TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net

Jak widać kolega tego nie zrobił.

Jak i wielu wskazówek wcześniejszych.

@ CHACA & @ Administrator - na początek chciałem bardzo podziękować za tak aktywne wsparcie i szybkie odpowiedzi.
Wykonałem Wasze instrukcje najlepiej jak potrafiłem ale bardzo możliwe że popełniłem jakiś błąd po drodze.
Będę prosił o chwilę cierpliwości do najbliższego weekendu bo niestety w tygodniu nie mam dostępu do sprzętu którego dotyczy temat i który staram się skonfigurować. Opiszę też dokładniej wykonane kroki bo nie potwierdziłem wykonania Waszych poleceń.
Będę wdzięczny jeśli wtedy ktoś jeszcze będzie gotów zerknąć na temat i jeśli się znów nie powiedzie coś doradzić.
Ad komentarza:
Pytanie zasadnicze: wpisywałeś na sztywno do karty sieciowej adres 192.168.0.100, resetowałeś go do ustawień fabrycznych, próbowałeś na różnych przeglądarkach zalogować się? --> chętnie opiszę to łącznie ze screenami żeby nie było wątpliwości czy ćwiczenie wykonane jest poprawnie, jednak będę mogł to zrobić pod koniec tygodnia ze względu na brak dostępu teraz j/w, mam nadzieję na chwilę cierpliwości - z góry dziękuję.

Cześć, teraz już całe szczęście mam dostęp do kompa na którym chcę skonfigurować TP LINK TL-WA 901ND jako Access Pointa (Clienta).
Proszę o poradę jak mogę to zrobić.
Możliwe że źle wykoywałem rady udzielone przez kolegów CHACA i Administratora, więc załączam jak wykonałem instrukcje w krokach wraz ze zdjęciami. Może się komuś przyda.
TP LINK TL-WA 901ND = AP
Laptop na którym konfiguruje = PC
Będę się kolejno odwoływał do rad wg liter alfabetu
A kroki wraz ze zdjęciami opisane 1,2, 3a, 3b, itd.

Rada A)

  1. Resetuję AP do ustawień fabrycznych - wciskam czarny przycisk 10s aż diody się wyłączą i włączą ponownie
  2. Podłączam kablem Ethernetowym PC z AP
  3. W przeglądarkach Chrome (3a i 3b), Explorer (3c) oraz Mozila (3d) podejmuję próbę logowania do tplinka na stronie tplinkap.net.
    Niestety nie widzę tu możliwości zmiany adresu LAN.
    Co robię źle?

Rada B)

Wykonuję punkty 1), 2), 3) jak opisano przy Rada A)
po czym:
4) Wchodzę w zmień ustawienia karty sieciowej 4b) Ustawienia lokalne 4c) Protokół internetowy w wersji 4d) zmieniam adres IP na automatyczny
4e) Komunikat: trwa identyfikowanie i 4f) Nie wykrywa dostępu do sieci
5), 5a i 5b) Wpisanie adresu 192.168.0.254 do trzech różnych przeglądarek - chrome, explorer, mozilla
Brak możliwości dalszego działania - gdzie mogę ustawić AP jako Client lub co robię źle?

Rada C)[quote="CHACA, post:16, topic:8282"]Pytanie zasadnicze: wpisywałeś na sztywno do karty sieciowej adres 192.168.0.100, resetowałeś go do ustawień fabrycznych, próbowałeś na różnych przeglądarkach zalogować się?[/quote]
Kroki 1), 2), 4a, 4b, 4c jak opisano wyżej, w kroku
6) Wpisałem na twardo 192.168.0.100
7a) tutaj komunikat sieć niezidentyfikowana ale
7b) niespodzianka - pojawiła się sieć Gargoyle i to prawdopodobnie jest ta która dotyczy AP!

Pytanie: Czy mogę jakoś połączyć Funbox i Gargoyle w jedną, tak aby się urządzenia zawsze łączyły z jedną siecią?

Sieć Gargoyle niestety nie działa jak należy, po połączeniu się z nią:
8 ) Wydaje się że jest połączenie z netem
9) Ale google i inne strony nie działają.
Pytanie: Co zrobić aby internet działał na sieci AP (Gargoyle)?
Pytanie #2: Co zrobić, aby zrobić jedną wspólną sieć zamiast dwóch?

Skoro to jest tam wgrane Gargoyle to wszystkie porady wyższe porady są prawie bezużyteczne.
Domyślny adres IP dla Gargoyle to http://192.168.1.1/ lub http://gargoyle.lan/
Komputer powinien dostać IP z DHCP Gargoyle, więc karta sieciowa powinna być ustawiona na automatyczne pobieranie adresu IP.
W konfiguracji Gargoyle jako AP Client:

Jeśli nie potrzebujesz aby ten AP nadawał sieć WiFi to nie włączaj funkcji przekaźnika.

Dziękuję! Zostawiłem funkcję przekaźnika bo WiFi też się przyda.

