Tp link tl-wn722n

Witam!
Zrobiłem dziś format i reinstalacje systemu, ponieważ w ostatnich dniach miałem wyraźnie spowolniony internet (laptop, telefon, tablet - bez zarzutu). Niestety gdzieś zawieruszyła mi się płytka z instalacyjna sterownika od modemu WiFi, jednakże skorzystałem z pomocy internetu i zainstalowałem sterownik dedykowany dla mojego systemu, tj. WINDOWS7 Home Basic x64, a oto sterownik TL-WN722N_100629.zip. Po instalacji zrobiłem restart systemu i sprawy mniej więcej wygląda tak:

Jak widać korzystam z usług Neostrady - 10mb/s, wcześniej wyniki na speedtest dochodziły do10,5mb/s w pobieraniu i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów, z prędkością połączenia. Nie wiem na czym może polegać problem, proszę o pomoc.
Modem: High- Gain 150mbps, TP LINK TL-WN722N
System: WINDOWS7 Home Basic x64

Zależy mi na szybkim uporaniem się z tym problemem.

Spróbuj tych http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WN722N_V1_131113.zip

Zainstalowałem ten sterownik i sprawy mają się wyraźnie lepiej.

Prędkość dochodzi do 2.5mb/s, co prawda wykorzystuje tylko 1/4 łącza ale zrobię jeszcze kilka testów, bo być może łącza są obciążone - w końcu długi weekend.
Póki co dziękuje za pomoc, będę informował jeszcze jak to będzie wyglądało do końca dnia. :slight_smile:

Jaki masz poziom sygnału na tej karcie? Zainstaluj inSSIDer-a i daj obrazek z zakładki NETWORKS.

Chciałem jeszcze powiedzieć, że internet działa jakiś czas w przedziale od 2 do4mb/s, po czym traci całkowicie prędkość, lub się rozłącza, nadmienię, że na innych urządzeniach ten problem nie występuje.

Poziom sygnału na granicy poprawności. Przy spadkach sygnału mogą występować niestabilności.

Do przeglądania stron jest na pewno wystarczający taki poziom prędkości internetu ale o oglądaniu filmów nie ma mowy, zacina się co kilka sekund.
Poszukam jeszcze opakowania po odbiorniku TP-LINK i zainstaluje sterowniki z płytki, może to załatwi sprawę.