TP-Link TL-WN722N - spowalnia ładowanie się systemu, wyłącza monitor

Witam, mam problem z kartą sieciową TP-Link TL-WN722N, mianowicie po jej instalacji, komputer wolno się uruchamia, komputer wisi 20 s na logo asusa, wejście do biosu trwa bardzo długo, zamiast ekranu niebieskiego "Zapraszamy" monitor się wyłącza na kilka sekund i włącza ponownie kiedy załaduje się pulpit. Oprogramowanie tego urządzenia powoduje minimalizowanie się okna podczas grania np w Bf3.
Wywaliłem oprogramowanie, minimalizowania okna już nie występuje, ale pozostałe problemy dalej są.

Jest na to jakieś rozwiązanie ?

Jaki to system. Skanowałeś programem adwcleaner?

Próbowałeś w innym porcie USB?
Spróbuj w BIOSie wyłączyć opcję USB Legacy devices.

System to w7 64 bit , USB Legacy wyłączałem, problem występował, ale nie było internetu.

Po wyjęciu karty z USB problem ustępuje? Może być że karta jest uszkodzona, bo nie powinna mieć wpływu na czas ładowania biosu.

Sterowniki pobrałeś ze strony producenta? Skanowałeś system pod kątem malware (malwarebytes, adwcleaner)?

Po wyjęciu karty z USB problemu już nie ma.
Sterowniki z płyty, jak i najnowsze to samo, na dodatek to minimalizowanie okna w bf3 podczas gry.
Myślałem o TP-Link TG-3468, sprawdzi się ? Czy oprogramowanie jest identyczne ?

Na płycie głównej mam w połowie niesprawną sieciówkę, po burzy w tamtym roku, działa 10 mb/s i tylko poprzez router z radiówką, bo bezpośrednio w ogóle się nie łączy. Z internetem światłowodowym ten sposób już nie działa. Wysyłka płyty na gwarancje to miesiąc czekania. :frowning:
No chyba, że wysłać płytę i kupić jakąś budżetówkę na ten okres.

Masz zainstalować same sterowniki nie aplikację.

Montaż wewnętrznej karty LAN to dobry pomysł.
Płyta główna mogła być mocniej uszkodzona przez burzę przez co dziwnie zachowuje się po podłączeniu karty pod USB.

Teraz mam same sterowniki, bo z aplikacją są problemy z minimalizowaniem okna.
Co do sieciówki z płyty, pc był podpięty do anteny, a 400 m od mojego domu uderzył piorun w komin domu. Szkoda, że mnie w domu wtedy nie było, a pc został odłączony od gniazdka.

W msconfig lub usługach systemowych nie masz włączonych jakiś pozostałości po oprogramowaniu TP-linka?

Nic nie widzę, żeby coś zostało.
Podobne objawy były tez na innych płytach gigabyte B85 mATX, asrock B85 ITX, to wifi mam już ponad rok.
Szukałem podobnego problemu na necie nie znalazłem, był ktoś taki z takim problemem ?
Chyba najprościej będzie kupić tą kartę sieciowa wewnętrzną na pci-e x1 od tp-link i ja sprawdzić.

Raczej pisałem pod kątem tego abyś umieścił jakieś obrazki z msconfig i uruchamiających się aplikacji z systemem.
Sprawdź co dzieje się w trybie awaryjnym z obsługa sieci,

Nie widzę możliwości rozciągnięcia okna "Konfiguracja systemu" a usług jest dużo.
Sprawdzę tryb awaryjny

F5 nie ma nic, F8 to botowanie, nie widzę trybu awaryjnego. Zamówię tą wewnętrzną sieciówkę, bo nie mam już siły bawić się z tym wifi, na innych płytach było to samo. No chyba, że wifi reklamować ?

Jak masz taką możliwość to reklamuj.

No to reklamuję, przy okazji nabędę Tp-Link TG-3468 i dam znać, czy dobrze działa.