TP-Link TL-MR3620 – szybki router w standardzie AC1350 z obsługą modemów LTE

Zasięg sieci LTE w Polsce z każdym rokiem jest większy, a prędkości wysyłania i pobierania danych coraz wyższe. Sprawia to, że częściej decydujemy się na korzystanie z Internetu od operatora komórkowego także w domu. Rozwiązanie to daje nam większą swobodę, jeżeli często zmieniamy miejsce zamieszkania: usługę dostępu do Internetu możemy po prostu zabrać ze sobą. Jednak oczekiwania względem domowej sieci są zupełnie inne niż wobec Internetu mobilnego: przede wszystkim domowe WiFi powinno zapewniać dostęp do Internetu na całej powierzchni mieszkania czy domu.

Takim zadaniom doskonale sprosta nowy router TP-Link. Za zasięg routera odpowiedzialne są trzy wydajne anteny zewnętrzne z technologią kształtowania wiązki, zapewniającą wysoką stabilność połączeń. Kolejnym rozwiązaniem poprawiającym stabilność i szybkość naszego WiFi jest technologia MU-MIMO, dzięki której router może obsługiwać kilka urządzeń jednocześnie i przesyłać dane 2x szybciej. TL-MR3620 posiada wbudowany port USB z obsługą modemów 3G/LTE, możliwość połączeń VPN oraz funkcję kontroli rodzicielskiej.

Router TP-Link TL-MR3620 ma również wbudowany port WAN, który pozwala na połączenie z siecią kablową. Takie rozwiązanie sprawia, że router jest rozwiązaniem uniwersalnym i nie musimy go zmieniać, jeśli postanowimy zmienić dostawcę Internetu. Jeśli natomiast zdecydujemy się na co dzień korzystać z połączenia kablowego, Internet 3G/LTE może wówczas pełnić funkcję połączenia awaryjnego.

TL-MR3620 rozgłasza 2 oddzielne sieci bezprzewodowe, w paśmie 5GHz o prędkości do 867Mb/s oraz w paśmie 2,4GHz o prędkości do 450Mb/s. Pozwala to na zoptymalizowanie działania naszej sieci poprzez wykorzystanie łącza do odpowiedniej aktywności. Pasmo 5GHz sprawdzi się do bardziej wymagających, wrażliwych na opóźnienia zastosowań, takich jak transmisje strumieniowe wideo w jakości HD lub gry online. Natomiast pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do codziennych, mniej wymagających aplikacji, takich jak poczta elektroniczna i przeglądanie stron internetowych.

Konfiguracja urządzenia jest niezwykle prosta i można ją przeprowadzić na dwa sposoby. Tradycyjnie – za pośrednictwem panelu konfiguracyjnego lub za pomocą smartfonu z zainstalowaną aplikacją TP-Link Tether. Oprogramowanie pozwala między innymi ograniczać dostęp do sieci dzieciom lub pracownikom. Możemy zastosować blokowanie adresów URL a za pomocą białej i czarnej listy zarządzać dostępem do zasobów sieciowych. Do dyspozycji mamy również opcję stworzenia dodatkowej sieci WiFi dla gości, którzy będą mieli możliwość korzystania z Internetu bez dostępu do zasobów sieci lokalnej.



Źródło: tp-partner.pl