TP-LINK TL-MR3420 różnica w prędkościach pomiędzy modemem, a routerem

Witam , dziś kupiłem router jak w tytule do tej pory miałem internet z modemu Huawei E3272s-153 wpiętego do mojego komputera. Jednak mam kilka komputerów, i komórek w domu więc zamarzyłem sobie że podepnę ten modem pod router. Zgodnie z sugestiami kupiłem TP-LINK TL-MR3420, sama konfiguracja przebiegła bezkonfliktowo, jedna mam poważne spadki w prędkościach transferu pomiędzy modemem wpiętym w komputer, a modemem wpiętym w router. I to zarówno po kablu - jak i po WIFI. Szczególnie spada transfer " odemnie " z poziomu10-15 Mb/s do 1.5 - 3 Mb/s : http://www.speedtest.net/my-result/4015655619 prędkość przy modemie wpiętym w komputer oraz http://www.speedtest.net/my-result/4015665949 przy modemie wpiętym w router. Zaznaczam że sieć jest zabezpieczona i nikt inny nie korzysta z tej sieci .
Co może być przyczyną ?

Pokaż konfiguracje routera zakładki Wireless settings ? Wgraj program inssider przeskanuj sieć i wrzuć screena na forum .

Co do programu inSSIDer - w tej chwili jestem połączony poprzez kabel sieciowy i jest tak samo - pozdrawiam

A tak wygląda przy połączeniu przez wifi, ale niczego to nie zmienia w prędkości

Po zaktualizowaniu oprogramowania w routerze http://www.speedtest.net/my-result/4016398236 . Jak sądzę jest to porównywalna prędkość do tej jaką uzyskiwałem poprzednio.
Temat zamykam - dziękuję za zainteresowanie .