TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 - Wi-Fi "słaba" prędkość łącza

Witam uprzejmie
Mam obecnie okazję potestować łącze 250/20Mbps na TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 z oryginalnym firmware 3.17.38 Build 140613 Rel.55867n. Po skrętce bez problemu uzyskuję 243.43/19.69Mbps także bosko :wink: Jednak po Wi-Fi są to już prędkości na poziomie 24.98/19.71Mbps testowane z notebooka z 802.11n i również z drugiego z 802.11g. Rezultat na jednym i drugim kompie z odległości 3 metrów w tym samym pokoju. Co dziwne 10 metrów dalej w innym niewiele niższy rezultat.
Czy to jest maks, jaki mogę uzyskać na Wi-Fi na tym routerze?
Próbowałem bawić się ustawieniami Wireless, zmieniać region na mniej restrykcyjny, posprawdzałem wszystkie dostępne kanały i wybrałem ten, który najmniej jest obciążony i na nim uzyskałem właśnie takie wartości. Mode ustawiłem na 11bgn mixed, channel width na auto, ponieważ mam ustawioną opcję Enable Speedboost (Up To 450Mbps), przy jej wyłączeniu przepływność spada. Security, czy mam bez, czy też WEP, WPA2 Personal, nie ma to żadnego wpływu na wartości. Transmit Power na High, WMM i Short Gi włączone.
Jakieś podpowiedzi, jak uzyskać więcej po Wi-Fi z tego 250/20Mbps? Antenki są 3 domyślne z zestawu. Firmware alternatywny np. DD-WRT nie zmieniałem, bo nie widziałem dla TP-LINK TL-WR1043ND V2.1. Poza tym nie wiem, czy taka zmiana coś pomoże?
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi, może ktoś miał podobnie?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Z poważaniem

Z pewnością w standardzie G nie uzyskasz wiekszej prędkości jak 25Mb. Pozostałe urzadzenia mają karty minimum 300Mb? Przy takiej prędkości karty co najwyżej przepchniesz 150Mb. Router ma porty gigowe więc przepycha ładnie. Prędkość po wifi to max 300Mb. Jak sam widzisz wiekszej prędkości jak do 150Mb po radyjku nie uzyskasz. Ważną rzeczą jest to czy karty posiadają full duplex.

Jak wygląda poziom sygnału i zakłócenia w eterze. Z jaką prędkością linkuje się karta bezprzewodowa?

Witam uprzejmie
Na moim MSI GX60 3BE właśnie osiągnąłem 47.91/19.76Mbps. Poniżej kilka danych:
Protokół: 802.11n
Szybkość: 150 Mb/s
Typ zabezpieczeń: WPA2-Personal
Producent: Qualcomm Atheros Communications Inc.
Opis: Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter
Wersja sterownika: 10.0.0.287
Zrzut ekranu z:

  • inSSIDer
  • TL-WR1043ND
    Zmieniłem ustawienia w Wireless odhaczyłem Speedboost, który na sztywno ustawił Auto na Channel Width i Mode na 11bgn mixed. No i wartości, o których pisałem wcześniej uzyskałem z pokoju obok w linii prostej notebook ku TL-WR1043ND (około 10m). Wcześniej w pokoju z urządzeniem miałem, jak pisałem około 25/20Mbps. Zaraz sprawdzę raz jeszcze z tym Speedboost, jak ustawi na Auto wartość Channel Width i na sztywno 11bgn mixed.

EDIT

Enable Speedboost (Up To 450Mbps) - włączone ponownie i 52.32/19.84Mbps. Nic z tego nie rozumiem, wczoraj na tych samych ustawieniach miałem około 25/20Mbps i to będąc z kompem w tym samym pomieszczeniu, dzisiaj o wiele dalej i jakieś czary :wink:

Pozdrawiam serdecznie.
Z poważaniem

Problemem jest duża ilość zakłóceń w eterze. Dwa to poziom sygnału który jest zbliżony to tego niskiego punktu stabilności -70dBm.

Witam uprzejmie
I jeszcze jeden problem, bezprzewodowe kontrolery X360, które również używają 2.4 GHz. Co dziwne, jak je odpalę, to bywa, że Wi-Fi mi w ogóle nie działa, a jak działa, to transfer drastycznie spada. Jak temu zaradzić? Zmiana kanału w TL-WR1043ND V2.1 wystarczy? Sygnał jest około -60dBm w pomieszczeniu z urządzeniem. Obecnie jestem w innym pomieszczeniu, ale te 50/20Mbps wyciągam.
Z poważaniem

Tak jak pisałem poziom sygnału plus duże zakłócenia.

Witam uprzejmie
Na 13 kanale uzyskałem:

  • 70/20Mbps :slight_smile: (bez odpalonych padów)
  • 13Mbps i zerwało połączenie :wink: (z padami)
    Co ciekawe, obojętnie jaki kanał wybiorę i tak przy włączonych bezprzewodowych padach z Microsoft Xbox 360 Wireless Receiver for Windows jest słabiutko z prędkością albo Wi-Fi się wysypuje.
    Z poważaniem

Witam uprzejmie
Przepraszam za post pod postem, ale nie chciałem zakładać odrębnego tematu. Czy TL-WR1043ND V2.1 jest w stanie wykorzystać antenę TP-LINK TL-ANT2408CL 8dBi? Specyfikacja routera podaje, że są tam 3x5dBi, zastanawiam się, czy jak wymienię na wspomniane 8dBi, to czy je wykorzystam? Ponoć zależy to od routera. Potrzebuję na wyższym piętrze lepszego sygnału.
Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Z poważaniem

Nikt nie da ci gwarancji że wymiana anten zadziała. Pamiętaj że antena to nie wzmacniacz i wymiana na taką o większym zysku powoduje zmianę charakterystyki promieniowania. Antena staje się bardziej kierunkowa niż dookólna i w niektórych punktach mieszkania możesz zaobserwować nawet pogorszenie się zasięgu.

Witam uprzejmie
Rozumiem. Przy opisach anten jest napisane, że wszystko zależy od routera, czy da radę z daną anteną. Pytanie, czy TL-WR1043ND V2.1 daje radę z wykorzystaniem 8dBi przy swoich domyślnie zainstalowany 5dBi? Ktoś z Forumowiczów próbował podłączyć 3x8dBi do tego routera i mógłby podzielić się wiedzą? Jak sprawdzić, czy dany router będzie w stanie wykorzystać te anteny? Czy też producent zainstalował domyślnie z największym możliwym zyskiem?
Z poważaniem