TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 - szybkość sieci bezprzewodowej

Cześć. Tez mam ten problem. Właśnie kupiłem TL-WR1043ND V2.1. Wcześniej używałem starego routera NETGEAR z modemem ADSL i WIFI G (54) z wyłączonym DHCP. Spokojnie osiągnąłem na nim po WIFI g 16-30 Mbps. Po nowym oczekiwaczem więcej. Teraz Tp-link po LANie wyciąga non stop 64 -80 Mbps. W sumie stary wyciągał nie wile mniej (na LAN) z tym ze malo stabilnie. Czasem zrywal. Kwestie bezpieczeństwa pomijam. Tp-Link działa świetnie po LANie ale wifi gn mix jest masakryczny. Router leży obok kompa. OSiagi to gora 13 Mbps. Odkryłem ze po odkręceniu dwóch anten z 3 (obojętnie których) transfer skacze do ponad 30 MBps. Do pomiarow uzywam http://www.speedtest.pl/. Komp to stary Samsung RF510 z WIFI N (karta wifi w kompie linkuje sie z predkoscia 72).
Wydzieliłem jako nowy watek na forum - Administrator

Jak masz teraz ustawione parametry wifi w routerze? Pokaż coś.

Region:	USA
Channel:Auto	
Mode:	bgn mixed
Channel Width: Auto
Enable Speedboost off
Enable Wireless Router Radio on
Enable SSID Broadcast on
Enable WDS Bridging off
ransmit Power:	High
Beacon Interval : 100	   (40-1000) 
RTS Threshold: 2346	   (1-2346) 
Fragmentation Threshold:	 2346  (256-2346) 
DTIM Interval:	1   (1-255) 
Enable WMM on
Enable Short GI on
Enable AP Isolation off
WPA/WPA2 - Personal

To podstawowe dane z ustawień:/
nie wiem czy nie pominelem innych, istotnych danych

Ustaw konkretny kanał ( Channel) w tym celu przeskanuj siec programem Inssider .Mode ustaw na samo N Channel Width ustaw na 20MHz lub też na 40MHz . I po testuj .Region ustaw na Poland.

Po pierwsze zdejmij wszystkie automaty i ustaw wartości stałe. Region na Poland. Popatrz jakie kanały masz wolne przy pomocy programu inSSIDer i/lub WIFI Analyzer. Wartość w zakładce Channel Width ustaw na 40MHz.

ok. Dziekuje. Juz szukam programiku i sprawdzam:)

Sprawdziłem kilka konfiguracji. Powyłączałem AUTO-maty. Generalnie jest slabu po WIFI w każdym wariancie. Trudno jest mi zestawić wszystkie rezultaty dla prób w rożnych ustawieniach. Za pomocą inssidera zweryfikowałem(domyślałem sie) ze jest bardzo sporo WIFI w mojej okolicy. Pasmo jest zapchane totalnie. Nie mniej moj router WR1043ND daje mocny sygnal w channelach od zera do 7 i przewyższa wszystkie okoliczne -25 db(). Transfer po lanie wciaz dochodzi do 80Mbps. Po wifi jest gora 10, a po wifi na jednej tylko antenie około 20 (downlinki). Żeby było śmieszniej uplinki są trochę szybsze. Obecnie używam tylko LAN'a. Dziękuje za pomoc. Podejrzewam ze nic się nie da zrobić. Moj laptop(i mojej dziewczyny nie ma ani AC ani 5 Ghz) Bez większych zmian sprzetowych nic nie polepszę. Nie rozumiem jedynie przypadku tej jednej anteny-a nawet brak wszystkich. PRTSCR w zalczniku do wgladu

Przy tak zapchanym eterze nic się nie poprawi . Jedyna rada przejść na sprzęt w 5GHz.

"Masakryczne" zaszumienie pasma 2,4GHz w twojej okolicy jest powodem braku pełniej prędkości.

dziękuje za błyskawiczna pomoc