TP-LINK TL-WR1043ND Problem z Bandwidth Control

Witam.
Mam problem ze skonfigurowaniem Bandwidth Control w TP-LINK TL-WR1043ND. Najpierw postaram się jak najkrócej i najdokładniej opisać mój problem.
Otóż mój internet to 45 mbs/s pobierania, a wysyłanie to 2mbs/s. W godzinach 23.00-9.00 ta wartość jest podwajana. Ja swoim komputerem jestem podłączony przewodowo do routera, a mój brat korzysta z niego bezprzewodowo. To takie info na początek ;p
I tak - gdy robię cokolwiek u siebie na komputerze, odpalę facebooka'a, youtube, jakąś grę online to jest krzyk z drugiego pokoju, że brat ma 1000 pingu i nie może nic robić na internecie. Ostatnio wszedłem na Skype'a i też przyblokowałem mu internet tak, że nie mógł nic robić. To trochę dziwne, bo neta mamy naprawdę bardzo dobrego. Pomoże mi ktoś krok po kroku skonfigurować ten Bandwidth Control? Próbowałem sam na podstawie tego co jest w internecie, ale skutki zawsze są opłakane. Kolejny problem to fakt, że w nocy mój internet się podwaja i wtedy nie mogę korzystać z pełnej mocy i zawsze jest jakiś problem.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Pozdrawiam, brajan okoner.

To co jest w fabrycznym sofcie może nie dać zamierzonego efektu.
Spróbuj ustawić wg poradnika:

Lepszą opcją jest instalacja oprogramowania Gargoyle i konfiguracja QoS. Ustawienie wysokiego priorytetu na aplikację/grę brata.

Właśnie chodzi o to, że w tym poradniku nie jest wytłumaczone jak ogarnąć te kbp/s i w sumie to niewiele on wnosi :stuck_out_tongue: I jak napisać te warunki...

Nic wielkiego się nie da ustawić. Możesz tylko określić minimalną i maksymalną przepustowość dla danego komputera/portu
W opcjach masz opisane Egress - upload, Ingress - Download. 45Mbit/s to 46080kbps jednak wpisał bym wartość mniejszą np 44000. Upload 2Mbit/s opisz jako 2000 kbps.
W zasadach wpisz IP komputera i jeśli znasz port którego wykorzystuje aplikacja/gra to też go wpisz. Ustaw minimalny upload na np 1000kbps a max na 2000. Z downloadem zrób minimum 20000 a max 44000. Protokół ALL. Zapisz ustawienia i sprawdź działanie

Na razie działa dobrze. Bardzo dziękuję za pomoc :wink: