TP-Link TD-W8980 - rozłącza się połączenie z Internetem

Witam wszystkich!
Mam problem w routerem TD-W8980. Polega on na tym, że połączenie z Internetem się rozłącza, dzieje się to nieregularnie - co 2, 5 minut... Najczęściej jest to wieczorami. :slight_smile: Sieć po kablu działa bez zarzutu, WiFi też. Router był zmieniany dwa razy w ramach gwarancji, jednak nie rozwiązało to problemu. Na dodatek po podłączeniu starego routera wszystko śmiga aż miło.

Podobny problem pojawił się już na forum:

Różnica polega na tym, że ja mam neostradę. Podobnie jak w tamtym wątku również kombinowałem z konfiguracją, "przepisywałem" nawet konfigurację ze starego routera do nowego - to też nie pomogło. Firmware jest najnowszy, po jego instalacji był reset ustawień i konfiguracja od nowa. Dodam, że nie ma znaczenia, czy korzystam z sieci po kablu czy bezprzewodowo - router i tak się rozłącza.
Macie może jakieś pomysły co może być tego powodem?? Bo moje pomysły już się skończyły... :frowning:
Pozdrawiam serdecznie! :slight_smile:

Jakie parametry masz łącza? Może wrzucisz jakiś screen gdzie widać parametry takie jak SNR Margin i Line Attenuation.

Tutaj są te parametry:

Rozłącza synchronizację czy sam dostęp do internetu? To jest ważne. Pokaż zrzut zakładki Status z chwili w której masz zanik.

W tym momencie nie pokaże screena, bo jest dobrze. Rozłącza się Internet i synchronizacja również - przestają świecić dwie diody na routerze odpowiedzialne za WAN, a w zakładce Status przy polu Line Status jest wtedy status Initializing.

Możliwe przeciążenia linii.

Brałem pod uwagę uszkodzenie linii albo w ogóle jakieś usterki z nią związane, ale dziwi mnie to, że po kilku takich rozłączeniach przepinam kabel do starego routera i on nie rozłącza się ani razu.

Co masz w zakładce DSL Settings? Jeżeli ustawisz Annex A i ADSL2+ masz jakąś różnicę w stabilności? Dla neo powinno być raczej PPPoA VC-MUX

Przy ustawieniu na ADSL2+ router w ogóle się nie synchronizuje. Przy ustawieniu Annex A też się rozłączał. Ale jeszcze raz spróbuje przestawić na Annex A i zmienić na PPPoA.

Dla mnie masz słaby SNRmargin na tym routerze. Parametry w okolicach 6 mogą powodować niestabilności szczególnie tak jak mówisz wieczorami. U ciebie w mieszkaniu instalacja jak wygląda? Co to za router którego wcześniej używałeś?

Co masz na myśli mówiąc o instalacji w domu?
Poprzedni router to TP-Link TD-W8960N.

Jaki kabel i jaka odległość od przyłącza w mieszkaniu? Masz aktywny telefon?

W8960N ma procesor Broadcom-a który znacznie lepiej spisuje się na słabszych liniach.

Do gniazdka mam 2 - 3 metry i telefon na tej linii też jest aktywny.
Po zmianie na PPPoA i Annex A mam takie wartości:

Gniazdko jest przyłączem w twoim mieszkaniu czy kabel biegnie gdzieś dalej? Odłącz od sieci filtr ADSL plus aparat telefoniczny i sprawdź czy coś się zmieniło w parametrach.

Tak, gniazdko w domu to jest przyłączem w moim domu. Po wypięciu telefonu i filtra parametry się nie zmieniły.

Tak jak powiedziałem na takim SNRmargin ma prawo być niestabilnie a szczególnie wieczorami kiedy sieć jest obciążona, Nie ma co porównywać do W8960N bo to całkowicie inny model routera (inny chipset).

Czy da się temu w jakiś sposób zaradzić czy trzeba się z tym pogodzić? :slight_smile:

Zgłoś problem u dostawcy być może da się poprawić te parametry. Powiedź że często wieczorami router traci synchronizację niech przyślą techników.

Rozumiem. Dzięki wielkie za pomoc! :slight_smile:

Dla porównania jeszcze przesyłam parametry ze starego routera. Wydaje mi się, że tutaj są lepsze.