TP-Link TL-WR740N - Sony Xperia Z3 - nie działa internet

Witam
Panowie mam dość poważny problem z podłączeniem internetu na telefonie Sony Xperia Z3. Od kilku tygodni telefon łączy mi się z siecią WiFi ale na telefonie nie mam dostępu. Na routerze TP-Link TL-WR740N zainstalowane OpenWrt wszystko poprawnie skonfigurowane inne telefony łączą się, laptopy tak samo. Dodam, że komunikatory takie jak Telegram, Whatsup działają a przeglądarki itp nie. Nie wiem gdzie szukać przyczyny.
1 główny router 192.168.2.1 open wrt włączone DHCP sieć stary_domek
2 router w trybie switch nadaje WiFi "domowy" oczywiście inne kanały i routery oddalone o jeden budynek spięte kablem. Wszędzie ta sama podsieć bo mam dekodery nc+ rozmieszczone po kilku budynkach.
Zaważyłem, że jak się łącze do domowy i stary_domek to jest dokładnie to samo. Dodam, że na telefonie używam aplikacji adguard ale instalowałem ją kilka miesięcy temu i nie było problemu.

Pomóżcie panowie.

Co się dzieje jak wpiszesz adresację z palca do telefonu:

IP 192.168.2.200
maska 255.255.255.0
brama 192.168.2.1
DNS 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Dalej to samo. Czasami działa internet częściej nie działa. Jak wyłączę i włączę wifi w telefonie niby połączony ale połowa aplikacji nie ma internetu.
Czasami po dłuższym czasie nie używania telefonu nagle internet się pojawia. Resety urządzeń nic nie dają.

Dodam, że budowałem dość skomplikowane sieci z użyciem Ubiquiti na zleceniach a zwykłe routery z openwrt sprawiają mi spory problem, chociaż wszystkie są poprawnie skonfigurowane.

Czy połączenie (dostęp do internetu) na innych routerach jest poprawny?

Tak, żona ma HTC łączy się bez problemu stary Samsung tak samo wszystkie laptopy bez problemu. Tutaj lista podłączonych urządzeń:

Sąsiad ma podobny problem z podłączaniem Samsunga S6.

Wygląda że twój telefon nie potrafi się "dogadać" z openwrt bo połączenie ewidentnie jest nawiązane. Co jest przyczyną nie mam pojęcia. Może któryś z kolegów coś dorzuci w temacie.

Sprawdź czy strona http://176.126.56.24/ się otwiera.

Powyłączaj wszystkie aplikacje takie jak gps, bluetooth. Na innej przeglądarce niż ff działa.