TP-Link TL-WR710N - w sieci znika drukarka

Witam wszystkich,
Mam problem z obsługą drukarki, podłączonej jak tutaj (na niebiesko wifi, na zielono kabel LAN):

Ponieważ nie miałem możliwości pociągnięcia do tego pomieszczenia kabla zdecydowałem się podłączyć OKI411DN przez router TP-Link TL-WR710N (tryb client). Skonfigurowałem wszystko poprzez kreatora i z ustawieniami domyślnymi.
Po włączeniu sieci, drukarka jest widziana pod podanym IP, można drukować zarówno z laptopa jak i PC stacjonarnego.
Co pewien czas (czasem po kilku minutach, czasem po godzinie) drukarka jednak znika w sieci. Nie można połączyć się z nią po IP.
Po odłączeniu zasilania od WR710N i resecie, wszystko wraca do normy - drukarka drukuje (przez pewien czas).
Z drukarką nie ma też problemu jeśli połączę ją kablem bezpośrednio z ruterm Asus DSL-N12U - ale nie mogę tak zostawić bo kabel leci w poprzek dwóch pomieszczeń.
Co może być przyczyną takiego działania i jak to naprawić?

Jak wygląda status w WR710N? Drukarka jest na stałym IP czy IP przypisane przez DHCP?

Drukarka ma przypisane IP przez DHCP - tak myślę. Jestem lajkonikiem w tych sprawach ;D.

Masz 3 warianty w jakich to może działać:

  1. Drukarka dostaje IP z DHCP od Asusa
  2. Dostaje IP z DHCP TP-Linka, tutaj przy włączonych dwóch serwerach DHCP zakresy przyznawanych IP nie powinny się pokrywać.
  3. Drukarka ustawiona na stałe IP.

Potrenuj kolejno każde rozwiązanie.

Ustawiłem tak:
Na Asusie jest DHCP automatyczny.
TP-Linka zresetowałem i ustawiłem ponownie w trybie klienta. Następnie na TP-Linku, wyłączyłem DHCP. Zarezerwowałem też adres IP dla drukarki jak na schemacie i dodałem jej MAC.
Wszystko na razie działa prawidłowo.
Dzięki za wskazówki !

Zamknij wątek jeżeli temat wyczerpany. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.