TP-LINK TL-WR841N(PL) + wimax + wymiana voice gateway = problem

Witam,
Od dłuższego czasu korzystam z internetu WIMAX Netia. Po ostatnich burzach uszkodzeniu uległ sprzęt i po jego wymianie (voice gateway - VG-1D1V-SIP) internet działa bez problemu, ale tylko po podłączeniu bezpośrednio do komputera. Przy próbie podłączenia się przez router, internetu nie ma. Router nie może się połączyć przez PPPoE (komunikat "łączenie"). Przy kliknięciu wykryj, pokazuje mi statyczne IP (nie wykrywa pppoe?)
Podejrzewam, że nowy gateway jest dziwnie skonfigurowany, ale skoro PC (windows 7), gdy jest bezpośrednio połączony z VC się łączy przy pomocy pppoe bez problemu, to chyba router też powinien? Przed awarią wszystko było ok, nie było najmniejszych problemów z połączeniem się routera do netu. Myślałem, ze to może wina routera, testowałem na innym modelu - ten sam efekt. Próbowałem wszystkiego, resetowałem routery do ustawień fabrycznych, wprowadzałem od nowa dane logowania na wypadek literówki itp, bez efektu, internet działa tylko i wyłącznie, gdy jest bezpośrednio połączony do PC. Macie jakiś pomysł?
Sprzęt:

  • voice gateway - VG-1D1V-SIP
  • router TP-LINK TL-WR841N(PL) - ten router posiadam obecnie
  • dlink DL-524 - na tym testowałem i też bez pozytywnego efektu.

Pytałem tez na innym forum, gdzie wklejałem dokładniejsza diagnostykę, niestety nikt nie był w stanie mi pomóc, szczegóły: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=43102

Jak wygląda połączenie w sieci? VG-1D1V-SIP jest podłączony w pierwszej kolejności za ODU?
Pokaż obrazek z ipconfig kiedy masz dostęp do internetu na komputerze bez TP-Linka.

Dziękuję za odpowiedź.
Tak, podłączone jest do ODU, konfiguracja bezpośrednia która działa:
Antena <=> ODU <=> voice gateway <=> PC
Ipconfig dla tej działającej konfiguracji:

Konfiguracja z z routerem, która nie działa:
Antena <=> ODU <=> voice gatevay <=> TP-LINK TL-WR841N(PL) <=> PC

Pokaż jeszcze zakładkę status TP-Linka

Zrób klonowanie adresu mac z karty sieciowej na port WAN routera.

Zrobiłem klonowanie (na wszelki wypadek zrestartowałem router po tym), niestety wciąż to samo, wciąż brak połączenia z PPPoE.
Jako ciekawostka, przy kliknięciu wykryj, cały czas wykrywa statyczne IP

Pokaż jeszcze raz status routera

Mam jakiś problem z wklejeniem obrazków, wiec screeny w załącznikach.

  1. Status routera
  2. Diagnostyka

Odłączyłeś ODU od zasilania na chwilę?M

Tak, nawet przed chwilą zrestartowałem cały sprzęt na konfiguracji z routerem, niestety bez pozytywnego efektu.

Mógł byś wyrzucić tą betę, wgrywając normalne oprogramowanie -
http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR841N_V9_140530_PL.zip - wtedy sprawdź co będzie się działo.

Betę wgrałem dlatego, że miałem nadzieję, że na tym sofcie zadziała. Przywróciłem wersję stabilną, powtórzyłem operacje, niestety to samo, aktualne screeny w załącznikach.

Ta beta poprawia tylko kwestie działania IPTV w sieciach a czy czegoś nie popsuła to nie wiadomo bo jest w końcu betą (oprogramowanie w czasie testów) a nie stabilną, oficjalną wersją firmware-a.
Hm, powiem ci że nic więcej nie przychodzi mi do głowy w tej kwestii. Zadzwonił bym do dostawcy usługi i zapytał jak wygląda współpraca ich łącza z własnymi routerami (tu podał model). Login i hasło wpisujesz poprawnie?

Tak, dane sprawdzałem, powinny działać, a wciąż lipa... Ale cóż zrobić, w każdym bądź razie wielkie dzięki za pomoc!

Z logu to nie problem jest z hasłem tylko z połączeniem do serwera PPPoE który nie odsyła pakietu PADO ( komunikat timeout)
Sprawdź kabel, Zmień LAN IP na np 192.168.222.1
Robisz połączenie PPPoE na tym samym porcie na którym podłączasz komputer z połączeniem PPPoE?

Kontaktuj się z dostawcą internetu (dział techniczny) może coś ci podpowiedzą

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Kabel zmieniałem, IP zmieniałem. Bez pozytywnych efektów.

Co do portu PPPoE to nie mam pojęcia jak sprawdzić/zmienić taki port? Przy bezpośrednim połączeniu,w w windowsie łączę się przez połączenie szerokopasmowe pppoe (w załącznikach szczegóły, analogiczne do wrzucanych wcześniej z ipconfig), a w tplinku nie widziałem/nie wiem, gdzie można zmienić port...

Tylko to pozostaje, ale podejrzewam, że skoro na standardowych ustawieniach nie działa, to odpowiedzią będzie "skoro internet podłączony bezpośrednio działa, to nie odpowiadamy za konfigurację pańskiego routera".