TP-Link TD-W8970

Zainteresowany jestem kupnem routera jak w temacie. Szukam informacji w google ale znaleźć nie mogę, dlatego pytam tutaj.

  1. Czy router ten będzie współpracował z modemem 3G Huaweii E353 z kartą Aero (awaryjne połaczenia w przypadku braku neostrady) ? Wyczytałem, że powinien automatycznie się przełącząć w przypadku zaniku i powrotu neta z adsla, ale jak to się ma w praktyce ? Korzysta ktoś z tego ?
  2. Jakie są dostępne serwery dla Dynamic DNS ? W obecnym routerze pentagram korzystam z MINIDNS.NET bo jest darmowe i chciałbym przy tym serwerze zostać.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

Automatycznie tego nie zrobi bo masz tam do wyboru trzy osobne tryby pracy:

  1. Jakie są dostępne serwery dla Dynamic DNS ? W obecnym routerze pentagram korzystam z MINIDNS.NET bo jest darmowe i chciałbym przy tym serwerze zostać.

Dyndns i No-ip masz do wyboru.

  1. hmm, w tym opisie znalazłem dokładnie sprzeczną informację:

Duże pochwały dla TP-Linka należą się za dopracowanie jeszcze jednej funkcjonalności - łącza backupowego 3G. TD-W8970 jest jednym z niewielu routerów domowych, którym ta funkcja działa tak jak powinna działać. Jaka jest zasada działania łącza zapasowego? Router z łączem backupowum posiada dwa interfejsy WAN. Jednym z nich może być modem ADSL lub port WAN lub EWAN - tak jak w omawianym tu TP-Linku. Z kolei port USB wraz z podłączonym modemem będzie łączem zapasowym. W przypadku zaniku komunikacji na głównym łączu WAN router powinien przełączyć się na łącze zapasowe. Z kolei po powrocie komunikacji na głównym łączu powinien się rozłączyć z modemem 3G. O ile funkcja aktywacji łącza zapasowego działała w większości używanych przeze mnie routerów o tyle niektóre z nich miały problem z powrotem do pracy na łączu głównym. Nawet w momencie gdy łącze główne wznowiło pracę router w dalszym ciągu komunikowały się przez modemW przypadku TD-W8970 nie ma mowy o takim problemie. Po ustawieniu głównego łącza WAN wystarczy podłączyć modem USB 3G a następnie w sekcji 3G Settings aktywować obsługę zapasowego łącza WAN - Enable 3G as a backup solution for Internet access. Pozostanie ewentualna konfiguracja samego modemu i łącza operatorskiego GSM. Testując zachowanie routera podczas przełączania się łącza nie zauważyliśmy żadnych problemów. W momencie zaniku łączności na łączu głównym WAN modem w ciągu kilkunastu sekund zestawia połączenie zapasowe. W momencie powrotu do prawidłowego działania WAN-u modem rozłącza połączenie. I tak powinno to działać!

No to jak to w końcu jest panie Administratorze ? Na stronie tplinka sprawdziłem w emulatorze i faktycznie jest funkcja backup'owego ustawienia modemu 3g.

  1. No to akurat z tym producent się nie postarał .......

Wygląd na to że funkcjonalność została dodana do jednych z ostatnich firmware-ów. U mnie nie ma takiej funkcjonalności