TP-Link TL-WR710N - możliwości konfiguracji routera

TP-Link TL-WR710N to nowy mini router bezprzewodowy w ofercie firmowej. Jego gabaryty i wbudowany zasilacz pozwala na umieszczenie urządzenia bezpośrednio w gniazdku prądowym.

Jego oprogramowanie pozwala na konfigurację urządzenia w kilku trybach:


[b]- Wireless Router[/b] - działa jako typowy router bezprzewodowy rozdzielając sieć (internet) kablowo jak i bezprzewodowo dla wielu urządzeń w sieci lokalnej. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu NAT-owania w routerze bezprzewodowym i podłączenia przez port WAN.


[b]- Access Point[/b] - typowy punkt dostępowy rozgłaszający sieć bezprzewodowo. Router WR710N można podłączyć do istniejącej sieci kablowej (switch, router kablowy) w celu uzyskania dostępu bezprzewodowego dla notebooka, tableta czy telefonu komórkowego, szczególnie w miejscach gdzie istnieje tylko sieć przewodowa.


[b]- Repeater [/b]- tryb wzmacniacza sieci bezprzewodowej umożliwiający zwiększenie zasięgu sieci w naszym mieszkaniu lub firmie. Router w tym trybie łączy się z istniejącą siecią bezprzewodową i wzmacnia jej sygnał.


[b]- Client[/b] - pozwala na odebranie sygnału sieci bezprzewodowej i korzystanie z niej na urządzeniach podłączonych do routera. Router działa wtedy podobnie jak karta bezprzewodowa. Doskonale nadaje się do podłączenia telewizora, konsoli do gier czy tunera satelitarnego do sieci.


[b]- WISP Client Router[/b] - pozwala odebrać sygnał sieci bezprzewodowej i rozdzielić przez NAT na komputerach w sieci domowej. Router łączy się bezprzewodowo się do dostawcy (główny punkt dostępowy) i tworzy sieć lokalna co umożliwia korzystanie z jednego IP przez wiele urządzeń w sieci.