TP Link TL-WR841N a "skaczący" ping

Witam.
Posiadam router WR841N, dwa stacjonarne komputery podpięte do niego "po kablu" oraz laptop (Wi-Fi). Od pewnego czasu borykam się z problemem bardzo wysokiego pingu i w rezultacie zrywania połączeń lub dłuższego ładowania się stron - zarówno na komputerach stacjonarnych jak i w laptopie. Czasem są to wskazania rzędu 2500 ms, czasem (rzadko) ping jest ok, tzn. ok. 30ms. Mam internet z kablówki, łączę się za pomocą modemu przewodowego. Prędkości downloadu i uploadu są bez zastrzeżeń. Przy modemie podpiętym "na czysto", z pominięciem routera - ping 30. Sprawdzałem też ping za pomocą polecenia cmd - bez zarzutu. Problem pojawił się gdy zresetowałem ustawienia routera i ponownie go skonfigurowałem. Widocznie mam coś namieszane w konfiguracji.
Z góry przepraszam za "niespecjalistyczny" język, ale ten problem to dla mnie czarna magia, proszę też o w miarę proste wskazówki, jak "chłop krowie na rowie".

Pokaż jak wygląda ping na adres routera TP linka .Pokaż również status routera oraz jakie adresy IP ma modem i TP link ?

Dziękuję za odpowiedź. Zresetowałem router jeszcze raz, skonfigurowałem ponownie router i sieć i wygląda na to, że pomogło (przynajmniej na razie) - ping stabilny 30-40 ms. Ale dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie.