TP-Link TL-WR710N - (mini-router N150)

Nowy router TL-WR710N został opracowany tak, by ułatwić korzystanie z połączenia przewodowego lub niezbyt silnego połączenia bezprzewodowego w hotelu lub w domu. Dzięki pięciu dostępnym trybom działania:
- Wireless Router - umożliwia bezprzewodowy dostęp do internetu doprowadzonego z modemu ADSL czy sieci kablowej;
- Access Point - także umożliwia bezprzewodowy dostęp do internetu, doprowadzonego z lokalnego routera;
- Repeater - wzmacniacz sygnału bezprzewodowego;
- Client - działa jako client (odbiornik) sygnału bezprzewodowego zamieniając go na dostęp kablowy;
- WISP Client Router - działa jako client (odiornik) w trybie router-a (WISP);
router może zostać wykorzystany do uzyskania z połączenia z Internetem na różne sposoby.
Ponadto wbudowany zasilacz oraz wielofunkcyjny port USB umożliwiający udostępnianie plików oraz ładowanie urządzeń przenośnych sprawiają, że router jest idealnym urządzeniem do zastosowania w podróży, w pracy oraz do rozrywki.
Router posiada wielofunkcyjny port USB który można wykorzystać do podłączenia pamięci masowej i udostępniania zasobów w sieci. Poza tym można ładować różne urządzenia przez port USB lub udostępniać pliki multimedialne:

TP-Link TL-WR710N może pracować w jednym z 5 trybów: Router bezprzewodowy (tryb domyślny), Klient, Wzmacniacz sygnału, Punkt dostępowy oraz Klient WISP. Oryginalna konstrukcja urządzenia pozwala podłączyć je bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, co pozwala zrezygnować z kabla zasilającego i adaptera.
W obudowie znajdziemy m.in. uniwersalny port USB, który pozwala na podłączenie zewnętrznego dysku i udostępnianie wybranych zasobów w sieci lokalnej, może również służyć do ładowania smartfonów i tabletów (gwarantowane na wyjściu napięcie 5 V i prąd o natężeniu 1 A). Producent znalazł również miejsce na 2 wejścia RJ45 - pierwsze to stały port LAN, drugie, w zależności od trybu działania, może pracować jako port WAN lub LAN.

Więcej na: tech.wp.pl