TP LINK TL-WR710N samoczynne resetowanie

Ok powiedzmy,ze smiga - widocznie blad robilem z gateway. Teraz widze TPLINKa oraz ping smiga do 10.0.5.30
Ale przed chwila wireless na laptopie zeswirowal - mialem IP 169... Wypialem TPLINKa z pradu i WiFi zaczelo smigac - jak wpialem sie na szybko kablem to TPLINK mial 10.0.5.30 czyli prawidlowe i siec internetowa po kablu tez byla.
Jakas rzeznia :slight_smile: wpinam TPLINK do pradu raz jeszcze ...

Kwestia konfiguracji Wireless Settings bez automatów w ustawieniach, pasmo masz 20MHz? Daj może obrazek na forum.

Pasmo na auto

Za szeroko idziesz, 11b+g i 20MHz sprawdź stabilność.

ok zmieniam ...

Zmienilem bg i 20Hz - nie widzi Wireless TPLINKa - wiem, bo zasieg w danej czesci mieszkania mam bez zmian jak i 10.0.5.30 nie odpowiada - kablem moge wejsc - wireless nie :frowning: na dzis daje sobie spokoj. Chyba nie dane jest mi tego uzywac :slight_smile:
Dobranoc.

Zrobiłeś Save i reboot routera? Potem musisz ponownie skonfigurować repeater! Pamiętaj że DHCP masz wyłączone na TP-linku. Za szybko się poddajesz :wink:

Reboot zrobiony. Router po restarcie wykazuje swoje dziwactwo. Ustawienia w zalaczniku. Jezeli odepne sie kablem od niego to w mojej WiFi za cholere go nie widze po raz kolejny, nie dziala ping.

Wymiękam :slight_smile:

... sprostowanie .. widze go - TPLINK ma jakąś zawrotna predkosc, gdzie pewne zmiany widze dopiero po czasie albo efekty jego dzialania. Mam ping, widze 10.0.5.30.

Czekam na jego reakcje jak wczoraj - czy moje WiFi zwariuje czy nie

WiFi po chwili znow zwariowalo z moim obecnym WiFi - do zadnej nie moglem sie wpiac. Daje mu reboot i po raz kolejny potem i tak go nie widze :slight_smile:
Juz mi sie znudzilo - 100 restartow, ustawien itp.
Router chyba ile kosztuje to tyle jest wart
WRT54GL + Tomato mam chyba od 5 lat - dziala non stop 24h/doba i nigdy nie mialem z nim jakichkolwiek problemow

Jak masz ustawione wifi na Linksysie?

Hello.
Ustawienia Linksysa :

Sorry za moj bulwers, ale powoli naprawde juz nie wiem co jeszcze robie źle :frowning:

Mówiłem o wyłączeniu automatów a masz mixed w B/G mode

Ok daje G na linksys i odpalam TPLINKa

Jeżeli to nie pomoże to załaduj do TP-linka GargoylePL i spróbuj konfiguracji Przekaźnika -


i

Juz o tym myslalem, ale wydawalo mi sie, ze moj model sie nie łapie.
Chyba tak zrobie, bo juz nie mam pomyslu.

Witam,
Wgralem Gargoyle. Konfiguracja zajela mi 5 min - wszystko funkcjonuje :

  • Linksys widzi TPLINKa
  • Linksys widzi TPLINKa na liscie urzadzen
  • w obie strony ping bez zarzutu
  • WiFi nie padło
  • po przejsciu do dalszej czesci mieszkania - urzadzenia wpinaja sie do repeatera zamiast linksysa
    TPLINK jest caly czas widoczny w sieci.
    Nie mam wiecej pytan i szkoda, ze od poczatku nie pomyslalem, ze TPLINK ma "genialny" soft. Jednak warto bylo sie nie poddawac.
    Chyba mozemy uznac temat za zamkniety (no chyba, ze przestanie jeszcze dzialac w co watpie).
    Pozostaje podziekowac,
    Regards
    Marek

Testuj testuj i daj znać za parę dni :wink: Pozdrawiam!

Dam znac na pewno :slight_smile: raz jeszcze dzieki za cierpliwosc i predkosc odpowiedzi na forum

Staramy się aby nasze forum prezentowało wysoki poziom obsługi zainteresowanych.