TP-LINK TL-WA860RE - repeater

Witam czy jest jakiś zamienny firmware np openwrt który ten repeater przemieni w odbiornik wifi i bedzie przekazywał ten sygnał na wyjscie lan bez wzmacniania sygnału ? dodam że ma on port RJ 45 i fizycznie była by taka możliwość.
Edit chyba najpradopodobniej mi chodzi żeby z tego ustrojstwa zrobić bridge

chcesz uzyskać AP-klient (z tego co zrozumiałem) i faktycznie nie kojarzę trybu AP-klient w fabrycznym fw
soft alternatywny jest na wersję sprzętową 1, więc jest istotne co masz na tabliczce znamionowej, bo TL-WA860RE nie jest pełnym oznaczeniem modelu

Wrsję posiadam V1 soft openwrt na ten model też widziałem , ale nie wiem czy to coś mi da.

da
i openwrt i gargoyle umożliwia całkowicie dowolne skonfigurowanie urządzenia (o ile tylko sprzęt na coś pozwala) no może gargoyle jest nieco mniej elastyczne, ale i tak pozwala na wiele więcej niż fabryka
"gołe" openwrt nie jest łatwe (dostęp tylko z konsoli), ale jest też na niego:

  1. openwrt z interfejsem LuCI
    http://eko.one.pl/?p=openwrt-luci
  2. gargoyle (weź pod uwagę, że wersja 1.9.x to wydanie eksperymentalne, wersja stabilna to 1.8.x i jest tylko w wersji angielskiej, a ze względu na możliwości sprzętu nie można doinstalowywać dodatkowych języków!)
    http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
    http://www.gargoyle-router.com/download.php
    szczególnie polecam gargoyle "na początek" bo interfejs jest stosunkowo mocno zbliżony do fabrycznego i sam dba o zachowanie odpowiednich zależności (tj. dość trudno tak nakombinować w ustawieniach, aby pozbawić się możliwości konfiguracji)
    PS możliwe, że alternatywny soft nie ma wsparcia dla "ac" ale póki nie sprawdzisz to się nie dowiesz

Jak już to gargoyle lub luci no chyba że jesteś mocny w komendach konsolowych to openwrt.

Żebyś nie błądził to dla tego sprzętu wybierz Gargoyle 1.6.2.2 -
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wa860re-v1-squashfs-factory.bin
Konfigurację znajdziesz tutaj:

Jeśli nie potrzebujesz nadawać to nie włączaj funkcji "Przekaźnik"

Dziękuję za porady wgrałem gargoyla ma wszystkie funkcje jakie potrzebowałem ale pojawił się problem ze stabilnością , gubienie papietów na porcie LAN a sama funkcja repeating nie chciała wogule ruszyć , wruciłem do stock-a

a którą wersję wgrałeś? i czy cokolwiek doinstalowywałeś z jej poziomu?
jeśli ma mieć repeater w 1.6.x to musi być bodajże 1.6.0.3 (potem z braku miejsca we falashu ta funkcjha została wyrzucona z gargoyle na sprzęt z 4MB flasha)
PS pisałeś, że nie chcesz repeatera

Tosię tyczy tylko urządzeń z USB i 4MB flash. Te co nie mają USB a mają 4MB flash działają normalnie do wersji 1.6.2.2.
Polskie gargoyle w wersji 1.9.x nie występuje w ogóle dla urządzeń z 4MB flash.
Wydania oficjalne z gargoyle-rouer.com w wersji powyżej 1.8.x działają ale po pobraniu jakiegokolwiek pakietu lub przy dłuższym używaniu zapycha się flash i nie można zapisać zmienionej konfiguracji.
Dlatego zaleciłem dla tego sprzętu 1.6.2.2 od obsego z eko.one.pl

masz rację (jak zwykle :P)

@Heinz tak jak napisałeś zainstalowałem te wersję od EKO i bardzo niestabilny był po kilku chwilach przestawał działać może mieć to coś wspólnego z tym zapychaniem pamięci w opcjach widziałem jakieś pluginy uruchomione domyślnie może to jest problemem ?

a co konkretnie wgrałeś (numer wersji albo chociaż nazwa pliku) i jaka jest konfiguracja (screeshoty)
domyślnie uruchomione pluginy nie zajmują dodatkowej pamięci flash, a RAMu raczej mu nie brakuje, jakkolwiek niepotrzebne usługi można zatrzymać i wyłączyć

wgrałem ten od Heinz 1.6.2.2 na tym sofcie chwile pochodził i się zwieszał

OK w takim razie inne pytanie:
co to znaczy "zwieszał"?

Od poczatku:
Instalacja przebiegła bez najmniejszych problemów repeater podłaczony kablem lan do komputera, poustawiałem parametry z jaka siecią ma się łaczyć hasło itp. Interfejs lan załapał ustawienia z głównego routera (DHCP,microtik) i wszystko wyglądało dobrze dopóki nie chciałem użyć internetu i tu zonk neta nie ma. rozpoczołem diagnostyke , pomimo iż załapał ustawienia z dhcp prawidłowe zreszta nie przechodziły zupełnie pingi do głównego routera, zaczołem mieszac w konfiruacji aby potestowac co moze byc nie tak, po kilku restartach i zapisach konfiguracji sprzet zaczoł odmawiać posłuszenstwa i nie mogłem wchodzic przez webgui , pingi na repeater rwały 50% loss pakietów. Musiałem restartować żeby odzyskać kontrole na kilka sekund i znowu zwiecha. sfrustrowany wgrałem stock-a .
wogule to smieszna sprawa z tym repeterem bo jak go kupowałem to na stronie tp linka pisało AC PASSTHRU a ja naiwny stwierdziłem że chodzi o 802.11ac :wink:

hehe, ale zbieżność
"AC PASSTHRU" oznacza przelotowe gniazdo ~230V
a akurat wspomniałem o możliwym braku wsparcia dla standartu "ac" na alternatywnym sofcie (o to są najczęstsze "płacze") nawet nie wnikając, że ten model z "ac" nie ma nic wspólnego :smiley:

do konkretów - ustawienia repeatera w gargoyle 1.6.2.2 są inne niż dla wersji >=1.9.2.x (a być może trafiłeś już na nowsze howto)
ponadto z tego co pamiętam zmiana trybu pracy w gargoyle 1.6 powoduje całkowite przekonfigurowanie sprzętu wraz z adresem IP
więc na dobry początek warto ustawić sobie statyczne IP wewnątrz używanej podsieci niekonfliktujące z żadnym innym sprzętem i spoza puli DHCP jutro będę w domu, to może coś jeszcze podpowiem (choć ustawienie repeatera w 1.6.2.2 wydawało mi się intuicyjne, to jednak możliwe, że klienty muszą być skonfigurowane statycznie, no w tej chwili głowy sobie nie dam uciąć…)

No to robię kolejne podejście.
I nie udało się wiem co jest przyczyną , nie łaczy się z siecią wifi z której ma pobierać sygnał , sprawdzałem na kilku acces pointach brak rekacji i ta sama niestabilnośc co ostatnio.
Teraz mam dodatkowy problem bo najprawdopodobniej w furii popełniłem bład wracając do org softu i zflaszowałem firmwarem bez wyciętego bootloadera. Po restarcie brak łacznosci z repeterem ani po wifi ani po lanie. Migają tylko diodki , próbowałem gargoyle failsafe bez powodzenia.
Cegła czy jeszcze coś zrobię , seriala oczywiscie pomijam bo nie mam

Pozostaje USB/UART i wgranie oprogramowania bo został sam bootloader bez tego ani rusz.