Tp-link tl-wr843nd w trybie WISP

WITAM SERDECZNIE.
Pacjent to TL-WR843ND pracujący w trybie wisp.Po kupnie i konfiguracji predkość transferu danych utrzymywała się na poziomie 8-9 Mbps download ping 35-40ms.
Po okresie 1 dnia spadla drastycznie do 2-3Mbps ping 35-40ms.Dostawa internetu odbywa sie na drodze bezprzewodowej.Warunki pogodowe bez zmian w porównaniu do dnia z najwyższym transferm.Moc i siła sygnału na stałym poziomie 100% - 22-28 dbi.Przy próbie podłączenia anteny zewnętrzenj yagi 2.4 GHz O zysku 25dBi brak poprawy.Router połączony poprzez port lan z laptopem.Drugi laptop połączony bezprzewodowo.Szybkość na poziomie 72-100 Mb/s.Sprawdzona prędkość od strony dostawcy usługi max 10 Mbps gwarantowana.
Poszę o uwagi, wskazówki i z góry dziękuję.
.

Próbowałeś dopisać do DHCP adresy DNS ISP albo Googlowskie?

Skąd masz informacje o tych 100% sygnału? Wymiana jednej anteny w tym urządzeniu zapewne nie poprawi poziomu sygnału a zaburza jedynie działanie systemu MIMO.
Opisz dokładniej jak ta instalacja wygląda, jak daleko masz do punktu dostępowego? Co jest po drugiej stronie? Zrób jakieś pomiary inSSIDer-em.

Witam,
Punkt dostępu jest w odległości 1km- forma hot spotu.
Laptop 1 połączony kablem(odległość 1m) z routerem 2 laptop odbiera bezprzewodowo (odległość 4m)
Jest sens dodania anteny zewnetrzej w wypadku tego routera jak ewentualne wejscie ant.( lewa-prawa strona) do ktorego podłączyc antenę?
Czy wymiana antenek fabrycznych na inne o większym zysku ma sens odnośnie MIMO.
Uściślając samą konfiguracje w trybie WISP :WAN powinno być dynamiczne czy statyczne?
adres MAC powininen być sklonowany czy tez nie?
Konfiguracja przebiega pomyślnie przez stronę konfiguracyjną z płytą są problemy.
Jeżeli potrzebne są jakiekolwiek inne informacje proszę dać znać
Dzięki.

Nie do tego służy ten router i nie będzie to działać stabilnie przy takiej odległości od punktu dostępowego na antenach oryginalnych a wymiana anten na zewnętrzne też nie ma sensu bo potrzebujesz też zasięg w mieszkaniu nie mówiąc o zaburzeniu pracy trybu MIMO przy zastosowaniu anten nieoryginalnych (loteria).
Polecam urządzenie CPE210 w obudowie zewnętrznej jako antena odbiorcza a po skrętce w mieszkaniu podłączony WR843ND który będzie rozsyłał siec bezprzewodową w mieszkaniu.

Wydaje się, że staram się zrozumieć.W związku z tym antena zewnetrzna tego typu też nie zda egzaminu

Odnośnie konfiguracji statyczne czy dynamiczne IP?
Klonować czy nie klonować MAC?
Dziękuję.

Kolego ciągle nie rozumiesz tego że urządzenie posiada dwie anteny ale tylko jedno radio. Dwie anteny są po to aby uzyskać w sieci większą prędkość - tryb MIMO. Wymieniając z jedną z anten zaburzasz pracę radia co może prowadzić do niestabilnej pracy a w skrajnych przypadkach nawet do uszkodzenia nadajnika. Tak że wymienić musisz dwie anteny i to na identyczne co też może być nie do końca poprawne bo nie wiesz jak dobrać ich położenia względem siebie.

Wszystko zależy jak skonfigurowana jest sieć i zabezpieczenia przez dostawcę usługi czy w twoim wypadku właściciela hot-spotu.

Do jakiej odległości od punkt dostępowego router w trybie wisp spełnia swoje zadanie?
Czy spadek transferu danych w dużej mierze podyktowany jest dystansem do hot spotu?
Czy mogło dojść do zaburzeń pracy nadajnika przy próbie podłaczenia anteny zewnetrznej typ yagi 2.4 GHz 25dBi?
I to juz wszystkie moje pytania.
Pozdrawiam.

Tu nie problemem jest tryb WISP tylko jego odległość od punktu dostępowego. Musisz pamiętać że wifi to transmisja dwukierunkowa co oznacza że dane z wisp-a też muszą docierać do punktu dostępowego (hot-spota w tym wypadku). A posiadając krótkie antenki router może odbierać sygnał z hot-spota ale już w drugą stronę może być problem.

Dystansem i to że wykorzystujesz go jako punkt dostępowy generując dodatkowe zakłócenia a tak jak mówiłem jest to tylko jedno radio w tym modelu.
Lepszym rozwiązaniem był by już WR743NDv2 który posiada jedną antenę i tu masz większe pole do popisuj bo wymieniając jedną antenę nie zaburzasz pracy radia.

Punkt dostępowy (hot-spot) jest odporny na takie praktyki ze strony użytkowników. Komunikuje się tylko autoryzowanymi hostami które mają odpowiedni poziom sygnału.
Podsumowując, jeżeli chcesz mieć stabilne połączenie musisz zastosować zewnętrzny router z anteną wbudowaną na stałe CPE np. CPE210 czy WA7210 czy WA5210g i skrętką skomunikować go z routerem bezprzewodowym w mieszkaniu. W przeciwnym wypadku nie wróżę stabilnego połączenia i dostępu do internetu.
Wybór należy do ciebie.