TP-Link TL-WR740N - ustabilizowanie sygnału

Witam. Jakiś czas temu rozdzieliłem sygnał internetowy (z telewizji kablowej) na laptopa oraz komputer stacjonarny. Modem wraz z routerem znajduje się w nieznacznej odległości od laptopa - i tutaj siła sygnału jest znakomita lub bardzo dobra,natomiast "pecet" znajduje w drugim pokoju oddalonym od routera o jakieś 10 metrów.Sygnał w drugim pokoju jest zadowalający po tym jak wymieniłem fabryczną antenę w karcie(TL-WN751ND) na pececie na TP-Link TL-Ant2408C . Zdarza się jednak że poziom spadnie o 1 lub 2 kreski.
Czy zmiana kanału może pomóc w tej sytuacji i ewentualnie jaki będzie najodpowiedniejszy w moim przypadku? Aktualny numer mam ustawiony na Auto.
Obecnie router leży na podłodze w kącie - czy jego przeniesienie(np.na meblościankę) może także wpłynąć na poprawę sygnału?
Z góry dziękuję za pomoc.

[quote="arckadius, post:1, topic:6949"]Czy zmiana kanału może pomóc w tej sytuacji i ewentualnie jaki będzie najodpowiedniejszy w moim przypadku? Aktualny numer mam ustawiony na Auto.
Obecnie router leży na podłodze w kącie - czy jego przeniesienie(np.na meblościankę) może także wpłynąć na poprawę sygnału?
Z góry dziękuję za pomoc.[/quote]
Wszystko musisz sprawdzić doświadczalnie mierząc poziom sygnału na inSSIDerze. Bierz pod uwagę że masz duże zakłócenia w eterze.

A jeżeli chciałbym ustawić router w inne miejsce to czy mogę użyć kabla np.5 metrowego(taki posiadam) ,ponieważ ten co obecnie jest podpięty jest bardzo krótki?
Miałbym jeszcze takie dodatkowe drobne pytanie - laptop mam podłączony kablem do routera. Czy w momencie uruchomienia laptopa połączenie internetowe wykrywane jest w pierwszej kolejności "z kabla" czy wi-fi?
Dziękuję.

Tak możesz spokojnie użyć tej długości kabla ( do 100 metrów)

Dziękuję za odpowiedź.
A czy podczas wymiany tego kabla mogę wyłączyć router? I czy będą konieczne jakieś dodatkowe kroki po ponownym podłączeniu,czy ustawienia pozostaną w jego pamięci?

Spokojnie możesz wyłączyć router będzie pamiętał ustawienia . Podpiąć kabel też możesz na włączonym czy też i wyłączonym routerze .

A jeżeli chodzi o połączenie laptopa z routerem poprzez kabel to czy podczas pracy laptop korzysta w pierwszej kolejności z połączenia kablowego czy może w-fi wypiera to połączenia na siebie?

Generalnie lepiej jest używać albo jednego albo drugiego.

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi.
Chciałbym już na koniec prosić o odpowiedź i spytać się o usytuowanie routera. Spotkałem się z taką forma jak "router potrzebuje przestrzeni"
Obecne miejsce jest dosyć niefortunne - leży na podłodze w kącie ścian(tak mi na ten czas pozwalają na podłączenie obecne kable) Czy mając już dłuższe przewody to czy lepiej będzie położyć router na górze mebli,na biurku(nie za nisko-nie za wysoko) lub są może inne lepsze("wydajniejsze") miejsca dla działania routera?
Jeszcze raz dziękuję.

To czy wyżej czy niżej to już musisz sam doświadczalnie ustawić. Generalnie routery powinno się stawiać z dala od urządzeń elektrycznych. Jak masz możliwość postawienia go jak najwyżej to postaw. Fale radiowe lepiej rozchodzą się z góry w dół jak na odwrót.

A czy telewizor lcd powieszony na ścianie i wieża na biurku mogą szkodliwie oddziaływać na pracę routera? Przepraszam że pytam,ale to są jedyne urządzenia elektryczne na stałe działające w pokoju. Jeśli tak,to nowe miejsce routera będzie możliwie najdalej od nich.
Jeszcze raz dziękuję i z góry przepraszam za być może zbytnio amatorskie pytania.
Pozdrawiam.

Teoretycznie nie powinny mieć wpływu. Co prawda my tego nie jesteśmy w stanie gołym okiem sprawdzić, dopiero badania laboratoryjne wykażą.