TP LINK TL-WR710N samoczynne resetowanie

Witam,
Mam dokladnie ten sam problem. Tzn ustawiam polaczenie do mojej domowej WiFi. Nastepnie router otrzymuje z mojego routera DHCP przykladowo 10.0.0.1. Po okolo 60min TPLINK przywraca sobie ustawienie DHCP do defaultowego tj. 192.168.0.254 - pozostale ustawienia zostaja nie naruszone tj. polaczenie do WiFi, haslo etc.
Efekt jest taki sam po kablu jak i po WiFi. W takim przypadku urzadzenie jest bezuzyteczne.
Pisalem w tej sprawie do tplink support - narazie bez odpowiedzi. Wg mnie jest to problem software'owy.
Pozdrawiam
Marek

Ten wątek nie do końca jest dla mnie zrozumiały. Zmieniasz adres IP na 10.0.0.1 a on po 60 minutach wraca do defaultowych? Rozróżnijmy ustawienia DHCP (zakres) od adres IP? Hasło dostępowe do konfiguracji masz zmienione? Co to za dostawca internetu?

Haslo do komfiguracji zmienione. Zacznijmy od poczatku.
Router podstawowy to linksys wrt54gl + tomato. Linksys w ustawieniach ma liste urzadzen, gdzie odpowiednie IP przydzielane sa po DHCP na podstawie adresu MAC. TPLINK wg listy otrzymuje IP 10.0.0.1.
Przy pierwszej konfiguracji tj. Podlaczam sie do WiFi etc. TPLINK otrzymuje IP j.w. Oczywiscie wszystko dziala jak byc powinno tj. widze tplinka w mojej sieci, moge na niego bez problemu wejsc bez wpinania sie do niego kablem, ping dziala rowniez.
Nastepnie po okolo 60 min tplink staje sie niedostepny w sieci WiFi. Wpinam sie do niego kablem i otrzymuje IP z zakresu 192.168.0.xxx.
Wchodzac na tplinka widze IP w seksji SMART IP(DHCP) : 192.168.0.254.
I uwaga ... Jezeli zrobie restart routera tplink to z powrotem dostaje IP 10.0.0.1. Nastepnie czekam okolo 60 min i wszystko zaczyna sie od poczatku :slight_smile:

Mówisz o WR740N jak w temacie?

TP link TL-WR740N niema takiej opcji w konfiguracji .

Kurcze moj fail ... WR710N :frowning: przepraszam za zamieszanie, ale chyba pomiedzy dwoma urzadzeniami nie ma az takiej roznicy.
Jezeli namieszalem to zignoruj moje zale a ja zaloze osobny post.
No problem, zrobiłem już nowy temat - Administrator

W jakim trybie pracuje TP-link?

Repeater, bo taki jest moj glowny cel poniewaz linksys nie wyrabia na cale mieszkanie.
P.S. Dzieki za zalozenie nowego watku

Próbowałeś ustawić Static IP i wyłączyć DHCP-disable na routerze? Adres IP TP-linka z poza puli DHCP pierwszego routera.

Jezeli ustawie mu static to oczywiscie go nie widze,bo linksys ustawia po DHCP wiec reczne ustawienie pewnie jest ignorowane przez linksysa.
Nie ustawialem na tplink IP z poza puli linksysa. W sumie tak moze zadziala, ale wtedy nie mam wjazdu na tplinka z mojej sieci :frowning: BTW sprobuje mu ustawic z poza puli linksys i zobacze pomimo tego czy rowniez wroci do defaulta czyli 192.168.0.254

Dlaczego nie?
Przykład:
Linksys: 192.168.1.1 pula DHCP 192.168.1.2 do 192.168.1.100
TP_link Static IP 192.168.1.254
I masz dostęp bez żadnego problemu przy masce 255.255.255.0

W sumie racja. Ok robie test

Witam. Zeby nie wygladalo na to, ze testowalem to tydzien (ostatni post 30.11) to wyjasniam, ze po prostu nie mialem czasu :slight_smile: no ale do rzeczy ... ja sie poddaje :slight_smile:
Wydaje mi sie, ze TP-LINK gryzie sie z WRT54GL, albo na odwrot. Otoz jak wepne sie bezposrednio do mojej sieci Wi-Fi to linksys widzi go na liscie urzadzen ale z bardzo dziwnym adresem MAC (dodalem zalacznik) Otoz nie wiem czemu, ale moj router widzi karte sieciowa MAC WiFi TPLINKa z numerem innym niz ona fizycznie istnieje ?!?!
Otoz karta dodana na linksys oraz to co pokazuje Linksys to : 64:66:B3:48:44:AE a router widzi go jako 76:66:B3:48:44:AE. Oczywiscie nie przydziela mu IP cholera wie WHY :frowning: jezeli dodalem mu np zakres IP 10.0.7.1 (normal mam 10.0.5.1) to linksys i tak go nie widzi - nie moge tez na ta siec wejsc.
Ewidentnie jak jakims cudem linksys przyzna TPLINKowi IPka to jak nic po 40-60 min TPLINK wraca sobie do swojego zakresu.
Teoretycznie zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - strona TPLINK oficjalna nie zawiera instrukcji jak skonfigurowac to urzadzenie dokladnie, a pokazuje step by step dla innych co nie pasuje do tego modelu.

Ja wymiękam :slight_smile: myslalem, ze mnie wesprze on w domowej sieci, ale w zamian mam dodatkowa zabawe od momentu kupna :slight_smile: zapewne macie tu ciekawsze problemy i tematy na forum takze uznajmy temat za zamkniety :slight_smile:
P.S. Mega podziekowania dla Admina - tak szybkich odp i wsparcia na forum nie mialem juz dawno. No chyba, ze jeszcze mu sie chce taki przypadek analizowac to szacunek :slight_smile:
Pozdrawiam

Wykonałeś tą konfigurację o której mówiłem w swoim ostatnim poście?

W sumie to nie pamietam, ale ok zrobilem to teraz. Zanim sie wpialem do linksys to zmienilem w TPLINK tryb na REPEATER. Zmienilem mu na static 10.0.5.30 (linksys ma 10.0.5.1 a pula 10.0.5.2.10.0.5.26).
Teraz czy TPLINK DHCP ma miec ON czy OFF ?

DHCP - disable na TP-linku.

ok dalem OFF na TPLINK. Widzi na liscie linksys jako JAKIES urzadzenie, ale nie ma on IP 10.0.5.30, pomimo, ze STATIC mu dalem 10.0.5.30.
Wpinam sie kablem i STATIC IP jest 10.0.5.30.
Mam nadzieje, ze ostatnie nurtujace pytanie - pytam step by step bo nie chce czegos zrobic zle - w ustawieniach DHCP TPLINK ... Default Gateway daje 10.0.5.30 (TPLINK) czy 10.0.5.1 (LINKSYS) ?

Bramą jest główny router w sieci czyli IP Linksys-a. W poście 10 miałeś mój przykład - tego się trzymaj.

Moj błąd - zatem zmieniam ...

Ok powiedzmy,ze smiga - widocznie blad robilem z gateway. Teraz widze TPLINKa oraz ping smiga do 10.0.5.30
Ale przed chwila wireless na laptopie zeswirowal - mialem IP 169... Wypialem TPLINKa z pradu i WiFi zaczelo smigac - jak wpialem sie na szybko kablem to TPLINK mial 10.0.5.30 czyli prawidlowe i siec internetowa po kablu tez byla.
Jakas rzeznia :slight_smile: wpinam TPLINK do pradu raz jeszcze ...