TP-LINK TL-MR3420 + Huawei E3276s-151 problem z połączeniem

oczywiście ze mam modem podłaczony na routera dioda swieci na modemie niebieskim swiatlem miga pojedynczo, a na routerze brak zapalonej diody usb. na innym modemie e3251 działa wszystko bez problemu tylko ze to nie jest modem LTE (a zależy mi bardzo na LTE)

Trzeba by podłączyć aktywny hub usb i sprawdzić czy będzie poprawa.

hm będę gdzieś musiał pożyczyć, żeby sprawdzić

Cześć,
udało się rozwiązać problem?
Ja mam identyczny (TL-MR3420 + Huawei E3276s-151).
Wgrany najnowszy firmware od TP-Linka, modem brandowany Orange, w środku karta Play.
Przy podłączeniu bezpośrednio do kompa wszystko śmiga, a jak podepnę do routera mam komunikat "Zidentyfikowany", a reszta na 0, IP nie pobiera.
Jakieś pomysły?
Pozdrawiam serdecznie!

Dobra...
Problem rozwiązał się całkiem szybko.
Moje rozwiązanie:
Ściągnąłem TopNetInfo i włączyłem tryb RAS komendą:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3"
Śmiga! :slight_smile:

EDIT:
Czy to normalne, że mam taką dużą różnicę w prędkości podłączając przez router?

  • przez router

  • modem bezpośrednio do kompa
    Można coś z tym zrobić?

Witajcie
problem dalej jest nie rozwiązany aktywne huby nic nie dają.
Jedyna szansa to teraz sprawdzić to co pisze KLINTON . tylko mnie martwi ta prędkość. coś sie udało z nią zrobić?
Pozdrawiam

Cześć,
"coś" to dobre słowo. Wgrałem trochę starszy firmware i podskoczył mi download, ale niewiele (dochodzi max. do 19Mbit/s).
Upload nadal tak słabo. Słaby ten router. Chyba go oddam i kupię E5377 z modemem i po problemie.
Pozdrawiam!
EDIT: Zrobiłem test w takich samych warunkach:

  1. TL-MR3420 + Huawei E3276s-151 (Down - 19,96; Up - 3,05)
  2. Huawei E5377 (Down - 33,75; Up - 20,23)

Dochodzę do wniosku, że bez sensu kupować ten dziadowski router.
EDIT2: Router oddany. Jak ktoś chce kupować modem i ten router, to dużo lepszą inwestycją jest Huawei E5377.

czesc,
wytłumaczcie proszę zupełnemu laikowi jak mam włączyć tryb RAS. ściągnąłem program Topnetinfo 8.7 wersja testowa. gdzie mam wpisać komendę:
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3"

Mam ten sam problem co Klinton, mam wgrany najnowszy firmware of TP Linka, dioda na modemie miga zielonym światłem po podłączeniu do routera.

Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT