TP-Link W9980B USB Problem

Witam posiadam router TP-Link w9980B i chce do niego podłączyć dysk zewnętrzny A-Data HD710A 1TB. Router go nie rozpoznaje widzi tylko nazwę A-Data HD710A. Podłączałem zwykłego pendrive i działa normalnie a z dyskiem jest problem Co trzeb zrobić żeby to działało.

Czy kontrolka od USB zapala się na routerze?
Jaki masz system plików na dysku?

Tak zapala się porty są sprawne oba USB

Sprawdź co pojawia się w logu systemowym. I wrzuć to na forum.
Jeszcze raz zapytam o system plików na dysku.

Próbowałeś zasilić dysk dodatkowo przez aktywny HUB USB?

Oki sprawdzę co się pojawia w logu tak po 16. System plików jest NTFS . Nie nie próbowałem bo nie mam możliwości jak to zrobić
Mam jeszcze pytanie czy da rade w tym routerze wgrać jakoś soft po angielsku ponieważ jest niemiecki.

Z tego co mi wiadomo to wersja z Annex B była produkowana głównie na rynek niemiecki i chyba nie ma firmware w innym języku.

Sprawdź ten Log. Może uda się coś ustalić.

oki sprawdzę i dam znać .
Router jest używany tylko jako przedłużenie sygnału WI-FI

z kąd mam wziąć LOG od tego urządzenia

No tam w panelu admina powinieneś mieć stosowne opcje.

I jaki jest system plików na tym dysku, bo do końca chyba nie udało się ustalić?

Na dysku jest NTFS no to w logu pojawia sie tylko xDSL Leave Showtime!! ,, xDSL Ready!!

Tutaj trzeba by sprawdzić jaki jest styl tablicy partycji (GPT czy MBR) z GPT niektóre systemy mają problemy z wykryciem partycji.
Możesz też to spróbować na pendrive odpowiednio zmieniając styl partycji i formatując go na NTFS tak aby był podobny do do dysku.
Jeśli okaże się że "nie działa" tak samo jak dysk, to winny jest router który nie wspiera tego typu partycji.

Router mam drugi taki sam ale na polski rynek i tez dysk nie działa znalazłem pendrive który działa sprawdzę styl partycji i się wszystko okaże co było winne.

ZROBIONE Rozwiązanie to zły styl partycji powinien być MBR a nie GPT. Dlatego dysk był nie widoczny przez router. Dziękuje za pomoc

Teraz potrzebuje pomysłu jak skonfigurować ten dysk w routerze żeby można na niego wgrywać dane z poziomu sieci

Musisz zmienić mu tablicę partycji ale to niestety wiąże się z utratą wszelkich danych zgromadzonych na nośniku. I jeśli nie masz opcji by pierw te dane gdzieś zgrać, to raczej nie zmienisz tablicy partycji bez ich utraty.

Dysk był pusty jest tablica zmieniona i działa tak jak powinien tera tylko konfiguracja tego dysku zeby było można wrzucać na niego dane

A w czym problem, tj. co tam chcesz konfigurować jeszcze? Powinno widzieć ci dysk i powinieneś być w stanie wgrywać na niego pliki.

Są dwie możliwości. Jako zasób samba(windows share) lub serwer FTP.
Łatwiejsza jest samba ale działa tylko w sieci lokalnej.
Musisz w menu USB-Storage Sharing kliknąć na Enable a potem możesz już dostać się do zasobu z poziomu komputera wpisując w np CMD adres \\IP.ROUTERA\
Jeśli włączyłeś też funkcję z logowaniem to musisz dodać konta dla użytkowników. Standardowo jest użytkownik admin/admin.

ciężko się to robi w niemiecki języku

Ustaw aby było tak jak na tym obrazku:

i spróbuj przeglądać wg poradnika: