TP-LINK W8961ND DSL Konfiguracja

Witam,
Posiadam internet DSL od orange oraz router cellpipe 7130rg, chciałbym jednak połączyć internet przez modem W8961ND, na infolinii otrzymałem wszystkie potrzebne dane (ip maske brame) oraz dowiedziałem się że router tp linla musi być połączony przez tego cellpipe, jednak po wpisaniu kch w routerze tp linka internet nie działa (do jednego portu podłączyłem cellpipe a do drugiego komputer), chciałbym się zapytać w jaki sposób mogę to skonfigurować aby to działało?
Z góry dziękuje za pomoc

Z tego co wiem cellpipe musi pozostać na swoim miejscu. Kup sobie jakiś router WAN-owy, podłącz do celpipe i po problemie.

Wiem że musi być podłączony do cellpipa, ale chciałem się zapytać czy moge tego tp linka skonfigurować żeby obyło się bez kupowania routera wanowego

Jeżeli cellpipe działa jako bridge to niestety musisz kupić router WAN-owy bo masz do dyspozycji tyle adresów IP ile widnieje na umowie z dostawcą.

Generalnie mam 1 adres ip, gdy ustawie go statycznie w tp linku to internet w komputerze nie dziala ale jak ustawiam statyczne ip w windowsie to internet o dziwo dziala (komputer jest podlaczony z tplinkiem a tp link z cellpipem). Napewno nie da sie tego jakos ustawic w routerze zeby nie bylo potrzeby ustawiania statycznego ip w windowsie?

Nie da się, musisz kupić router WAN-owy aby rozdzielić ten internet, no chyba że dostawca przestawi ci cellpipe w tryb routera.

No dobra, dostawca mi przestawil cellpipe w tryb routera, po kablu nieby jest internet w komputerze ale nie ma po wifi, co musze teraz przestawic w tp linku?

Konfiguracja jako AP -

Dzieki wielkie :slight_smile: za pomoc, dziala