TP-LINK TL-SG2216 i TL-SG2424 (switch)

switch
tl-sg2424
tl-sg2216

(jimasek) #1

tp-link-tl-sg2424-przelacznik-wyglad(1)

TL-SG2216 i TL-SG2424 to nazwy dwóch nowych gigabitowych przełączników firmy TP-Link, które zastosowanie mają znaleźć w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Pierwszy z nich - TP-Link TL-SG2216 został wyposażony w 16 gigabitowych portów oraz dwa sloty SFP, mające umożliwia elastyczną rozbudowę infrastruktury sieciowej. Model TL-SG2424 to natomiast 24 gigabitowe porty i cztery sloty SFP.

Obydwa przełączniki charakteryzować mają się odpowiednią wydajnością oraz szeroką funkcjonalnością, na którą to składać mają się opcje do zarządzania warstwy drugiej i rozbudowany system sterowania ruchem w sieci QoS. Te cechy z kolei sprawić mają, że modele te idealnie pasować mają do małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak zapewnia producent, przełączniki te cechować mają się również wysokim bezpieczeństwem. Mają one chronić przed atakami ARP oraz DoS, a także "burzy rozgłoszeniowej". Wśród narzędzi zabezpieczających - detekcja pętli zwrotnych, diagnostyka przewodów czy IGMP Snooping. Do tego dojść ma prosty system zarządzania z poziomu przeglądarki internetowej.

Przełączniki TL-SG2216 i TL-SG2424 to także funkcje przełączników warstwy drugiej, w tym tagowanie VLAN (zgodnie ze standardem 802.1Q), izolacja, mirroring portów oraz obsługa protokołów STP/RSTP/MSTP/LACP.