Wykonałek krok 4d) zmiana adresu na automatyczny
10) Wprowadziłem ustawienia zalecane jak w podanym linku.
11, 11b) Po zakończeniu konfiguracji jak zapisuję zmiany w 10 pojawia się taki komunikat.
12) na AP zgasła lampka odpowiedzialna za WiFi, a ta odp. za połączenie z laptopem mryga nieregularnie.
Chciałbym mieć WiFi a nie działa. Po podłączeniu AP kablem do TV również nie widzi internetu.
CO zrobiłem źle ew. co trzeba zmienić?

Dodatkowa informacja --> jak próbuję teraz zrekonfigurować AP wchodząc http://192.168.1.222/ to pojawia się komunikat
jak w punkcie 11) Strona internetowa niedostępna. Sprawdzone na przeglądarkach: Mozilla, Chrome, Explorer
Pytanie: co zrobić/zmienić żeby AP działał zgodnie z wcześniejszym opisem? (Wifi i internet po kablu) Co zrobiłem źle?

NIe dopatrzyłem jednego postu gdzie jest napisane że ma on pracować jako AP na kablu.
Zresetuj go trzymając przycisk reset z tyłu przez ponad 10 sekund.
W menu konfiguracja - podstawowa:
WAN - wyłączony
LAN:
IP 192.168.1.222
Maska 255.255.255.0
Brama 192.168.1.1
DNSy 192.168.1.1
WiFi wg siebie.

Dziękuję!
Wydawało mi się że to czego potrzebuję to AP CLient jak pisałem wcześniej ale jak widać chodzi o coś innego skoro tak mówisz.
WYkonałem czynności:
1), reset zgodnie z opisem,
13) połączyłem się z Gargoyle (co ciekawe, pojawiła się jeszcze inna sieć dostępna- Elżbieta_ itd.)
14) połączyłem z 168.192.1.1 i
15) skonfigurowałem zgodnie z opisem.
16) wydaje się że jednak nie ma nadal połączenia z netem przez AP.
17) świeci się teraz również dioda odpowiadająca za wifi,

Jak przeniosłem laptopa w inne miejsce z dala od Funboxa, podłączyłem AP do prądu to go laptop chyb nie widzi.
Zwłaszcza że po podłączeniu kablem do PC nie działa internet na laptopie, a po odłączeniu kabla działa - z Funboxa.
Pytanie: co zrobiłem źle? Lub co zrobić inaczej żeby działał internet?

Witam!
Wznawiając wątek, podjąłem ponownie próby skonfigurowania TP linka AP TL-WA 901ND tak żeby można było bez połączenia kablowego miedzy ruterem funboxem (Sagemcom C5000001) podłączyć TP linka kablem ethernetowym z TV.
Niestety po tym jak skonfigurowałem tp link jako Client - patrz przechwytywanie.PNG i przechwytywanie2.PNG - i połączeniu kablem ethernetowym z tunerem TV nie ma na nim internetu.
Załączam rónież konfiguracje mojej karty sieciowej - Konfiguracja stała.PNG
Jest możliwość zdiagnozowania co jest przyczyną lub co zrobić żeby działało?

Ustaw kartę na auto pobieranie adresu IP. Zmiana adresu LAN na 192.168.2.1 w TP-Linku.

Ok dziekuję, jak tylko będę w okolicach konfigurowanego sprzętu koło weekendu pewnie, ustawie i sprawdzę czy zadziała.

Wykonałem:
Polecenie 1) Ustaw kartę na auto pobieranie adresu IP
Polecenie 2) Zmiana adresu LAN na 192.168.2.1 w TP-Linku.
Efektem jest brak internetu jak widać na załączonych plikach.
Coś inaczej?

Cześć,
powyższe rady były pomocne ale podane rozwiązanie jest tylko częścią odpowiedzi, tutaj link do pełnego opisu jak skonfigurować Access Point TP- LINKa z Funboxem od Orange'a (Sagemcom C500001)

Był krew, pot, łzy i kilka weekendów ale pewien SuperAdmin o imieniu Heinz rozwiązał sprawę do końca;).

Cześć,
jeszcze jedno pytanie - internet w tv podłączonym po kablu do AP działa, ale nie jestem pewny czy z siecią wifi po połączeniu jest w porządku.
Gdy jestem z laptopem daleko od rutera a blisko AP to jest bardzo słaby sygnał (snip 1).
Podobnie dla innych urządzeń - czy możliwe jest poprawienie tego?
Nie mogłem załadować też komend do putty po wpisaniu 192.168.0.1,(2)a i 2)b) więc nie mogłem załadować komend. W oknie dialogowym po włączeniu na tym adresie nie mogę nic wpisać - jakieś rady?

I to jest wada tego relayd. Normalnie nie można się podłączyć do strony konfiguracyjnej.
Zmień adres IP na karcie sieciowej ( wifi lub LAN) na 192.168.0.5 i wtedy próbuj się dostać do konfiguracji pod adresem 192.168.0.1.