TP- LINK TL-WR1043ND ver: 2.1- bardzo słaby sygnał WIFI

Na początku witam wszystkich forumowiczów !!!
Skuszony przede wszystkim dobrymi opiniami i recenzjami jakieś 1,5 miesiąca temu nabyłem router TP- Linka model TL-WR1043ND ver: 2.1.
Sprzęt jest podpięty pod komputer stacjonarny i od niego rozsyłany jest sygnał na cały dom. Internet odbierany jest z wysokiego nadajnika (INM Internet) z którego korzysta większość mieszkańców (wieś) prędkość łącza to: download 2MB/s i upload 512 Kb/s.
Tak jak w temacie mam problem ze słabym sygnałem Wifi w moim niewielkim domu (jakieś 50-55 m2) Sprzedawca zapewniał mnie że, w moim przypadku nie będzie najmniejszego problemu z pokryciem zasięgiem mojego domu i że, zasięg będzie pełen wszędzie jednak tak nie jest.
Router od mojego pokoju oddzielają dwie ściany (jedna grubsza i druga cieniutka) a tylko w odległości ok. 1-3 m od routera zasięg jest pełen. Im dalej odejdę od niego tym zasięg spada a w drugim pokoju już mam tylko 3-4 kreski. Router stoi w dość widocznym miejscu (wcześniej był tu Techniclan z jedną malutką antenką i zasięg był porównywalny a nawet chyba lepszy) tutaj są trzy z większym wzmocnieniem i jest słabo.
Nie wiem jak to jest możliwe skoro w różnych testach ten model wypada bardzo dobrze (wiele osób chwali się że, mieszkanie 75 m2 spokojnie pokrywa zasięgiem na full) a ja w mniejszym mieszkaniu mam z tym problem?? Może trafił mi się wadliwy egzemplarz i trzeba go reklamować??
Widzę że, wiele osób też ma problem z tym routerem więc nie jest to pojedynczy przypadek.
Z góry dziękuję i prosiłbym o pomoc.

Jak masz skonfigurowane wifi w routerze? Ściany z jakiego materiału postawione? Pokaż jakieś zrzuty z ustawień oraz z pomiaru programem inSSIDer lub Analizer.

Przepraszam że, dopiero teraz odpisuje ale, miałem problem z dostawcą internetu. A więc tak: są dwie ściany- pierwsza od routera o grubości ok. 50 cm (cegła i pół pustaka bodajże) a druga od mojego pokoju cieniutka (cegła). Radio jest ustawione na max, reszta opcji na Auto. Jeżeli chodzi o pomiary to nie mam obecnie za bardzo możliwości ich zrobić ale w niedzielę postaram się je zrobić i na pewno je dołączę.

Czekamy na pomiary.

Witam tak jak obiecałem wrzucam zrobione przeze mnie pomiary zasięgu sieci z różnych miejsc w domu (zaczynając od punktu gdzie zasięg najbardziej "skacze" zazwyczaj 3-4 kreski.

I co o tym myślicie??

Dwa pierwsze pomiary są na granicy działania. Nastepne dwa w normie. W najdalszych zakątkach mieszkania dał bym transmitery PLC. Chyba,że masz możliwość położenia kabelka.

Czyli z routerem jest wszystko okey czy jak to mam rozumieć?? To czemu ten zasięg jest taki a nie inny?? Powiem że, spodziewałem się znacznie więcej po tym modelu bazując na opiniach z sieci.....

To nic innego jak tłumienie fal przez wszystkie przeszkody. Możesz zrobić sobie test na wolnej od przeszkód przestrzeni i zobaczysz jak to wygląda z zasięgiem i tłumieniem sygnału. Ogólnie wifi w zabudowie to loteria. Wspomniałeś nawet o grubości ściany 50cm z pustaka. Z tego co wiem to ten model jest bardzo udanym pod względem działania. Należy się cieszyć że nie masz w murach zbrojenia- to dopiero tłumi sygnał.

Czyli on tak po prostu ma działać tak?? :slight_smile: No rzeczywiście prawdopodobnie jest to ściana z pustaka ale połowy i do tego cegła :stuck_out_tongue:
Ale, to aż taki duży ma wpływ biorąc pod uwagę że, mieszkanie jest malutkie?? A powiedz mi co różni wspomniane przez Ciebie transmitery PLC od zwykłych wzmacniaczy sygnału i która opcja będzie lepsza dla mnie??

Transmitery PLC to nic innego jak transmisja sygnału internetu po sieci energetycznej. Wzmacniacze sygnału niestety muszą pracować w pewnym zakresie sygnału nadawanego przez router główny. Poza tym transmiter możesz używać gdzie chcesz, oczywiście w obrębie domu. Wzmacniacz dodatkowo potrafi wzmacniać szumy powstałe w eterze. Dla ciebie opcją w tym przypadku najrozsądniejszą jest zastosowanie PLC.

Rozumiem a są jakieś ograniczenia przy stosowaniu tych transmiterów np. czy jeden musi być na stałe wpięty do routera kablem sieciowym i oczywiście do gniazdka?? Bo, rozumiem że są sprzedawane parami tak?? I jak to wygląda w praktyce?? Czy pokrycie sygnałem zwiększy się wyraźnie tzn. w obrębie domu jak i w jego sąsiedztwie ??

Tak, jeden jako nadajnik musi być podpięty do routera i do sieci energetycznej. Drugi jako odbiornik w dowolnej części domu. Z pewnością pokryje sygnałem tą cześć w której jest zanik sygnału z routera głównego. Co do pokrycia na zewnątrz budynku, tego nie testowałem. Mogę jedynie stwierdzić iż nie jest to typowe urządzenie CPE dużej mocy. Z testów które robiłem mogę polecić zestaw TL-WPA4220KIT.

Kurczę i tu będzie mały kłopot bo, nie mam za bardzo technicznej możliwości podpięcia dodatkowej rzeczy z powodu braku gniazdka w pobliżu.
I ten zestawik troszkę drogi. A co by pan powiedział na TL-PA4010KIT?? Sporo tańszy ale, ciekawe czy dałby sobie radę??

O i zauważyłem też takie z wbudowanym gniazdkiem elektrycznym co by rozwiązywało sprawę: TL-PA4010PKIT.
Co o nich sądzisz??Jak je oceniasz?? Zakup ten będzie rozsądniejszy niż np. zakup routera ( nie chcę go wymieniać za bardzo bo, przecież to jest praktycznie nowy sprzęt).

Tej pary nie testowałem ale generalnie zasada działania dla wszystkich jest jedna. Routera nie musisz wymieniać ani sprzedawać, z niego przecież rozprowadzisz sygnał internetu poprzez transmitery.