TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net

Witam,
proszę o pomoc w konfiguracji Access Point'a TP-Link, model TL-WA901ND {Dalej nazywany AP} z routerrm Orange FunBox (Sagemcom CS 50001){dalej nazywany Ruterem}.
Konkretnie mam problem z zalogowaniem się na stronę konfiguracyjną tplinkap.net, co powinienem zrobić żeby móc skonfigurować?
Będę wdzięczny za wskazówki.
Poniżej szczegóły dotyczące mojej konfiguracji, a pod nią informacje dotyczące tego jak mam doprowadzony internet.

Wykonałem następujące kroki:

  1. Podłączyłem AP kablem ethernetowym do laptopa
  2. Wpisałem tplinkap.net w wyszukiwarce.
    Efektem jest strona załączona w wiadomości.
    Nie potrafię wykonać instrukcji Solution One ze stronki w załączeniu, bo wśród dostępnych sieci nie ma żadnej dotyczącej TP-Linka.
    Nie udało się również połączyć z AP po wyłączeniu połączenia WiFi zgodnie z SOlution Two.
    Próbowałem również skorzystać z tej instrukcji

Postępując zgodnie z instrukcjami dotarłem do początku kroku 2giego, napotykając po próbie zalogowania na http://192.168.0.254 komunikat "Strona internetowa jest niedostępna".
Internet doprowadzony jest w następujący sposób:
internet doprowadzony jest kablem telekomunikacyjnym (prosto ze słupa) do gniazdka telekomunikacyjnego (mogę załączyć zdjęcie gniazdka bo nie wiem jaka jest nazwa techniczna). Z gniazdka wychodzi kabel dwużyłowy ADSL (chyba rj 11 się to nazywa).
Kabel podpięty jest do rutera Funbox (Sagemcom CS 50001), który robi WiFi.

Napisz konkretnie w jakim trybie ma pracować WA901ND? No chyba że przeoczyłem.

Dzięki za ten komentarz. Chciałbym żeby pracował jako Access Point (ma stać w innym pomieszczeniu niż ruter i obsługiwać internet w TV).

Czyli ma być podłączony kablowo do Funbox-a i rozdzielać sieć bezprzewodowo?

Zaloguj się do tplinka i spróbuj zmienić adres LAN na 198.162.2.1

@ administrator - chciałbym żeby docelowo Access Point nie był połączony kablowo z funboxem, tylko odbierał od niego sygnał i był przewodowo połączony z tunerem TV.
@CHaca - jeśli przez logowanie do tplinka rozumiemy zmianę na stronie tplinkap.net - nie jest to możliwe, dokładnie z tym mam problem. Po wpisaniu strony do przeglądarki, pojawia się komunikat widoczny w opisie problemu w pierwszym poście:
Trying to Configure the Access Point?
It looks like you may have run into an issue
If you're connecting to the Router directly, you will be unable to access the Access Point's management page by using http://tplinkap.net
Spróbowałem też skonfigurować we właściwościach połączeń lokalnych TCP/IPv4, ale nic to nie zmieniło - po wpisaniu tplinkap.net, cały czas pojawia się ten sam komunikat i nie mogę sobie skonfigurować AP.

Ostatni wers tyczył się sposobu podanego przez Cacha:
Załączam screen

Nie załączyło się prawidłowo, załączam ponownie.

Zresetuj WA901 do ustawień fabrycznych i połącz kablowo z komputerem. W karcie komputera ustaw na automatyczne pobieranie adresu IP. Zaloguj się na adres 192.168.0.254. Ustaw go na Client. Znajdź nazwę sieci z FB i połącz. Wpisz hasło. Oczywiście save i reboot 901.

Też bym zrobił reset do ustawień fabrycznych i wszystko tak jak w poradniku który wrzuciłeś w pierwszym poście.
Logujesz się na adres 192.168.0.254, TP-link podłączony kablowo do komputera. Dostępu do internetu nie potrzebujesz.

Dziękuję za odpowiedzi, ale spróbowałem wg wskazówki Administratora i Cacha, niestety po wyłączeniu jak i przy włączonym internecie oraz zarówno z automatycznym IP jak i po wpisaniu adresacji zgodnej z instrukcją wskazaną przez Administratora nie mogę się dostać na 192.168.0.254 -wyświetla się komunikat jak widać na załączniku i nic się dalej nie włącza.
Może jakiś pomysł co dalej?

