TP-Link TL-WR740N problem z downloadem

Przy podłączeniu kablowym komputera do TP-Linka też masz podobne objawy?

podłączałem tylko prosto z modemu do laptopa i nie było problemu
wpiąć jeszcze jeden kabel do rutera i do laptopa ? jak tak to w które gniazdo bo troche zielony jestem w tym
ps dziekuje za zainteresowanie

Nie ma to znaczenia masz do dyspozycji 4 porty LAN (kolor żółty).

Tak. Problem jest ten sam blokuje do 2mb.

Podłącz komputer bezpośrednio do modemu (bez TP-Linka) i jak twierdzisz że masz wtedy dostęp do internetu i poprawną prędkość wrzuć obrazek z komendy ipconfg -

Podłącz się z powrotem do TP-linka kablowo i użyj funkcji clone mac tak aby adres fizyczny z karty komputera znalazł się na porcie WAN. Po czym wyłącz na chwilę modem dostawcy z zasilania. Pokaż potonie zakładkę Status Tp-linka.

musze ie teraz laczyc przez wifi bo przez kabel jest niby dostęp ale nie wczytuje stron
edit chodzi juz :slight_smile:

zauwazyłem ze teraz po podłączeniu przez kabel jest ten sam problem co przez wifi

Pokaż jeszcze raz komendę ipconfig /all kiedy korzystasz z internetu na modemie i masz pełna prędkość. Możesz wrzucić też http://speedtest.net z tego momentu?

ma moje oko to problem z "low id", więc zapewne pomoże przekierowanie portów (albo DMZ dla komputera)
tak czy inaczej wymaga to paru dodatkowych ruchów - sensowne byłoby przypisanie stałego IP dla komputera przy użyciu "Address Reservation" z menu "DHCP"

tutaj wynik testu z wifi czyli poprawny
wynik z ipconfig all na wifi

Jak rozumiem problem rozwiązany?

wyniki testu zawsze są ok
problem jest z pobieraniem do 2 mb :slight_smile: ciągle to samo

Z czego pobierasz? Jakieś przykłady?

głównie torrenty
strony
http://sportscult.org/index.php?page=torrents
i czasem torrenty.org
próbowałem w utorrent,bitttorent, bit comet wszedzie 2,0 mb
nie dziwiło by mnie to, że wiadomo to są torrenty itd ale pobierało mi tam po 6mb spokojnie ale 3 miesiace wstecz

To już kwestia konfiguracji aplikacji z której korzystasz do pobierania torrentów. Router i modem działa poprawnie co zresztą widać na speedteście. Niestety nie podpowiem nic na ten tema bo nie znam się na tym.

w każdym badz razie dziekuje za wszystko