TP-Link TL-WA850RE a telewizor Toshiba

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Od pewnego czasu posiadam TL-WA850RE współpracujący z routerem TP link TD - W8901G. Mieszkam w domu i router jest na parterze a wzmacniacz na piętrze. Wszystko było dobrze do czasu zakupu TV Toshiba (Parter). Po włączeniu tv Toshiby, na piętrze w pokoju znajdującym się nad Toshibą repeater automatycznie traci swoje zdolności :/. TL-WA850RE obsługiwał tv samsunga po kablu i laptopa przez wifi. Podczas użytkowania internetu na samsungu gdy ktoś włączy na parterze toshibę połączenie zostaje zerwane. Gdy jest użytkowany laptop to po włączeniu toshiby traci zasięg sieci do 0. Po przeniesieniu TL-WA850RE do innego pomieszczenia i włączeniu toshiby zasięg internetu jest wszędzie poza pokojem znajdującym się nad Toshibą. Jest to trochę uciążliwe ponieważ pokój najbardziej użytkowany jest odcięty od internetu. Proszę o poradę gdzie szukać problemu czy w TL-WA850RE czy w Toshibie? Przepraszam za obszerny post i powtarzanie "Toshiba" ale chciałem żeby problem był dobrze zrozumiały.
Pozdrawiam Arek

Telewizor nie ma przypadkiem włączonego punktu dostępowego? Nie widzisz jakiejś sieci z TV?

Tv ma wifi. W telewizorze widzę swoją sieć ( sygnał z routera). Po wyłączeniu internetu w tv problem się powtarza

Zainstaluj inSSIDer-a i daj obrazki z zakładki NETWORKS. Zrób pomiary w różnych punktach. Niedaleko routera, przy TV (tam gdzie nie działa) i w innym pomieszczeniu.

Opisz co gdzie i jak nazywa się siec. Możesz dać też obrazek z konfiguracji radia na WA850RE. Polecam przeczytać temat -

Niestety te pomiary będę mógł zrobić dopiero jutro wieczorem. Zamieszczę print screen-y jak najszybciej będę mógł. Z tematem się zapoznałem lecz u mnie wszystko działa poprawnie. problem pojawia się tylko po włączeniu toschiby.
Dziękuję za wskazówki.
Pozdrawiam

Czekam za pomiarami wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

Ok.
dzięki i pozdrawiam

Pobrałem program o który Prosiłeś i dzięki niemu sam wykryłem problem. Przyczyną zakłóceń nie jest Toshiba. Na parterze domu mieszkają teście, teściowa cierpi na niedosłuch dlatego dokupili wraz z tv słuchawki bezprzewodowe. Po włączeniu tv automatycznie odpala się stacja nadawcza od słuchawek i to ona jest winowajcą. W pomieszczeniu gdzie są słuchawki sygnał sieci wifi spada do 0 to samo dzieje się w pokoju znajdującym się nad stacja słuchawek. Stacja ma do wyboru 6 kanałów (to chyba częstotliwości). Co dziwniejsze gdy wyłączyłem stacje z prądu by sprawdzić czy to ona jest winna i po ponownym załączeniu sygnał sieci wifi pojawił się wszędzie nawet przy samej stacji podczas działających słuchawek i póki co jest nadal. Zobaczę co będzie jutro, czy problem powróci... Dziękuję bardzo za pomoc. Jeśli ktoś ma pomysł jak można by się pozbyć tego problemu w inny sposób niż likwidacja słuchawek to proszę o poradę.
Pozdrawiam Arek

Witam,
wydaje mi się, że problem słuchawek zniwelowałem.
od ostatniego posta na forum miałem spokój.
Od tygodnia pojawia się inny problem.
Nic nie zmieniając, ni stąd ni zowąd TL-WA850RE traci zasięg z TP link TD - W8901G. Jeśli przeniosę ekstender bliżej routera by złapał sygnał a później wrócę z nim na jego miejsce to wszystko jest ok. Po czym za jakiś czas (różnie raz 15 min, raz godzina, a czasem 2 godziny) problem się powtarza. Zastanawiam się gdzie może być problem, że z chwili na chwilę aż tak bardzo skacze zasięg routera... czy trafiłem na wadliwy TL-WA850RE czy coś się zaczyna dziać z TD - W8901G czy może coś z ustawieniami...? Bardzo proszę o poradę - jeśli będzie trzeba to zamieszczę zdjęcia ustawień tylko proszę o zasugerowanie których.
Poniżej zamieszczam prt Sc z inSSIDera zrobione w ciągu ok 30min z jednego miejsca bez żadnej ingerencji w urządzenia. Extender - nazwa Arekextender, Router - nazwa TP - Link_BC01FB

Pozdrawiam Arek

Najpierw na W8901 ustaw kanał WiFi na 6.
WA850RE ustaw bliżej routera, tak aby na urządzeniach które łączą się przez niego był sygnał minimum -75.

Kanał zmieniłem na 6. Extender jeśli przeniosę bliżej routera to jest ok. Jednak głównie zależało mi żeby był przy tv abym mógł tv podłączyć kablem do sieci. Po kupnie WA850RE przez około 2 może 3 tyg było ok i tv miał sieć i komputer, po tym czasie coś się porobiło i w tamtym miejscu już w ogóle nie łapie routera... :confused: nie mam pojęcia czy źle mam ustawienia czy coś innego, ale już chyba będzie musiało tak pozostać. Chciałbym przy okazji zapytać o inssidera: co oznaczają w pozycji "sygnał" kolory zielony, żółty i czerwony? W tej chwili mam extender w miejscu w którym działa ok, mam na nim 4 kratki zasięgu. po włączeniu inssidera sygnał z routera jest -56 a sygnał z WA850RE tylko -32 przy czym pomiar był zrobiony jakiś metr od WA850RE.

Pozdrawiam

Bardzo ważny dla wzmacniacza jest poziom sygnału i jego jakość (brak zakłóceń). Nie wszystkie zakłócenia są widoczne w inSSIDerz-e więc do końca nie jest to obiektywny pomiar/wskazania.

Kolory to właśnie jakość sygnału: zielony, żółty i czerwony.

Dzięki za odpowiedź. No nic trzeba będzie kupić kartę wi fi do tv. Jeszcze odnośnie tego sygnału. skoro do extendera dochodzi sygnał -56, pomiar w inssiderze jest robiony tuż obok extendera to nie powinien on dawać jeszcze lepszego sygnału niż router skoro router jest piętro niżej?

Z wykresu wygląda że daje -56/-32 więc jest różnica.

czyli - 32 oznacza lepszy sygnał niż -56..?

Tak dokładnie.

Jeszcze jedno... ustawienia w routerze i extenderze nie mają wpływu na zasięg?

Zmieniając kanały pewnie zauważysz delikatną różnicę w zasięgu na całym paśmie 2.4GHz. Jeżeli masz ustawione wszystko na max. to zasięgu nie zmienisz drastycznie.

Co rozumiesz o ustawieniu wszystkiego na max? ustawiałem zgodnie z radami na tym forum. Może zerknął byś na te ustawienia? Jeśli tak to z jakiej zakładki zrobić zrzuty?
Pozdrawiam