TP-Link TL-WR1043ND

Witam
Zakupiłem jakiś czas temu router TP-Link TL-WR1043ND aby rozsyłał sygnał z routera mobilnego z playa.
Niestety nie posiadam już internetu mobilnego i chciałbym aby router TP-Link TL-WR1043ND pomógł mi w zwiększeniu sygnału sieci wifi w domu z liveboxa, który stoi na 1 piętrze (budynek 2 piętrowy)
Czy jest możliwe aby router TP Linka powiększał sygnał bez połączenia przez kabel a jedynie poprzez siec wifi?
Router obecnie posiada Open Wrt Chaos Calmer

Jest to możliwe ale takie działanie nie jest to polecane działanie. Jeśli możesz to podłącz WR1043ND do Liveboxa kablem.

Aby uprościć konfigurację jako repeater(wzmacniacz) zainstaluj najnowsze gargoyle ( w wersji 1.9.0.3) ze strony eko.one.pl
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/chaos_calmer/ar71xx/
Skonfiguruj według poradnika:

zapomniałem zmienić lokalnego adresu na 192.168.2.222 i mam problem z dostaniem się do konfiguracji routera >:(

Spróbuj resetu lub trybu failsafe.

ok, udało się
zrobiłem według instrukcji ale nadal nie mogę się połączyć przez 192.168.2.222 mimo, że taki adres podałem podczas konfiguracji

a jaki masz adres swojej sieci?
czy jest to 192.168.2.0?
dlaczego akurat na IP wybrałeś 192.168.2.222?

adres routera (liveboxa) 192.168.1.1
wybrałem 192.168.2.222 bo tak było w poradniku (wybrałem inną klasę)

przecież jest to opisane w podlinkowanym poradniku - aby dostać się do konfiguracji musisz zmienić IP karty sieciowej na statyczny i jakiś typu 192.168.2.x

ok, więc wychodzi na to, że tylko z jednego komputera mogę się dostać do routera?
mam jeszcze kilka pytań co do samej sieci:
Zauważyłem, że telefon czy komputer często nie ładuje stron mimo full zasięgu - wydaje mi się, że to przez to że przełącza się między liveboxem a repeaterem, jak temu zaradzić?
Jakie kanały ustawić?
Jakim routerem zastąpić liveboxa (czy dekoder z orange nie będzie miał problemu z tym, że ethernet będzie podpięty do routera adsl a nie liveboxa?)
Jaki router jako access point na parter (dochodzi tam kabel ethernet)
Czy istnieje jakiś poradnik, który powie mi w których miejscach powinien stać repeater, access point?

Telefony "same" nie powinny się przełączać sieci, chyba że gubi się jeden zasięg i dopiero wtedy następuje wyszukiwanie sieci. Czy urządzenia podłączone do repeatera działają poprawnie?

Domyślam się że chodzi o kanały wifi. Tutaj za bardzo nie ma regulacji. Ustawiasz kanał tylko na liveboxie (nie powinien być ustawiony na "AUTO"), wybiera się go na podstawie pomiarów zajętości kanałów w programie wifi analyzer(android) lub inssider(windows).

Tutaj wybór routera głównie zależy od tego czy TV jest przez antenę satelitarną lub przez "internet" ( IPTV).
Jeśli masz TV przez SAT to wystarczy dowolny router ADSL z portem ethernetowym. IP tego routera powinno być ustawione na 192.168.1.1.
W przypadku IPTV dochodzą problemy z VLANami oraz specjalnymi ścieżkami dla IPTV przez ADSL.

Tutaj może być zastosowany prawie dowolny router z WiFi. Dużo zależy od tego czy ma ogarniać jak największy zasięg, prędkość, ilość urządzeń podłączonych po wifi oraz czy mają być do niego podłączone urządzenia na kablu.

Nigdy nie szukałem takiego poradnika, ale AP powinien być tam gdzie jest używanych najwięcej urządzeń na WiFi.
W przypadku repeatera sprawa się delikatnie komplikuje, bo taki repeater działa w dwóch trybach: odbiera i nadaje.
Jeśli repeater ustawimy zbyt blisko głównego AP to rozszerzony sygnał nie "doleci" zbyt daleko. Jak repeater będzie ustawiony zbyt daleko od głównego AP to dostępna prędkość jaką on odbierze będzie bardzo niska. Sam repeater "spowalnia" sieć za nim o około 50%.
Ja preferuję ustawienie repeatera w połowie drogi między głównym AP a miejscem gdzie docelowo ma być używane urządzenie na WiFi.

Raz działają poprawnie raz nie, podłączone są na pewno do repeatera.
Rozumiem, że dobrze zrobiłem ustawiając wszędzie taką samą nazwę sieci?

