Tp-Link TD W8980 problem podłączeniem

Witam,
Kupiłem powyższy router w celu poprawienia zasięgu i lepszej stabilności sieci Wi-Fi (poprzedni router Jensen Scandinavia AL3000DG v2), pozbycia się Bridge/Router Eltek A7100-A2.
Jednak nici z tego. Sprzęt do mnie dotarł do Norwegii i nie działa tak jak bym chciał.
Po pierwsze po wpięciu w router kabla telefonicznego - nic, żadnej reakcji, dioda połączenia ADSL nie zareagowała. Po kontakcie z obsługą operatora danych jakie mam użyć to VPI/VCI - 8/35, rodzaj połączenia Dynamic IP. Nie działa (zastanawiam się dlaczego dioda na routerze w ogóle nie reaguje).
Spróbowałem go podłączyć przez port WAN używając wspomnianego Elteka. Pierwsze chwile wszystko działa ale część sprzętów(telefony) się nie łączą - widzą sieć ale nie ma dostępu do internetu. Komputery śmigają, ale tylko przez pierwsze chwile - teraz dostęp do sieci "faluje". Pobieranie plików z internetu przez przeglądarkę jest co chwile zrywane (po odświeżeniu przez kilka s ściąga), torrentem ściąganie wygląda tak: rozpędza się do prędkości ok 900 kb/s i spada do zera i tak cały czas. Inaczej nie umiem sprawdzić łącza:).
W ustawieniach prawie w ogól nie grzebałem.
Dodatkowo irytujące jest to że będąc w panelu ustawień routera (192.168.1.1) jak tylko podłącze Elteka po automatycznym odświeżeniu się strony (co ok.5s) przeskakuje mi na panel "ustawień" Elteka i nic nie mogę z tym zrobić. Nie mam wglądu w Tp-linka.
Proszę o jakieś wskazówki i pytania o więcej szczegółów - bo nie wiem co mam Wam podać.

Jaka to prędkość internetu? Modulation masz jak ustawione? Jaki Annex? Czy przez tego Elteka też masz objawy "falowania" Próbowałeś połączyć 8980 przez port LAN z wyłączonym DHCP?

Prędkość to D:10 Mbps, U: 1Mbps. Modulation ustawione na ADSL ..., próbowałem też jako WiFi router - to samo. Przez Elteka jest falowanie, nie ma innej możliwości podpięcia internetu bez Elteka i W8980. Musiałem wrócić do Jensena i wszystko działa płynnie. Też wyłączałem DHCP tak jak w ustawieniach Elteka było.
Eltek ma Annex B w Tp-Linku nie mam takiego do wyboru.

TP-Link ma tylko annex A. Więc do linii z annexem B się nie nadaje.

Czyli bez sensu zakup? A używając go z tym Eltek-jem przez WAN, też mię będzie działał prawidłowo i będzie całował?

Po co przez WAN? Powinno załapać przez LAN. Jak pisałem wcześniej wyłącz DHCP na nim, zepnij kablowo i wyłącz Elteka i włącz. Zmień adres LAN w TP-LInku na 192.168.2.1. W zakładce Operation Mode ustawiasz na Wireless Router Mode?

Ok, podpiąłem jak piszesz - Testuje. W zakładce mam pewnie ADSL.

Głównym routerem jest Eltek czy Jensen?

Jensen to router z WiFi, Eltek to małe "coś" co zamienia wtyczkę z kabla telefonicznego na RJ 45.
Ustawiłem tak jak piszesz. Podpięty pod port LAN Eltek. Operation mode - router WiFi. DHCP wyłączone = działa i nie faluje.
Będę to obserwował ale już muszę iść do pracy.
Dziękuje za szybką pomoc.
P.S. Torrent zasysa stale z 1,1 MB/s

Obserwuj i testuj, jak bedzie dobrze to temat zamykaj.

Działa, śmiga, hula. Zamykam
Pozdrawiam.

Jeśli jeszcze możesz to wymień tego TP-LINK TD-W8980 na wersję z annex B TP-LINK TD-W8980B. Wtedy byś mógł zrezygnować z modemu Eltek A7100-A2

Już nie mogę go wymienić. Dzięki za podpowiedz.