TP-LINK TL-WA860RE - repeater

(xtronets) #1

Witam czy jest jakiś zamienny firmware np openwrt który ten repeater przemieni w odbiornik wifi i bedzie przekazywał ten sygnał na wyjscie lan bez wzmacniania sygnału ? dodam że ma on port RJ 45 i fizycznie była by taka możliwość.
Edit chyba najpradopodobniej mi chodzi żeby z tego ustrojstwa zrobić bridge

(szopen) #2

chcesz uzyskać AP-klient (z tego co zrozumiałem) i faktycznie nie kojarzę trybu AP-klient w fabrycznym fw
soft alternatywny jest na wersję sprzętową 1, więc jest istotne co masz na tabliczce znamionowej, bo TL-WA860RE nie jest pełnym oznaczeniem modelu

(xtronets) #3

Wrsję posiadam V1 soft openwrt na ten model też widziałem , ale nie wiem czy to coś mi da.

(szopen) #4

da
i openwrt i gargoyle umożliwia całkowicie dowolne skonfigurowanie urządzenia (o ile tylko sprzęt na coś pozwala) no może gargoyle jest nieco mniej elastyczne, ale i tak pozwala na wiele więcej niż fabryka
"gołe" openwrt nie jest łatwe (dostęp tylko z konsoli), ale jest też na niego:

1. openwrt z interfejsem LuCI
    http://eko.one.pl/?p=openwrt-luci
  2. gargoyle (weź pod uwagę, że wersja 1.9.x to wydanie eksperymentalne, wersja stabilna to 1.8.x i jest tylko w wersji angielskiej, a ze względu na możliwości sprzętu nie można doinstalowywać dodatkowych języków!)
    http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl
    http://www.gargoyle-router.com/download.php
    szczególnie polecam gargoyle "na początek" bo interfejs jest stosunkowo mocno zbliżony do fabrycznego i sam dba o zachowanie odpowiednich zależności (tj. dość trudno tak nakombinować w ustawieniach, aby pozbawić się możliwości konfiguracji)
    PS możliwe, że alternatywny soft nie ma wsparcia dla "ac" ale póki nie sprawdzisz to się nie dowiesz

(jimasek) #5

Jak już to gargoyle lub luci no chyba że jesteś mocny w komendach konsolowych to openwrt.

(Heinz) #6

Żebyś nie błądził to dla tego sprzętu wybierz Gargoyle 1.6.2.2 -
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-wa860re-v1-squashfs-factory.bin
Konfigurację znajdziesz tutaj:

Jeśli nie potrzebujesz nadawać to nie włączaj funkcji "Przekaźnik"

(xtronets) #7

Dziękuję za porady wgrałem gargoyla ma wszystkie funkcje jakie potrzebowałem ale pojawił się problem ze stabilnością , gubienie papietów na porcie LAN a sama funkcja repeating nie chciała wogule ruszyć , wruciłem do stock-a

(szopen) #8

a którą wersję wgrałeś? i czy cokolwiek doinstalowywałeś z jej poziomu?
jeśli ma mieć repeater w 1.6.x to musi być bodajże 1.6.0.3 (potem z braku miejsca we falashu ta funkcjha została wyrzucona z gargoyle na sprzęt z 4MB flasha)
PS pisałeś, że nie chcesz repeatera

(Heinz) #9

Tosię tyczy tylko urządzeń z USB i 4MB flash. Te co nie mają USB a mają 4MB flash działają normalnie do wersji 1.6.2.2.
Polskie gargoyle w wersji 1.9.x nie występuje w ogóle dla urządzeń z 4MB flash.
Wydania oficjalne z gargoyle-rouer.com w wersji powyżej 1.8.x działają ale po pobraniu jakiegokolwiek pakietu lub przy dłuższym używaniu zapycha się flash i nie można zapisać zmienionej konfiguracji.
Dlatego zaleciłem dla tego sprzętu 1.6.2.2 od obsego z eko.one.pl

(szopen) #10

masz rację (jak zwykle :P)

(xtronets) #11

@Heinz tak jak napisałeś zainstalowałem te wersję od EKO i bardzo niestabilny był po kilku chwilach przestawał działać może mieć to coś wspólnego z tym zapychaniem pamięci w opcjach widziałem jakieś pluginy uruchomione domyślnie może to jest problemem ?

