TP-Link TL-WDR4300 _ ratunek

Witam. Mam wielki problem i mam nadzieję, że jakoś mi pomożecie. Zachciało mi się zmienić firmaware na gargoyje i zainstalowałem plik sysupgrade zamiast factory zbyt szybko czytałem i nie zauważyłem tego popełniłem fatalny błąd.Teraz mam problem bo co prawda jak wpiszę adres to coś się otwiera, ale pisze o hasło nic nie pomaga. Robiłem według instrukcji kolegi Heinz tyle, że nie doczytałem że ma to być plik factory :-[ :frowning: . Proszę o informację czy jest jakiś sposób na przywrócenie poprawności działania mojego rutera czy tylko serwisowa naprawa ? Uściślę może jeszcze, że po wpisaniu ip do przeglądarki mam okno logowania, gdzie żąda ode mnie hasła. Tyle, że ja hasła nie nadawałem żadnego.
Pozdrawiam

Domyślne hasło to password
Pokaż jak wygląda te okienko do logowania?
Masz dojście do konsoli przez telnet lub SSH?

Witam. Dzięki Ci Heinz po wpisaniu hasła wszedłem do całej konsoli. Nie mam jeszcze internetu ani wifi bo nie wiem co mam zrobić. Czy aktualizować do firmware faktory ? czy wrzucić oryginał choć spróbowałem tylko ale dostałem komunikat że oryginał ma botloadera i nie się wymienić firmware.
Przełączam się teraz ze starego rutera żeby mieć dostęp do neta.
Pozdrawiam

Konsola - putty:

uci set wireless.@wifi-device[0].disabled=0
uci commit wireless
wifi

czyli mam już nie wymieniać nic tt firmware z upgrade jest OK wystarczy ?

Ustaw najpierw dostęp do internetu na tym routerze. Potem będzie łatwiej zaktualizować firmware.

masz dostęp do strony konfiguracyjnej czy tylko pisanie w terminalu?

Pytanie co tam masz? Tak jak pisał kolega Heinz tylko konsola czy jakieś GUI?

no nie wiem co mam bo pierwszy raz widzę to firmware, wygląda jakby było niepełne. nie wiem, gdzie mam wpisać dane mojego IP, żeby połączyć się z internetem. ( za bardzo to nie jestem rozgarnięty w tych sprawach ) tam gdzie moim zdaniem powinno być miejsce na wpisanie ip, maski i tp mam coś o dzierżawie i odnowieniu. Konfiguracja/Podstawowe - nie widzę rubryk do wpisania danych połączenia z internetem. Mam internet z sieci osiedlowej i statyczne IP.

Konfiguracja - Podstawowa.
Urządzenie jako brama sieciowa.
Podłączony przez statyczny IP przewodowo.

Zrobiłem jak pisałeś. Musialem jeszcze wpisać 2 razy DNS wybrałem Serwery DNS/dodaj i wpisałem dane. Niestety dostępu do internetu nie ma :frowning:

dla pewności pobierz jeszcze raz gargoyle oczywiście wersję factory i zaktualizuj przez System - Aktualizacja. NIE zaznaczaj "zachowaj ustawienia".
Nie wiadomo co u Ciebie działa a co nie.

Nie masz w sieci osiedlowej autoryzacji przez mac adres? Choć może ponowna instalacja będzie dobrym rozwiązaniem.

No teraz jest chyba OK bo po wpisaniu wszystkich danych ruter ma internet i teraz już z niego piszę :slight_smile:
Wielkie dzięki, ale mam prośbę ponieważ jak pisałem nie za bardzo znam się na tym a chciałbym uruchomić resztę . Czyli wifi, 2,4 i 5 mam też hd do tego rutera na tamtym firmware wszystko było już uruchomione a tu nic. Proszę zatem jeszcze o wyrozumiałość i pomoc. Zdecydowałem na zmianę firmware po tym jak mi na smartfonie uciekała sieć, choć balkon jest blisko w mieszkaniu, pisano że zmiana firmware poprawi zdecydowanie zasięg.

Ale to chyba nie u nas na forum?

konfiguracja - podstawowe "na dole strony"

Co to ? Tuner TV? Player?

Nie dysk twardy
Wifi już działa czy powinienem coś zmieniać w ustawieniach ? moc mam wybrane najlepsza, szerokość kanałów 20( są do wyboru inne ), rozgłaszanie ssid włączone, izolacja klientów wyłączona, filtrowanie adresów MAC wyłączone

HDD wpinasz do USB. Jeśli jest wystarczająca ilość "prądu" w porcie to dysk się uruchomi i zostanie wykryty.

Reszta tutaj:

Sprawdziłem teraz mój smartfon na balkonie zgubił sieć ::slight_smile: czyżby wymiana tego firmware nic nie dała ? i nie zwiększyła się moc ? ani troszkę?

Firmware "mocy" nie doda. Dodaje więcej możliwości konfiguacji. Spróbuj użyć innego kanału WiFi lub przestaw router w inne miejsce.

Kolego to wszystko ograniczenie do 100mW w urządzeniach SOHO (domowych) aby nie narażać ludzi na duże promieniowanie mikrofalowe. Potwierdzam to co mówił kolega Heinz. OpenWRT nie dodaje mocy.