TP link TL-WR841N - konfiguracja

Witam
Mam kilka pytań dotyczących TL-WR841N w wersji V9

  1. Jaki Firmware w wersji PL jest najbardziej aktualny? Nie chodzi mi o wersje beta.
  2. Po wgraniu najnowszej wersji z http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WR841N_V9.html#Firmware TL-WR841N_V9_150310 niestety nie przyjmuje ustawień konfiguracyjnych ze starej wersji bodajże 140530. Chyba, że jest na to jakiś sposób?
  3. Problem przy ustawieniu Kontroli dostępu. Dla 2 hostów MAC blokowanie domen działa. A dla 3 hosta blokowanie nie działa. Cel w regule jest taki sam jak w tych 2 pierwszych. Tam to działa. W 3 hoście nie. O co chodzi? Nie da się nadzorować więcej niż 2 hostów?
    Wydzieliłem jako nowy wątek - Administrator

Wszystko masz na stronie producenta -
http://www.tp-link.com.pl/res/down/soft/TL-WR841ND_V9_150310.zip - tylko stamtąd powinno się pobierać aktualizację (względy bezpieczeństwa)

To już kwestia budowy nowego firmware-a. Niektóre przyjmują starą konfigurację niektóre nie i wtedy trzeba konfigurować router ręcznie.

Proszę o dokładny opis problemu wraz z pint screen-ami.

[quote="Marcin, post:2, topic:8901"]Wszystko masz na stronie producenta -
http://www.tp-link.com.pl/res/down/soft/TL-WR841ND_V9_150310.zip - tylko stamtąd powinno się pobierać aktualizację (względy bezpieczeństwa)[/quote]
No tak tylko, że ja pytałem o wersję PL a nie angielską. Mam wersję routera N a nie ND. W języku polskim są tam tylko wersje beta.
Inaczej. TL-WR841N_V9_140530_PL to najbardziej aktualny software w języku PL pomijając opcje beta?
Jak pisałem tę wersję 150310 już wrzucałem na ruter. I jest po angielsku i nie przyjmuje zapisanej konfiguracji z poprzedniej wersji oprogramowania

[quote="Marcin"]To już kwestia budowy nowego firmware-a. Niektóre przyjmują starą konfigurację niektóre nie i wtedy trzeba konfigurować router ręcznie.[/quote]Szkoda, że o tym tplink nie informuje przez zmianą firmware. A nawet są informację żeby zapisać sobie przedtem konfigurację. Zaoszczędzili by mi godzinę roboty.
Z resztą jest gorzej. Router pozwala wczytać konfigurację po czym informuje, że nie mógł wczytać całej konfiguracji. Zapisanego hasła ani hasła admin już nie przyjmuje i wszystko i tak się kończy resetem do ustawień fabrycznych.

Proszę o dokładny opis problemu wraz z pint screen-ami.[/quote]
Print screeny chyba nie pomogą.
Chce zablokować kilku hostom dostęp do pewnych domen www
Dodaje najpierw dwa hosty. Wpisuje ich MAC. Dodaje cele - wpisuje nazwy blokowanych domen.
Potem tworze reguły dla każdego hosta inaczej nazwane. Dodaje do tych reguł cele. Takie same dla obu hostów.
Załączam blokowanie. Wszystko działa. Obydwa hosty nie mają dostępu do tych domen.
Chce dodać trzeciego hosta. Tworze go. Też z MAC.
Tworze nową regułę. Dodaje do niej cele, które już działają przy dwóch poprzednich hostach. Ale blokowanie na tym trzecim hoście nie działa.
Wszytko jest zrobione tak jak dla tych dwóch pierwszych hostów. Tam to działa. Dla nowego hosta nie.

[quote="tomi, post:3, topic:8901"]No tak tylko, że ja pytałem o wersję PL a nie angielską. Mam wersję routera N a nie ND. W języku polskim są tam tylko wersje beta.
Inaczej. TL-WR841N_V9_140530_PL to najbardziej aktualny software w języku PL pomijając opcje beta?
Jak pisałem tę wersję 150310 już wrzucałem na ruter. I jest po angielsku i nie przyjmuje zapisanej konfiguracji z poprzedniej wersji oprogramowania[/quote]
ND to tylko informacja że antena jest odkręcana i nic więcej.

Niestety nikt na zamówienie nie dopisze ci PL w końcu cały interfejs jest bardzo prosty i przejrzysty nawet w języku angielskim

Chciałbym jednak zobaczyć te print screeny

[quote="Marcin, post:4, topic:8901"]Niestety nikt na zamówienie nie dopisze ci PL w końcu cały interfejs jest bardzo prosty i przejrzysty nawet w języku angielskim[/quote]Wszystko rozumiem.
Czy znasz jednak odpowiedź na moje pytanie o wersję PL?

[quote="Marcin, post:4, topic:8901"]Chciałbym jednak zobaczyć te print screeny[/quote]OK. Zrobię i tu wrzuce.

Wszystkie dostępne wersje masz na stronie producenta. Pobieranie oprogramowania z innych źródeł nie jest wskazane.

Przepraszam ale czy ja naprawdę muszę po raz czwarty powtarzać to samo pytanie?
Nie chce ładować programu z innych źródeł.
Nie chce ładować programu wersji angielskiej ze strony tplinka ani wersji beta pl.
Nie chce aby tplink spolszczył dla mnie na zamówienie ostatnią wersję.
Chce się tylko dowiedzieć jaka jest ostatnia aktualna (i nie beta) wersja w języku pl ładowana w ten router.
Nawet ułatwiłem to pytanie dodając "TL-WR841N_V9_140530_PL to najbardziej aktualny software w języku PL pomijając opcje beta?"
Ta wersja z resztą też jest na stronie producenta. Nie ma jej tylko w tabelce:
www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR841N_V9_140530_PL.zip
Tplink niestety łaskawie nie udostępnia listy poprzednich wersji firmware.

Kolego czy my jesteśmy jacyś inni? Śledzę ten temat i odpowiedzi w nim. Nie było innych wersji PL do tego modelu. Ta jest aktualna. Jak masz jakieś obiekcje zawsze możesz napisać do supportu firmy TP-Link. Temat uważam za wyczerpany. Zamykam.