Tp-link tl-wa830re problem z działaniem w trybie ap

Wyciągnąłem z pudełka, przestawiłem w tryb AP, wyłączyłem DHCP. Przez kilka sekund wszystko jest ok a potem efekt jest taki że od strony radia, po puszczeniu pinga o wielkości 1400 czas do urządzenia ma od 5ms do 500ms i dziury, a do następnego urządzenia za nim podłączonego kablem od 500ms do tysiąca. Jeżeli długo nic się nie dzieje to ping ma 501ms. ??? Po paru minutach komunikacja radiowa całkowicie pada i trzeba restartować.
Dodam że to drugi sprzęt z tymi objawami. Poprzedni odesłałem do serwisu jako niesprawny. Ten dostałem w zamian i się zastanawiam o co chodzi, może ja coś źle robię.

Jako główny router pracuje? Kwestia adresacji na urządzeniach? Zainstaluj inSSIDer-a i daj obrazek z zakładki NETWORKS. Możesz także wkleić obrazek z konfiguracji WA830RE (WIRELESS SETTINGS).

Pracuje jako AP, nic więcej tam nie nadaje. Trybu router tam chyba nie ma :slight_smile: Każde urządzenie ma swój numer ip, w tej samej puli. Sprawa sieci jako takiej raczej odpada bo ten sam problem miałem u klienta gdzie to montowałem i mam po przewiezieniu do domu.

Pozbądź się wszystkich konfiguracji automatycznych w zakładce Wireless Settings. Tzn Chanel ustaw na konkretną wartość np .8 Channel Widtch ustaw na 20MHz.

Nic to nie dało.
Zauważyłem jeszcze coś innego:
.................czas w ms A................................czas w ms B...........................
[laptop]>>>>>wifi>>>>>>[tl-wa830re]-----------kabel----------[jakieś urządzenie w sieci]
Puszczam bez przerwy ping wielkosci 1400 z laptopa na tplinka i na urządzenie. Przez kilka sekund po restarcie oba czasy mają 7-8ms, a potem, przez jakąś minutę czas B (1000ms) jest większy niż A (25ms) co jak wiadomo jest nielogiczne bo sygnał nie może być szybciej w urządzeniu niż tplinku.
Czasem zachodzi inna sytuacja. Czas A jest mały (11ms), a B duży (1000ms)
Potem mam stratę jednego pinga (jakaś zmiana w tplinku?) i wartość czasu A i B to odpowiednio 502ms i 503ms, Więc zakładam że w tym momencie problemem jest tylko radio.
Trwa to kilka minut, pingi idą bez przerwy. Jeżeli jednak odpalę stronę na laptopie to kilka pierwszych pingów spada 6-7ms a potem przestają iść zupełnie. Do czasu jakiejś zmiany w ustawieniach tplikna (np, szerokości kanału) lub restartu. Wtedy sytuacja się powtarza.

Co masz w ipconfig /all po połączeniu z TP-linkiem - [url=https://tplinkforum.pl/t/prosty-test-na-stabilnosc-lacza-internetowego/5024?
Chyba nie napisałeś co działa jako główny routera?

główny router to draytek 2930