(szopen) #12

a co konkretnie wgrałeś (numer wersji albo chociaż nazwa pliku) i jaka jest konfiguracja (screeshoty)
domyślnie uruchomione pluginy nie zajmują dodatkowej pamięci flash, a RAMu raczej mu nie brakuje, jakkolwiek niepotrzebne usługi można zatrzymać i wyłączyć

(xtronets) #13

wgrałem ten od Heinz 1.6.2.2 na tym sofcie chwile pochodził i się zwieszał

(szopen) #14

OK w takim razie inne pytanie:
co to znaczy "zwieszał"?

(xtronets) #15

Od poczatku:
Instalacja przebiegła bez najmniejszych problemów repeater podłaczony kablem lan do komputera, poustawiałem parametry z jaka siecią ma się łaczyć hasło itp. Interfejs lan załapał ustawienia z głównego routera (DHCP,microtik) i wszystko wyglądało dobrze dopóki nie chciałem użyć internetu i tu zonk neta nie ma. rozpoczołem diagnostyke , pomimo iż załapał ustawienia z dhcp prawidłowe zreszta nie przechodziły zupełnie pingi do głównego routera, zaczołem mieszac w konfiruacji aby potestowac co moze byc nie tak, po kilku restartach i zapisach konfiguracji sprzet zaczoł odmawiać posłuszenstwa i nie mogłem wchodzic przez webgui , pingi na repeater rwały 50% loss pakietów. Musiałem restartować żeby odzyskać kontrole na kilka sekund i znowu zwiecha. sfrustrowany wgrałem stock-a .
wogule to smieszna sprawa z tym repeterem bo jak go kupowałem to na stronie tp linka pisało AC PASSTHRU a ja naiwny stwierdziłem że chodzi o 802.11ac :wink:

(szopen) #16

hehe, ale zbieżność
"AC PASSTHRU" oznacza przelotowe gniazdo ~230V
a akurat wspomniałem o możliwym braku wsparcia dla standartu "ac" na alternatywnym sofcie (o to są najczęstsze "płacze") nawet nie wnikając, że ten model z "ac" nie ma nic wspólnego :smiley:

do konkretów - ustawienia repeatera w gargoyle 1.6.2.2 są inne niż dla wersji >=1.9.2.x (a być może trafiłeś już na nowsze howto)
ponadto z tego co pamiętam zmiana trybu pracy w gargoyle 1.6 powoduje całkowite przekonfigurowanie sprzętu wraz z adresem IP
więc na dobry początek warto ustawić sobie statyczne IP wewnątrz używanej podsieci niekonfliktujące z żadnym innym sprzętem i spoza puli DHCP jutro będę w domu, to może coś jeszcze podpowiem (choć ustawienie repeatera w 1.6.2.2 wydawało mi się intuicyjne, to jednak możliwe, że klienty muszą być skonfigurowane statycznie, no w tej chwili głowy sobie nie dam uciąć…)

(xtronets) #17

No to robię kolejne podejście.
I nie udało się wiem co jest przyczyną , nie łaczy się z siecią wifi z której ma pobierać sygnał , sprawdzałem na kilku acces pointach brak rekacji i ta sama niestabilnośc co ostatnio.
Teraz mam dodatkowy problem bo najprawdopodobniej w furii popełniłem bład wracając do org softu i zflaszowałem firmwarem bez wyciętego bootloadera. Po restarcie brak łacznosci z repeterem ani po wifi ani po lanie. Migają tylko diodki , próbowałem gargoyle failsafe bez powodzenia.
Cegła czy jeszcze coś zrobię , seriala oczywiscie pomijam bo nie mam

(Marcin) #18

Pozostaje USB/UART i wgranie oprogramowania bo został sam bootloader bez tego ani rusz.