TP Link tl mr3420 + modem ZTE ZXDSL 831A i neostarda

Witam nie dawno kupiłem router TP link mr3420 i przegapiłem że nie ma on wejścia adsl:( w domu mam neostarde z modemem ZTE ZXDSL 831A. Trochę czytałem już o konfiguracji ale wszystkie tematy były stare, zwrotu routera nie mogłem zrobić i muszę sobie z tym poradzić :slight_smile: Wiem że trzeba najpierw skonfigurować modem w trybie bridge, a później router. Wiem że trezba zmienic IP na modemie na inne np 192.168.1.2, a router standart, w modemie wyłączyc DHCP ( nie wiem jak i gdzie)

Router będzie ustawiony standardowo. IP 192.168.0.1
Jedynie co na routerze musisz zmienić to połączenie WAN na PPPoE i tam podać login i hasło do neostrady. Można jeszcze w opcji PPPoE zaznaczyć Secondary Connection: i wybrać opcję Dynamic IP. Wtedy będzie dostęp do modemu przez router.
Konfiguracja modemu. IP 192.168.1.1 w połączeniu WAN wybrać PVC0 ( tam powinno być VPI 0 i VCI 35) i wybrać opcję Bridge. Zapisać ustawienia i to wszystko.

najpierw musisz skonfigurować ZTE, aby pracował w trybie bridge, a nie w trybie routera
zanim jednak to zrobisz zanotuj obecną konfigurację oraz przygotuj nazwę użytkownika i hasło dostępowe do usługi
tu jest instrukcja pierwszego podłączenia w tym trybie


"instalacja ręczna - tryb bridge" lub "instalacja z CD - tryb bridge"

szukałem możliwie najlepszej instrukcji, ale chyba nic lepszego niż to nie znajdę - opis jest w zakładce "tryb bridge"


a potem pomyślimy o TL-MR3420, ale masz rację IP trzeba ustawić jakieś inne niż "z fabryki", bo 192.168.1.1 jest już używany przez ZTE
z grubsza powinna wyglądać jakoś tak:

Dzięki za wskazówki, jutro z rana będę z tym walczył jak zdrowie dopisze po świętach :wink:

Dziś się za to dopiero zabrałem i trwało dosłownie 3 min, wszystko śmiga, dzięki za pomoc!