Tak, kanały wifi. Jak to tylko w liveboxie? A co z repeaterem i access pointem? Mają mieć ten sam kanał?
Chodzi tutaj o domek więc za dużej konkurencji jeśli chodzi o kanały nie ma (chociaż zauważyłem, że wybierając kanał bodajże 12 nie odbierał mux1 na jednym telewizorze :))

TV przez satelitę. Mógłbyś polecić jakis konkretny dobry model z dobrym zasięgiem wifi (3 anteny)?

Mógłbyś również polecić konkretny model? Głównie zasięg i predkość bo chodzi tutaj o pokrycie ogrodu i parteru. Do AP będzie podłaczony dekoder oraz telewizor. Ogólnie do sieci maksymalnie podłączone będą 3 komputery, 2 telefony oraz jedne PS4. Ale naprawdę rzadko zdarza się, że wszystko podłączone jest w tym samym czasie.

Aktualnie repeater stoi na drugim piętrze bo fizycznie nie mam jak tam pociągnąc kabla z liveboxa, który jest na piętrze 1.
Co zrobić aby uniknąć sytuacji, że karta sieciowa skacze sobie między wifi z liveboxa a repeatera?

centrum sieci -> zmień ustawienia karty sieciowej -> wybierasz kartę WiFi -> właściwości -> konfiguruj -> zaawansowane
i tam znajdujesz ustawienia roamingu WiFi - wartość w rodzaju: "konserwatywny"/"conservative/"najniższy"/"lowest""/(dla kart nie posiadających wcześniejszych wartości: "niski"/"low" ) są twoim pożądanym ustawieniem:

całkowicie skakania prawdopodobnie nie da się uniknąć (to normalne zachowanie w sieci bezprzewodowej)

Mam jakieś mega okrojone opcje:

intel raczej powinien mieć możliwość ustawień roamingu, pokaż resztę opcji (te, których teraz nie widać na SS)
jakkolwiek ich brak, to może być kwestia wersji sterownika
https://woodygems.wordpress.com/tag/intel-dual-band-wireless-ac-7265/

to jest właśnie ta funkcja dość kulawo przetłumaczona na polski

jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytania?

mam wrażenie, że wszystkie istotne odpowiedzi już otrzymałeś
a ta najważniejsza jest nieco zakamuflowana, ale po wyjęciu z pomiędzy wierszy brzmi mniej więcej tak:
"połącz liveboxa z dodatkowym AP za pomocą kabla", a pozbędziesz się większości problemów

Chciałbym tylko dowiedzieć się czy livebox, access point i repeater maja mieć taki sam kanał.
Szukam też dobrego routera z modemem adsl, z dobrym zasięgiem (zamiast liveboxa)
No i jakiś router, który służyłby jako access point

zasada jest prosta:

  1. livebox + repeater MUSZĄ mieć ten sam kanał bo TYLKO w ten sposób działa repeater (dlatego wydajność sieci WiFi z użyciem repeatera zawsze jest mocno obniżona i generalnie używanie repeaterów jest "opcją ostatniej szansy", gdy nie ma żadnych innych mozliwości)
  2. jeśli jednak urządzenie powiększające zasięg podepniesz kablem no i skonfigurujesz jako dodatkowy AP to wtedy uzyskasz OPTYMALNĄ wydajność TYLKO gdy kanały używane przez urządzenia będą różne i NIE pokrywające się, czyli
    a) dla kanału 20MHz (np. 150Mbps) mogą to być np kanały 1 dla liveboxa i 6 (to jest najniższy kanał nie pokrywający się z 1) dla AP (inne "słuszne" kombinacje to np. 6 i 11 albo 1 i 11)
    b) dla kanału szerokości 40MHz (np. tryb 300Mbps) jest tylko jedna i "JEDYNA SŁUSZNA" kombinacja: urządzenie pierwsze kanał 1+5, urządzenie drugie kanał 9+13
    oczywiście wszystko to zakłada względną "pustkę w eterze" czyli domek na odludziu, bo w innych warunkach trzeba się liczyć z wpływem sieci bezprzewodowych należących do sąsiadów (właściwie w blokowiskach głównym problemem jest zbyt wysoka moc ustawiona przez wszystkich dookoła)
    i dodatkowo trzeba zadbać, aby wszystkie urządzenia miały ustawiony tryb pracy dla EU lub PL, bo np. amerykanie nie mają tylu dostępnych kanałów
    wszystko co opisałem powyżej dotyczy oczywiście najpopularniejszego pasma 2,4GHz ale biorąc pod uwagę sprzęt który posiadasz właśnie to pasmo Cię interesuje
    w przypadku pasma 5GHz jest dużo większy wybór kanałów (z zamian za zwykle znacznie gorszy zasięg w paśmie "pięć giga")