Tp-Link TL-WDR4300 i Mulimedia Polska - skype rozłącza internet

Wygląda że serwer HTTP na routerze działa. Spróbuj zalogować się telefonem do WiFi i wejść na stronę http://192.168.1.1/

Ok, udało mi się zalogować nawet z komputera. Nagle zaczęło działać, nawet nic nie robiłem. Co teraz muszę zrobić?

Skonfigurować router. ( Konfiguracja - podstawowa)

Tylko jeszcze pytanko, czy przy konfiguracji kabel do złącza WAN ma być podłączony czy wyjęty?

Może być podłączony. Pewnie musisz sklonować MAC i ustawić na DHCP przewodowo. Ustaw swoją nazwę WiFi i zabezpieczenia.

Jest może jakiś poradnik bo kompletnie nie mam orientacji w tym oprogramowaniu? Nie wiem np. jak sklonować MAC.
EDIT:

Czy to ma być nadal tak ustawione?

Nie. Tamto ustaw na automatycznie.

Zaznacz pole "Użyj innego adresu MAC" i wpisz taki jaki musisz sklonować.

Okej, dzięki za link.
Lecz mam jeszcze jeden problem.
Ustawiłem na automatycznie i teraz nie mogę się zalogować do routera. Pusta strona jest. A gdy zmienię adres ip i maskę podsieci według obrazka to wtedy mogę zalogować do routera a nie mam internetu.
Z innego komputera (przez wifi) internet jest. Tylko u mnie (tam gdzie mam zmienione ten adres ip i maske podsieci) nie ma.
Czy tak powinno być z tym oprogramowaniem?
oraz czy włączyć UPnP & NAT-PMP ?

Adresację ustaw w automacie na karcie sieciowej.

Powinno działać na automatycznym. jak niedziała to to tego co wyżej opisałeś dopisz bramę domyślną 192.168.1.1 i takie same dnsy.

Mogę się już zalogować do routera i mam internet.
Czy włączyć UPnP & NAT-PMP ?

Nikt Ci nie zabroni, jeśli jest to Ci potrzebne.
Jednak autor softu nie poleca tego włączać. pewniejsze jest ręczne przekierowanie portów.

Jeszcze jedna rzecz. Zasięg po wifi bardzo skacze. Co więcej komputer oddalony ok. 10m od routera raz ma internet a raz nie. Ping na tamtym komputerze do 192.168.1.1 skacze nawet do 100ms a czasami w ogóle jest napisane 'Upłynął limit czasu żądania'.
Ustawienia wifi mam takie:

Spróbuj zmienić szerokość kanału na 20MHz.

Takie coś się dzieję przez wifi:

EDIT: zmieniłem teraz na 20MHz. Zobacze czy jest poprawa.

Zmiana na 20MHz pomogła. Jutro napiszę czy podczas używania skype internet dalej się rozłącza.

Czekamy na informację czy nasza walka z routerem coś dała :wink:

Wygląda na to, że wgranie nowego oprogramowania poskutkowało - jak na razie internet się nie rozłączył. Dam znać jeszcze wieczorem po dłuższych testach :wink:
EDIT: Ok, internet już się nie rozłącza. Dzięki wielkie za pomoc i poświęcony czas :wink: Mam nadzieję, że Gargoyle będzie się dobrze sprawował :slight_smile: Już wiem na jakim forum pisać w razie kłopotów z moim routerem. Dzięki :wink:

Po to tu jesteśmy i tworzymy to forum z kolegami moderatorami. W razie problemów zapraszam ponownie - temat zamykam.