TP-link TL-WA701ND V2 - Wolne łącze i inne rzeczy

Witam ostatnio mam problemy z zasięgiem w domu, więc wyjąłem swojego router'a TP-link TL-WA701ND V2. Konfiguruje go i ustawiam na Bridge with AP, i wszystko jest Ok. Prawie. Wolno się do niego podłącza (np. z mojej konsoli lub telefonu to trzeba czekać z 30 sekund lub minutę), co jakiś czas rozłącza się z internetem (tak mi się pokazuje w mojej konsoli. Co dziwne nadal jest internet, tylko muszę ustawić jeszcze raz, żeby konsola podłączyła się do internetu), i strasznie wolno działa internet. W moim domu jest zawsze download 4mb lub większy (jak jestem podłączony do głównego routera w domu). Jak się podłącze do TP-link TL-WA701ND V2 to jak robię test prędkości to download jest 1mb i po 2 sekundach niższy. Próbowałem aktualizować do najnowszej wersji i do oryginalnej jaka była na początku, resetowałem router i tak to nic mi nie dało. Więc proszę o pomoc. Słyszałem, że wtedy trzeba wgrać alternatywny firmware. Jeśli trzeba będzie to zrobić, żeby router lepiej działał to wtedy jaki polecacie pod TP-link TL-WA701ND Ver.2?

Przyczyn może być bardzo wiele począwszy od słabego sygnału a skoczywszy na zakłóceniach od innych sieci. To że prędkość jest niższa po wzmocnieniu to też nic nowego. Urządzenie (jedno radio) działa jako odbiornik i za razem nadajnik, ma to negatywny wpływ na prędkość w sieci.

W Moim pokoju jest zasięg słaby, ale jest. Nawet wymieniłem antenę na Tp-link tl-ant2408cl (8dbi) w routerze. Sygnał jaki łapie TP-link TL-WA701ND to 15 dB. Innych sieci wifi w pobliżu nie ma. Jakby co główny router to Linksys WAG200G.
PS: Trochę odbiegając od tematu tam pytanie czy da się po konfiguracji do np. Bridge with AP da się znowu wejść do ustawień routera? Gdyż jak już skonfiguruje router to potem jak wpisuje 192.168.0.254 lub 192.168.1.254 to pisze, że niemożne się połączyć ze stroną. I za każdym razem, jak chce coś zmienić to muszę resetować do ustawień fabrycznych router i ustawiać go od nowa.

To bardzo słaby sygnał.

Zmienić adres IP na taki z podsieci głównego routera.

A jak zmienić ten adres IP?
I czy jest inna możliwość rozwiązania mojego problemu? Czy wgranie alternatywnego firmware dało by coś?

Network->LAN

Alternatywne oprogramowanie nie zmienia mocy nadawania.

Czyli mam rozumieć, że w tym TP-link muszę zmienić adres ip na ten co ma główny router (czyli u mnie 192.168.1.1), i wtedy po skonfigurowaniu go na opcje Bridge with AP (i oczywiście zmienieniu tego adresu ip) będę mógł potem wpisując 192.168.1.1 wejść w opcje TP-link'a?

Nie, musisz zmienić na taki z podsieci głównego routera, czyli mając adres IP na głównym 192.168.1.1 ty konfigurujesz adres repeatera np. 192.168.1.254 tak aby mieć dostęp do jego konfiguracji po połączeniu się z siecią bezprzewodową i uzyskaniu adresacji z DHCP.

Ok już rozwiązałem problem z prędkością internetu, z rozłączaniem się internetu i z wchodzenie do panelu routera.
Ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość zrobienia czegoś takiego: tworzę sieć za pomocą Bridge with AP która będzie brała internet od głównego routera i jeszcze tworzę drugą sieć tak samo jak pierwszą. Tylko, żeby ta druga sieć miała ograniczenie prędkości no 0.5 lub 1mb download. Czy da się to zrobić w moim Tp-Link'u (Bez dokupywania jakiś dodatkowych rzeczy)?