Tp-link w8961nd problem z ustawieniem sieci lan

Chciałbym się dowiedzieć jakie ustawienia mam wprowadzić w ruterze tp link w8961Nd aby na wyjsciu kabla LAN było możliwe uzywanie tylko jednego urządzenia(komputera,Laptopa) bez możliwosci zwiekszenia urzadzeń poza ruterem, z góry dziekuje i pozdrawiam

Przełącz router w tryb bridge ( w aktywnym połączeniu PVC) i w komputerze który będzie podłączony do routera ustaw połączenie PPPoE wpisująć login i hasło do neostrady/netii itp.

Można też całkowicie wyłączyć DHCP na routerze (wpisujesz adresację ręcznie na karcie sieciowej) lub zmniejszyć pulę do 1 adresu IP nadawanego przez serwer.

dzieki za szybką odpowiedz :slight_smile: ale to zmniejszenie jednego adresu ip nadawanego przez serwer, bedzie dotyczyło jednego portu lan czy wszystkich czterech?? ważne dla mnie aby na kazdym lanie było jedno koncowe urzadzenie, druga sprawa to nie mam dostepu do komputerów podłaczonych do sieci lan, a chciałbym aby uzytkownicy tych komputerów nie mieli możliwosci rozprowadzania internetu dalej poprzez switche i rutery.

Taka konfiguracja jest możliwa ale nie na tym routerze. To urządzenie SOHO typowo do użytku domowego bez możliwości zaawansowanego zarządzania siecią.

Na tym sprzęcie można jedynie filtrację adresów MAC włączyć, ale byle router to ominie.