TP link TL-WDR4300 działa niestabilnie

Mam podobny problem. Od ponad roku posiadam wdr4300. Po pierwszym podłączeniu i konfiguracji wszystko działało dobrze. Dwa komputery stacjonarne połączone kablem, trzy telefony i tablet łączyły się z siecią przez wifi. Wszystko ok. Po kilku miesiącach połączenie z internetem przez wifi przestało działać. Wszystkie urządzenia sygnalizują prawidłowe połączenie z reuterem. Reuter widzi wszystkie urządzenia. Drukarka pracująca przez wifi działa normalnie. Po kilku tygodniach wszystko wróciło do normy (na kilka dni). W czasie prawidłowego działania zapisałem ustawienia reutera, więc wiem, ze przez cały czas ustawienia są takie same. Przez ten rok miałem kilka takich zmian. Dziś połączenie z internetem znów zniknęło. Resetowanie, wgrywanie najnowszego oprogramowania nic nie pomaga. Nie mam najmniejszego pojęcia jak poradzić sobie z tym problemem. Nie wiem, czy to wina reutera więc jeszcze nie oddałem go do serwisu. Mam nadzieję, ze ktoś mi pomoże.
Wydzieliłem jako nowy watek - Administrator

Jeżeli problem po wifi występuje wgraj program Inssider i przeskanuj sieć . Screena wrzuć na forum.

W jaki sposób masz dostarczony sygnał internetu?

Sygnał doprowadzony jest drogą radiową. Tzn. na dachu mam antenę OvisLink AirMax5. Dalej kablem do routera. Połączenia są w miarę stabilne. Czasami antena wymaga restartu i odłączenie od zasilania prawie zawsze pomaga. Od kilku dni zauważyłem dosyć dziwną sytuację. Być może bywało tak dawniej, ale umknęło to mojej uwadze. Tak jak pisałem wszystkie urządzenia używające wifi łączą się routerem. Teraz zauważyłem, że niektóre z nich łączą się z internetem a inne w tym czasie nie mają dostępu.
Wrzucam obraz z poleconego programu

WDR4300 masz podłączony przez port WAN do internetu?

Tak. Chyba w innym przypadku nie miałbym dostępu do internetu

Router może działać także jako AP ale nie będę ci zatruwał szczegółami.
Daj jeszcze obrazek ze statusu routera.

Jak kabel podłączysz bezpośrednio do komputera to masz dostęp do internetu?