TP-Link TL-WR740N - problem z internetem mobilnym

Witam. Mój znajomy ma problem prawdopodobnie z odpowiednim skonfigurowaniem routera TP-Link WR740N. I tutaj liczę na Waszą pomoc. Zagwozdka polega na tym że po podłączeniu do komputera stacjonarnego routera poprzez który nadawany jest obraz z kamery IP Coolcam NIP-11 przestaje działać internet mobilny (połączenie jest, jednak nie wczytują się żadne strony). Pozdrawiam.

Nie bardzo rozumiem to nadawanie obrazku z kamer przez router? Dostęp do internetu jest przez modem USB?
Jeżeli wygląda to tak jak myślę to wystarczy dopisać do karty sieciowej w komputerze adres IP i maskę z podsieci TP-linka (192.168.0.100 i 255.255.255.0) bez bramy i DNS-ów.

Dziękuję za odpowiedź. Dostęp do internetu mobilnego jest przez modem USB. Wpisanie adresu IP i maski podsieci powoduje włączenie narzędzia do rozwiązywania problemów. Dodam, że internet po włączeniu routera jest (można nawiązać połączenie np. za pomocą TeamViewer), jednak nie można otworzyć żadnej strony.

Adresację którą podałem wpisujesz na karcie sieciowej-ethernet która jest podłączona do routera (połączenie lokalne).