam.
Mam modem ze światłowodem i wifi, w którym sygnał jest za słaby. dokupiłem TP-LINK WA850RE ale przy korzystaniu w kilku urządzeń spada mi prędkość podczas gry na laptopie. Mam router DIR-853 Czy do TP-link da się podłączyć DIR tak żeby z niego mieć wifi na komputery?

Teoretycznie Range Extender działa z każdą siecią źródłową WiFi, więc DIRem też. Wszelkie extendery tego typu zawsze spowalniają sieć, tutaj górny limit to 300 Mbit/s, więc realnie masz szybkość do 100Mbit/s na końcówkach, o ile są standardu N lub wyższego, a jak nie podłączyłeś do sieci 5 GHz, tylko wszystko chodzi na 2,4, to możliwe, że masz połowę tego.
Wyjaśnij co rozumiesz dokładnie przez "spada mi prędkość".

Używając TP-link, np. podczas gry na lapku, ktoś w tym samym momencie na innym urządzeniu ogląda yotube ping mi podczas gry rośnie od 300 do 999 scina mi grę. jak tylko ja korzystam z wifi wtedy ping mam około 40. DIR ma dual band czy podłączając go będę miła komfort, gdy będze odbierał na lapku podczas gry w 5 ghz

Nadmienię, że chcę podłaczyć router DIR-853 do TPlink kablem,

A nie chodzi o to, że po prostu pasmo dostępne od operatora się kończy?
Nie podajesz jakie masz łącze i ile wykorzystujesz. Youtube w 4K 60Hz potrafi sporo pasma zająć.

Co do 850RE to gniazdo Ethernet służy chyba (domyślnie, z fabrycznym softem) tylko do podłączania urządzeń odbierających internet, a nie do podłączenia do routera. Tak mówi quick installation guide.

Mam światłowód 600 mega.

co do 850RE, to tak sobie wymyśliłem że router to też urządzenie co odbiera internet

Ten DIR ma chyba dwa interfejsy WiFi, dla 2,4GHz i 5GHz?
Na razie ustaw im różne SSID, np. nazwa i nazwa_5G i zobacz, czy przy takim rozdzieleniu sieci nadal będziesz miał ten problem, gdy youtube poleci na 2,4GHz, a twoje na 5GHz (albo odwrotnie).

Można i przez port LAN doprowadzić internet. (tylko trzeba w ustawieniach troche zmienić :slight_smile: )

Ale sprawdziłeś tę informację? Bo instrukcja 850RE mówi o tym, że ten port nie działa jak źródło internetu.

@jakubd Mogę sprawdzić na własnej skórze i napiszę efekt.