Co masz w ipconfig /all w tym czasie? Po podpięciu TP-linka masz linka (dioda od portu ethernet się zapala)?

Jeżeli nie możesz dostać się pod ten adres to spróbuj w karcie sieciowej komputera wpisać na sztywno adres 192.168.0.100 i przy połączeniu kablowym zaloguj. Próbowałeś do tej pory konfigurować WA901 jako Client?

@ Administrator załączam IP config po podłąćzeniu AP kablowo do laptopa.
Dioda na Tp linku (AP) mryga po podłączeniu więc dla mnie wygląda na to że urządzenie wykrywa że jest podłączone do laptopa.
@ CACHA - zmieniłem w połączenia lokalne--> IPv4 na podaną przez Ciebie adresację IP ale nadal się nie loguje ani na tplinkap.net, ani na 192.168.0.254.
Wcześniej ten sprzęt konfigurowałem z innym routerem tu jest opisany temat bo też był problem ale rozwiązany.http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3000590&highlight=
Obecnie od niedawna mam funboxa, tutaj konfiguracja jak widać też jest problematyczna

Ten ostatni komentarz był w nawiązaniu do pytania CHACA "Próbowałeś do tej pory konfigurować WA901 jako Client?"
Uzupełnieniem odpowiedzi: tak, dotychczas sprzęt w działał jako AP Client współpracując z routerem ZTE.
Odd zmiany na funboxa już tak nie działa.
Nie udało mi się wejść na tplinkap.net , w związku z czym nie dotarłem do kroku w którym definiuje się czy sprzęt ma pracować jako Client czy w innym trybie. Problem pojawia się wcześniej, już po podłączeniu sprzętu kablem Ethernet do laptopa w celu konfiguracji, bo nie mogę wejść na stronę tplinkap.net, na której mogę wybrać w jakim trybie ma pracować urządzenie.

Pytanie zasadnicze: wpisywałeś na sztywno do karty sieciowej adres 192.168.0.100, resetowałeś go do ustawień fabrycznych, próbowałeś na różnych przeglądarkach zalogować się?

Jak widać kolega tego nie zrobił.

Jak i wielu wskazówek wcześniejszych.

@ CHACA & @ Administrator - na początek chciałem bardzo podziękować za tak aktywne wsparcie i szybkie odpowiedzi.
Wykonałem Wasze instrukcje najlepiej jak potrafiłem ale bardzo możliwe że popełniłem jakiś błąd po drodze.
Będę prosił o chwilę cierpliwości do najbliższego weekendu bo niestety w tygodniu nie mam dostępu do sprzętu którego dotyczy temat i który staram się skonfigurować. Opiszę też dokładniej wykonane kroki bo nie potwierdziłem wykonania Waszych poleceń.
Będę wdzięczny jeśli wtedy ktoś jeszcze będzie gotów zerknąć na temat i jeśli się znów nie powiedzie coś doradzić.
Ad komentarza:
Pytanie zasadnicze: wpisywałeś na sztywno do karty sieciowej adres 192.168.0.100, resetowałeś go do ustawień fabrycznych, próbowałeś na różnych przeglądarkach zalogować się? --> chętnie opiszę to łącznie ze screenami żeby nie było wątpliwości czy ćwiczenie wykonane jest poprawnie, jednak będę mogł to zrobić pod koniec tygodnia ze względu na brak dostępu teraz j/w, mam nadzieję na chwilę cierpliwości - z góry dziękuję.

Cześć, teraz już całe szczęście mam dostęp do kompa na którym chcę skonfigurować TP LINK TL-WA 901ND jako Access Pointa (Clienta).
Proszę o poradę jak mogę to zrobić.
Możliwe że źle wykoywałem rady udzielone przez kolegów CHACA i Administratora, więc załączam jak wykonałem instrukcje w krokach wraz ze zdjęciami. Może się komuś przyda.
TP LINK TL-WA 901ND = AP
Laptop na którym konfiguruje = PC
Będę się kolejno odwoływał do rad wg liter alfabetu
A kroki wraz ze zdjęciami opisane 1,2, 3a, 3b, itd.